към мамите на момченца

  • 2 502
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 663
на хормонална основа е, не се притеснявай.

# 16
Виж с какво си го мазала.Моят беше така.Водихме го на ендокринолог и се оказа че е от една от съставките на правен мехлем за подсичане.

# 17
  • Мнения: 351
За първи път чувам за окосмяване при бебе. Малко се постреснах.

И аз  Sick Sick #Crazy
И аз....незнам на какво се дължи,но дано бързо се оправи!

# 18
  • Мнения: 982
Виж с какво си го мазала.Моят беше така.Водихме го на ендокринолог и се оказа че е от една от съставките на правен мехлем за подсичане.

Чувала съм,че кортикостероидните кремове причиняват окосмяване.
Добра идея е да  видиш с какво си мазала детето.

# 19
  • Мнения: 357
ама задължително ли е да съм го мазала точно там? или може да съм го мазала другаде и там да изникне?

# 20
А защо просто не направиш една консултация по тел. със някой ендокринолог?

# 21
  • Мнения: 982
Вкъщи имам Дипрогента крем,съдържа кортикостероид.
Сега прочетох-възможни нежелани лекарствени реакции-парене,сърбеж,раздразнена кожа,възпаление или зачервяване на лицето,Увеличено окосмяване.........и др.
Мазала ли си детето с крем,съдържащ кортикостероид?

# 22
  • Мнения: 357
Вкъщи имам Дипрогента крем,съдържа кортикостероид.
Сега прочетох-възможни нежелани лекарствени реакции-парене,сърбеж,раздразнена кожа,възпаление или зачервяване на лицето,Увеличено окосмяване.........и др.
Мазала ли си детето с крем,съдържащ кортикостероид?
освен Бочко и Здраве друго не съм ползвала, но има един , който е правен в аптека и сега ще звънна на педиатъра да питам какви съставки има - с него мазах пъпките около устата

а иначе ако намеря някай ендокринолог, който ще се навия на консултация по телефон или вкъщи, веднага ще се консултирам, разбира се  Peace

# 23
  • Мнения: 982
kukupipi,когато се консултираш с лекар,му кажи и с какво е мазано детето.Всякаква информация ще е полезна.
Не се тревожи!  bouquet

# 24
  • Мнения: 357
kukupipi,когато се консултираш с лекар,му кажи и с какво е мазано детето.Всякаква информация ще е полезна.
Не се тревожи!  bouquet

аа да ти кажа поуспокоих се, още повече, че ние сме бая космато семейство  Laughing а и нашия е на 4м. ма хем се роди с коса, хем сега е много дълга и му расте с минути, сега видях , че и по крачетата  хем са по-мъхави, хем и те по-дълги косъмчета  Crazy ще си имаме орангутан ... все пак още утре ще се задействам с разни познати лекари и ще питам  bowuu благодаря на всички  Hug

# 25
  • софия
  • Мнения: 257
Ами моят съвет е да не се успокояваш, не е нормално да има окосмяване на гениталите на такава възраст независимо момче или момиче. Като под окосмяване се разбира черни косми като при възрастен ,а не малки косъмчета като по цялото тяло или мъх. Ако има такива задължително направи консултация с ендокринолог , като не е задължително да е проблем ,но тези нещ се проследяват в динамика. При нас имаше такъв проблем и 2 години само ни следяха и за съжаление вече сме на лечение. Стискам палци.

# 26
  • Мнения: 24 467
Бих завела детето на лекар. Имам две момчета, едното е вече на 8 години, много по- едро и развито за възрастта си и още няма окосмяване.

# 27
  • Мнения: 8 999
100 % хормонално или нещо друго, но не и реакция към храна.

# 28
  • BG
  • Мнения: 2 217
Обърни се към лекар еднокринолог за да провери нивото на хормоните (след изследване, разбира се).
Препоръчвам проф. Пенева (педиатър и ендокринолог) от детски център "Здраве" на ул. "Ами Буе". Може и с направление да се отиде там.

Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт