Стихотворение за 1 група

  • 6 715
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Ако и го обясниш, няма да е наизустяване без запомняне. Всъщност и в двете стихотворения има по една думичка, която вероятно няма да знае детето - "игличе" и "дремещия". И двете стихотворения ще трябва да ги обясниш. Ако ставаше дума за моя син, определено ще ми е по-лесно да му обясня как се люлее камбанката и събужда дремещия свят, отколкото за какво му е на някой да си слага кокичета по ръкавите  Laughing

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами честно казано не ми хареса "събужда дремещия свят"  Mr. Green Не че няма да го научи детето, но има и стихчета с по-прости думи и рими, които биха били по-лесни и приятни за учене.
Миналата или по-миналата седмица, когато отивах да взема моя юнак, чух зад вратата някакво стихче учеха, ама беше с прости думички, много лесно, нещо "вълчо във гората...дъра, дъра, дъра, накрая май го беше навалял снега"  Crazy
И аз мисля, че готвят тържество за първа пролет.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Чакай, ми как ако не механично децата на 3 г. учат! Някои думи се заучават механично, а обясненията идват доста по-късно.
Ето вземи стихчето дето си написала ти... "гърленцето"  Wink Как ше го обясниш и трябва ли всъщност да го правиш?
...
Съвсем нормално си е стихчето според мен...
Александра по 24 май на 1-ва група знаеше ето това стихотворение

Празник
от Леда Милева

Защо ли малката Росица
тъй рано сплела е косица?
На празник батко ще я води
в деня на Кирил и Методий.

Росица знае, тези братя
са дали букви на децата
та всяко българско дете
да може книжки да чете.


Научи го без проблем детето, за има няма 2 дни в градината  Laughing
А друг е въпросът, че и ние никога не сме учили стихотворения от градината вкъщи.

П.С. Моля, не си копирайте стихчето, щото аз сега си го написах тук по памет  Wink

# 18
  • Мнения: 46 518
Vache, София обича умалителните, така че гърленцето няма да й е проблем  Simple Smile

Това, което си написала е много хубаво и перфектно за 3 годишно  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 982


pe6ka, София казва, че е теменужка, не че е виждала и знае какво е  Rolling Eyes

Голям анализ направихме на едно детско стихотворение. hahaha
Мисля,че е кокиче,защото е първото пролетно цвете и след него ще се събуди дремещия свят.И цвета на кокичето е като камбанка.
Може и да греша....

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, София обича умалителните, така че гърленцето няма да й е проблем  Simple Smile

Това, което си написала е много хубаво и перфектно за 3 годишно  Heart Eyes

Ама ти се притесняваш за изговарянето на думата ли? Щото ако е това.. научава се. За смисъла, ми той може да е смлян. Нали знаеш пилетата как си хранят малките със смляна храна  Mr. Green Е така е и с децата. Смилаш информацията и предаваш. А пък да ти кажа аз на моето дете обяснявам само ако пита. Т.е. чакам я тя да даде сигнал, че нещо не й е ясно и от разговора си вадя извода какво знае и какво не и съответно обяснявам. Досега не се е случвало да правя разбор на стихотворение. Тя идва, казва го, ние ръкоплскаме и така... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт