Пребиха лекар в кабинета му!

  • 6 840
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Цитат на: Биляна
 ......................[/quote
Ти прочете ли КАКВО точно написах? Че не смятам, че това е начинът. Но че щом някой го е направил-значи че или се е чувствал тотално безсилен/притиснат, или много му е дошло. Не желая да гадая причината, има си следствени органи за това.
Относно това какво си щяла/или не да направиш-ако-случайно-си-била лекар-малко ме касае.

# 16
  • Мнения: 2 032
Така е, като познаваме жертва на побой, това някакси прави още по-ужасно посегателството.
 
А като намесим и личните настроения (за лекаря дето правел специално за нас това, което не му влиза в работата; и за гадните английски лекари дето нарочно искат да ни уморят) - вниманието на читателя просто се отплесва.

Но за побой оправдание няма, дори и да може да си представи човек ситуация с доктор-акушер и тази (неоправдана) реакция.

Дано да открият и накажат побойниците, а лекарят да се оправи, и ако (случайно) лекарят е уморил или навредил или изнудил за пари някоя майка, да си "плати" по друг, законен, начин.

# 17
  • Мнения: 2 401
Да, дано лекарят се оправи, дано всички лекари най-после да вземат да се оправят, за да не се налага хората да прибягват  до такива възпитателно-назидателни мерки.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
Брутално е, но не искам даже да си помисля кое е довело до побоя...

И моите впечатления не са добри.  

# 19
  • Мнения: 342
Биляна-Познавам този човек . За мен той не е лош човек.Много жалко,че му се е случило нещо толкова неприятно и бих казала нагло.НАДАЛИ ТОВА КОЕТО Е НАПРАВИЛ Е БИЛО НАРОЧНО ИЛИ УМИШЛЕНО. Познавам и личната трагедия на този човек също....мноого жалко наистина.

# 20
  • Мнения: 757
ей никой не каза една хубава дуза за този човек newsm78
явно си е заслужил боя

# 21
  • Мнения: 934
От казаното дотук заключвам, че народът доста им е насъбрал на лекарите, хеле пък жените - на гинеколозите. Лоша работа.
Дано се оправи човекът, де. Не мисля, че боят е решение.

# 22
  • Мнения: 6 417
А кое е решение?  Thinking Съдът явно не е.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Не трябва нещата да стигат толкова далече, жалко наистина, но като знам как съм  насъбрала на няколко доктора, малко ми е трябвало да не се нахвърля юмруци.
Интересно какво е провокирало тази разправия?

# 24
  • Мнения: 457
Точно съдът е разрешение, ще ги осъди и още как. Само да не си признаят биячите, че могат и условно да отърват. И да ги хванат кои са...има свидетели, може и трябва да ги осъди! Стига с тез първобитни първообщински начини на разправяне. Дали е лекарска грешка или лошо стечение на обстоятелствата за нещото, за което е бит, никой не знае. Онези биячи могат да си търсят отдушник за нещо си, но ние тук не можем да знаем. Също съм и на мнение, че лекарите, когато затриват поради грешки човешки животи, трябва да бъдат съдени и да им се отнема правото да практикуват поне за 5 години. След това вече ще е забравил...ще си е сменил професията отдавна.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Бинито, ние всички тук мислим като теб - лекарите трябва да бъдат наказвани и съдени за грешките си, за отнетите животи, за отнетите надежди. Но май все още в България няма осъден лекар, а има потресаващи истории.
Не познавам въпросния лекар, но не вярвам някой без причина да го набие в чакалнята пред свидетели. Явно на някой много му е прикипяло.

# 26
  • Мнения: 6 167
Не одобрявам саморазправата.
В България има много, много кадърни лекари и не ми харесват обобщенията.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Бай Бабо да ти не даде Господ мотив... Някой е изтрещял от много болка, ще знаете...

# 28
  • Мнения: 27 524
ей никой не каза една хубава дуза за този човек newsm78
явно си е заслужил боя

Аз ще кажа. Изключително доволна съм, страхотен професионален подход, безупречно поведение, бърза намеса, никакво изнудване, разговаряне, адекватни въпроси и назначаване на лечение. Безкрайно съм доволна, уважавам го и ценя. Надявам се да се оправи и всичко да е наред.
 "явно си е заслужил боя" е доста грозно изказване. Дори и само предвид това, колко жени имат детенце благодарение на него.

# 29
  • Мнения: 2 149
Този лекар изнудваше моя близка по най-ужасния начин, отнасяше се с нея покъртително /като с дойна крава, за пари/ и в мига, в който го видях за първи път й казах, че за мен той е един печалбар и да се откача от него.
Трагедиите, с които се среща са го направили доста досетлив колко може да изкопчи, и да ви кажа, че за един УЗ през ден й взимаше по 20 лв, без да прави снимки, без нищо, за поглед от 1 минута! а много добре бе запознат, че тя е крайно зле финансово, но нали всяка жена иска да има бебе....
Не ми говорете хвалебствия!
Добър лекар, отдаден на това призвание е човек, който освен да лекува, той трябва и да бъде със ВСИЧКИ добър. А не да действа избирателно!

Да го пребият не е трябвало, по простата причина, че все пак сме трезвомислещи , уж, по-скоро е трябвало да го докладват където трябва, или да раздухат какво е сторил, или...но нали си представяте как на някой мъж му е дошло вповече да го мародерстват.
И ако лекарите не се спрат сами, и ако системата не помогне, ще им помогат шамарите, ясно е.

 "явно си е заслужил боя" е доста грозно изказване. Дори и само предвид това, колко жени имат детенце благодарение на него.
А колко жени са били излъгани и набутани с  много големи заеми, на колко не им е проведено правино дозиране, грешки на колко са направени...или те да си гледат нещастието и да се удавят в сълзите си?

Общи условия

Активация на акаунт