Грижа за тялото по време на бременността

  • 25 311
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 817
Благодаря ти, Алеграbouquet
Аз се замислих дали да не стартирам ползването на такива продукти, защото гърдите ми вече доста са наедрели, а пък съм едва в първия месец. Сутиените ми вече не ми стават Rolling Eyes

# 31
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Здравей!

По време на двете си бременности за предпазване от стрии ползвах зехтин. Не знам дали е от него, но нямам стрии.



Момичета, аз категорично се спрях на зехтина. Мазах и дъщеря ми като бебе само със зехтин, имаше и все още има чудесна кожа, а и никога не са оставали мазни петна по дрешките.

Въпроса ми е следния : да го преварявам ли на водна баня или да се мажа направо от шишето? С нея си спомням, че го преварявах, но вече не помня защо...

п.п. Сестра ми се мажеше само със свинска мас / колкото и гадно да звучи / и кожата й е перфектна, без грам стриика, аз се мажех с доста неща първата бременност и корема и бедрата ми се нацепиха... А след раждането започнах с Виши за стрии и нищо не ми помогна.

# 32
  • Мнения: 14 490
аз също се мазах за кратко с претопена свинска мас, но нещо не ми понесе - раздразваше ми се кожата. иначе свинската мас наистина е помогнала на много жени да нямат стрии от бременността

# 33
  • Мнения: 782
Аз се мажа с Кокона, купих си всичките им продукти за бременни  Simple Smile и горещо се надявам да не ми се появят стрии...но то си е до кожа  Wink моя приятелка роди миналия месец, през бременността  не и се появиха стрии, но в девети месец цялата се нацепи

# 34
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Aми то и аз, две седмици преди да родя се нацепих...при някой пък се появят след раждането.

Искрено се надявам този път да не се нацепя, в което се съмнявам, защото просто съм предразположена, но ако се нацепя още ще заприличам съвсем на зебра. Sad

Никой не писа да го преварявам ли тоз зехтин или направо да мажа?

# 35
  • Мнения: 782
За маста знам че се преварява .... ама за зехтина нищо не съм чувала  Thinking утре може би ще се включат повече мами  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 125
Мисля,че зехтина не се преварява, само маста.

Аз през бременността ползвах крем на Mustela (anti-stretch marks), антицелулитен на ROC. И от двата съм адски доволна. Нито стрии ми се появиха, нито целулит имах. Но и аз не съм качвала кой знае колко кила...

# 37
  • Мнения: 782
Аз през бременността ползвах крем на Mustela (anti-stretch marks), антицелулитен на ROC. И от двата съм адски доволна. Нито стрии ми се появиха, нито целулит имах. Но и аз не съм качвала кой знае колко кила...
То и това е важно  Rolling Eyes колко килца ще качим  Simple Smile
Има мами дето качват по 5-6 кила и то на корем .... е какви стрии при тях Laughing

# 38
# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
От средата на 4 месец ползвам Перкуталфа против стрии. Френско кремче е. Струва 24 лв. За по-нататък в аптеката казаха, че ще е добре нещо друго да ползвам. Харесва ми ароматът, бързото попиване. Тези дни ще ми свърши. Имам някаква мостна на Мустела.  newsm78 Ще видя какво ще си купя.  Thinking

# 40
  • Мнения: 6 164
Аз използвах серията Mamma Donna на Chicco, но не очаквай чудеса, всичко е до ген - еластичност на кожата. Коремът ми е перфектен, но на гърдите ми се появиха малки стрии отдолу. Sad

# 41
  • Мнения: 3 417


п.п. Сестра ми се мажеше само със свинска мас / колкото и гадно да звучи / и кожата й е перфектна, без грам стриика, аз се мажех с доста неща първата бременност и корема и бедрата ми се нацепиха... А след раждането започнах с Виши за стрии и нищо не ми помогна.
и аз в момента се мажа със св. мас. започнаха да ми се пукат капилярите по гърдите  Sad четох в някакви форуми, че се случвало, макар и рядко, при бременни с ниско кръвно налягане. аз помислих, че са стрии, но за радост не са  Grinning само от няколко дни се мажа по гърдите и корема ( катосъм си вкъщи де, не излизам намазана Simple Smile ) и съм много доволна  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 417
Мисля,че зехтина не се преварява, само маста.

аз я "пребивам" на студена вода и така се мажа  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 207
Свинската мас не попива ,а стои върху кожата и и пречи да диша,растителните масла като зехтина,бадем,от гроздови семена или пшеничен зародиш са по-добри.Маслото за стрии на икаров не се препоръчват до 3-тия месец,защото има в тях и етерични масла като лавандула,здравец мисля...не помня какво точно,но не е препоръчително за бебето,а плацентата (която филтрира веществата в кръвта на майката) се оформя окончателно до края на 3-тия месец - затова и чак след 4-тия се ползват.ЗАБРАВЕТЕ за антицелулитните продукти,особено в повечето има и кофеин или вит А който преминава в кръвта и после при бебето,след раждането и кърменето ще има време да се мажем.
Аз лично ползвам няколко крема - Икаров,Мама дона,Мустела.Засега нямам,така да си остане дано.А това,че по-евтините ги няма в онзи сайт за проверка на козметика не доказва нищо-най-много,че просто не са ги тествали.Успех на всички с борбата със стриите  Peace

# 44
  • Мнения: 3 034
вече в 37-ма седмица мисля, че мога да помогна и аз  Peace не е вярно, че всичко е ген, защото аз си имам стрии от преди, без резки промени в колограмите, тоест явно съм предразположена. за цялата бременност обаче нямам нито една. има някои неща, които 100% променят ситуацията в положителен план. първо - хранене и тчности - кожата е това, което приемаме отвътре, ограничете солта, сладкишите, пърженото, яжте повече плодове и зеленчуци и пийте много вода - аз пих през цялото време 2.5-3 литра. освен козметичния ефект, това предпазва и от задържане на албумин и разни други вещества с кофти последствия (това беше лекарски съвет и си го спазвам стриктно).

второ - мазах се с бадемово масло, чисто, обаче след като се разтривах много здраво с груба масажна ръкавица - поемането на мазилото след това е почти 100% от кожата, а и предпазва от целулит, защото поддържа кръвообращението, а то се забавя през бременността.

последно - движение - бременях през зимата, а тук е -40 градуса и пак ходехме поне по 1 час на ден и има голяма разлика  Peace

за бюста - нов сутиен още от първия месе ц - памучен, широка презрамка, след това взех и с кръстосана презрамка отзад, тип спортен. с тях навън, с тях и вкъщи + масажа с ръкавицата (по-леко разбира се) + маслото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт