към мамите на момченца

  • 2 512
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 357
Значи последните седмица- две забелязах при нашия малчо едно по-интензивно окосмяване на тестисите . Сега, от една старана последните седмици проведохме един курс с повече Вигантол и Калции поради първа степен рахит - всъщност между 0 и 1ва и сега вече всичко е ок от тазе гледна точко. Друго което направихме е захранването, което върви пак от седмица и нещо, две... та дали от това е окосмяването или на хормонална основа? имали ли сте подобен случай ... педиатърката го видя, каза че може да е на хормонална основа и че на този етап нищо не се прави по въпроса - не било нещо страшно, но нали знаете - майка съм, страх си ме е ... та кажете вие какво мислите  Simple Smile благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 357
аа искам и да добавя, ако това има значение , че нашия в момента е 8 кила и 200 гр. и 68 сантиметра - тоест в рамките, но голям като за по-голямо на възраст дете   Peace

# 2
  • Мнения: 1 217
Моя Калоян е беличък и русичък и не съм забелязала да има окосмяване на тестисите.
Има косъмчета ама по крачетата и са белички.
От захранване не могат да се появат косми.
Според мен е нещо хормонално. Thinking
Предполагам окосмяването не е като на голям мъж?

# 3
  • Мнения: 357
хаха ми не е все още като на голям мъж, но са достичка и по-дълги ... и нашия е бяло и русо дете а сред тези има черни  ooooh! ако е хормонално, нали е поправимо - казват че имало още да се нагажда хормоналния баланс, ама знам ли  newsm78

# 4
  • Мнения: 232
За първи път чувам за окосмяване при бебе. Малко се постреснах. Моят герой е 9кг.Давам му да опитва от всичко,което ядем. Не ми се вярва да е от захранването. По-скоро е на хормонална основа.

# 5
  • Мнения: 1 217
хаха ми не е все още като на голям мъж, но са достичка и по-дълги ... и нашия е бяло и русо дете а сред тези има черни  ooooh! ако е хормонално, нали е поправимо - казват че имало още да се нагажда хормоналния баланс, ама знам ли  newsm78
Радвай се ,че е момче,че иначе като чета тук мамите с малки дами какви проблеми имат с тия косми Hug Peace
И аз мисля,че още ви се нагажда баланса,а и детето ти е малко още.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
За първи път чувам за окосмяване при бебе. Малко се постреснах.

И аз  Sick Sick #Crazy

# 7
  • Мнения: 357
хаха ми не е все още като на голям мъж, но са достичка и по-дълги ... и нашия е бяло и русо дете а сред тези има черни  ooooh! ако е хормонално, нали е поправимо - казват че имало още да се нагажда хормоналния баланс, ама знам ли  newsm78
Радвай се ,че е момче,че иначе като чета тук мамите с малки дами какви проблеми имат с тия косми Hug Peace
И аз мисля,че още ви се нагажда баланса,а и детето ти е малко още.

ми той от как е роден е косъмчета навсякъде, по краката, гърдичките - едни леки, както ти ги описваш, върху тестисите винаги е имало повечко , но сега така прораснаха изведнъж ... но да, добре че е момче  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 770
А консултира ли се с педиатъра?  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 429
Според мен е на хормонална основа,бебчето ти още е малко,ако е от хормони след време ще си паднат.Моя след като се роди му бях открила нещо като топченца в гърдите,педито ми обясни,че е нормално и е на хормонална основа,просто организма му се чистел от моите хормони.Пожелавам ти скоро проблема да се изясни и да ти олекне.

# 10
  • Мнения: 357
А консултира ли се с педиатъра?  Thinking

да, написала съм в поста си  Peace пак казвам - каза че на този етап нищо не се прави по въпроса  Peace

imar да, и аз нещо съм чувала за това чистене от майчини хормони, но не си спомнях какво - благодаря за успокоителните думи  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 171
Не сме имали подобен проблем. Не мисля, че може да се дължи нито на захранването, нито на калция и вигантола. Алекс се роди с много тъмен мъх по раменете и гърба, имаше такъв и по челото, но опада всичкия някъде към 4-5 месец. По тестисите не е имал. Моят съвет е да се консултираш с още един педиатър, за предпочитане от някой добър медицински център, където има всякакви специалисти, защото може да те насочи и към друг специалист, за да може да се разбере на какво се дължи Peace.

# 12
  • Мнения: 9 973
аз не съм оглеждала за косми,но довечера ще огледам както трябва

# 13
  • Мнения: 357
аз не съм оглеждала за косми,но довечера ще огледам както трябва

аа не му се вглеждай - то се вижда ако има нещо от километри  Simple Smile

а иначе засега никъде няма да го водя, защото покрай разни проблеми с мускулчета, с рахит и какво ли още не, толкова много го влачих по доктори, че детето каталяса - не искам да го психирам, а и ме е страх от вируси точно в момента - иначе педиатъра спомена че може да ни погледнат хипофизната жлеза, но и да се окажели хормони - нищо не се прави - та не искам да си мъча малкия с разкарвания - ще следим и като отминат гриповете и още има проблем сигурно ще идем ... въпреки че и аз съм уморена от доктори, а сме едва на 4 м.  Sad

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синът ми е на 3г.4м., никога не е имал такова окосмяване.

 Ако бях на твое място бих попитала още някой лекар и ако е необходимо да се направи хормонално изследване.

# 15
  • София
  • Мнения: 663
на хормонална основа е, не се притеснявай.

# 16
Виж с какво си го мазала.Моят беше така.Водихме го на ендокринолог и се оказа че е от една от съставките на правен мехлем за подсичане.

# 17
  • Мнения: 351
За първи път чувам за окосмяване при бебе. Малко се постреснах.

И аз  Sick Sick #Crazy
И аз....незнам на какво се дължи,но дано бързо се оправи!

# 18
  • Мнения: 982
Виж с какво си го мазала.Моят беше така.Водихме го на ендокринолог и се оказа че е от една от съставките на правен мехлем за подсичане.

Чувала съм,че кортикостероидните кремове причиняват окосмяване.
Добра идея е да  видиш с какво си мазала детето.

# 19
  • Мнения: 357
ама задължително ли е да съм го мазала точно там? или може да съм го мазала другаде и там да изникне?

# 20
А защо просто не направиш една консултация по тел. със някой ендокринолог?

# 21
  • Мнения: 982
Вкъщи имам Дипрогента крем,съдържа кортикостероид.
Сега прочетох-възможни нежелани лекарствени реакции-парене,сърбеж,раздразнена кожа,възпаление или зачервяване на лицето,Увеличено окосмяване.........и др.
Мазала ли си детето с крем,съдържащ кортикостероид?

# 22
  • Мнения: 357
Вкъщи имам Дипрогента крем,съдържа кортикостероид.
Сега прочетох-възможни нежелани лекарствени реакции-парене,сърбеж,раздразнена кожа,възпаление или зачервяване на лицето,Увеличено окосмяване.........и др.
Мазала ли си детето с крем,съдържащ кортикостероид?
освен Бочко и Здраве друго не съм ползвала, но има един , който е правен в аптека и сега ще звънна на педиатъра да питам какви съставки има - с него мазах пъпките около устата

а иначе ако намеря някай ендокринолог, който ще се навия на консултация по телефон или вкъщи, веднага ще се консултирам, разбира се  Peace

# 23
  • Мнения: 982
kukupipi,когато се консултираш с лекар,му кажи и с какво е мазано детето.Всякаква информация ще е полезна.
Не се тревожи!  bouquet

# 24
  • Мнения: 357
kukupipi,когато се консултираш с лекар,му кажи и с какво е мазано детето.Всякаква информация ще е полезна.
Не се тревожи!  bouquet

аа да ти кажа поуспокоих се, още повече, че ние сме бая космато семейство  Laughing а и нашия е на 4м. ма хем се роди с коса, хем сега е много дълга и му расте с минути, сега видях , че и по крачетата  хем са по-мъхави, хем и те по-дълги косъмчета  Crazy ще си имаме орангутан ... все пак още утре ще се задействам с разни познати лекари и ще питам  bowuu благодаря на всички  Hug

# 25
  • софия
  • Мнения: 257
Ами моят съвет е да не се успокояваш, не е нормално да има окосмяване на гениталите на такава възраст независимо момче или момиче. Като под окосмяване се разбира черни косми като при възрастен ,а не малки косъмчета като по цялото тяло или мъх. Ако има такива задължително направи консултация с ендокринолог , като не е задължително да е проблем ,но тези нещ се проследяват в динамика. При нас имаше такъв проблем и 2 години само ни следяха и за съжаление вече сме на лечение. Стискам палци.

# 26
  • Мнения: 24 467
Бих завела детето на лекар. Имам две момчета, едното е вече на 8 години, много по- едро и развито за възрастта си и още няма окосмяване.

# 27
  • Мнения: 8 999
100 % хормонално или нещо друго, но не и реакция към храна.

# 28
  • BG
  • Мнения: 2 217
Обърни се към лекар еднокринолог за да провери нивото на хормоните (след изследване, разбира се).
Препоръчвам проф. Пенева (педиатър и ендокринолог) от детски център "Здраве" на ул. "Ами Буе". Може и с направление да се отиде там.

Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт