Раждане в болница"Тракия" Стара Загора

  • 3 297
  • 3
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 14
Здравейте мами от Стара Загора. Търсих много, но не намерих никакви мнения за АГ отделението на болницата, както и за лекарите там. Моля бъдещи и настоящи мами които смятат или са родили там за мнение и препоръки. Тъй като не съм от Стара Загора, нямам и много познати които да ме посъветват.
Благодаря ви предварително  bouquet bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 6
Цялото АГ отделение в болница Тракия е под всякаква критика . Първо че благодарение на     д-р Виолета Иванова сина ми се роди с тежка асфикция при положение че на третия час от раждането аз настоявах за секцио , но никой не го направи и доведе детето ми до това ужасно състояние . Да отбележа детето беше доносено 40 г.с нормална бременност без проблеми . Отношението на целия персонал с изключение на една лекарка на която така и не разбрах името беше отвратително . Д-р Пиперкова най - нагло се опита да ни забаламоса че те не са виновни за нищо дори и за синините по корема ми които тя нарече стрии , а всъщност бяха синини от натискането на корема ми по време на раждането . След като се усъмниха че може би имам изкривяване на костите след раждането ме изпратиха за снимка , но вместо снимка на таза направиха снимка на белия дроб , след това стана ясно че пак са се объркали и отидохме за нова снимка вече на таза . От нея установиха разтягане на меките връзки . За капак на всичко не ни взеха такса което още повече води до извода чеса виновни за това което се случи на детето ми . Слава на бог и на лекарите от неонатологичното отделение умбал “проф. д-р Стоян Киркович “ детето ми е добре . Съветвам всички които искат да родят в болница Тракия недейте не всичко което блести е злато !!!

# 3
  • Мнения: 2
(Не става въпрос за раждане там, но това е генерално МНЕНИЕ, базирано на ситуации... И Определено НЕ Е ДОБРО)
В Стара Загора избора за болница не е голям. Ествествено, ако има възможността, всеки би си позволил да отие в частната болница. Там всичко е по-добре (отношение, професионализъм от страна на лекари и сестри...), да ама не..
Да започнем от 1 вия ми случай на контакт с болницата, отивам там със счупен палец на левия крак. Влизам вътре и питам дали е възможно да ме прегледа един определен ортопед, и жената там започва да ми крещи и едва ли не да ме обижда...(точните и думи: "Как си позволяваш да му споменаваш името", и аз бях леко объркан 😅). Така де, вкараха ме по-навътре в спешното и ми направиха рентгем. След което ми казват, че реално ДЕЖУРНИЯ ОРТОПЕД Е НА ПОЧИВКА и ще му изпратят рентгена ми по Viber 😄.  Естествено казаха че нищо ми няма, то и да ми има ортопеда го няма......
Вторият ми сблъсък с болница тракия е в момента. Баща ми е вътре, влезе с пукнат апандисит (по спешност). Около 5 часа отне да му намерят лекар и операционна. След операцията,  след разговор с лекарите те категорично отказаха да ни дадът каквато и да било информация за състоянието му или операцията.
"Разбира се, свижданията са забранени" бяха последните думи на лекаря при 1вия ми разговор с него. Разбираемо ковид.. но някак не разбирам с какво ще навреди сина му да знае дали баща му има шанс?
След това, ТОТАЛНОТО ИНФОРМАЦИОННО ЗАТЪМНЕНИЕ продължи, естествено.
Следващата ситуация беше още на следващия ден, когато вече разбрах, че баща ми е жив (той се обади), но лекарите все още  не му даваха никаква информация за състоянието му.
Мисля всеизвестно е, че след опреация апандисит се налага пациента да изкара някакви газове преди да започне да се захранва, в противен случай има проблем.
След 24 часа баща ми още не беше изкарал газове, тотално отказаха да му направят клизма (това е другата опция)
Искам само да напомня, че още говорим за нашата ЧАСТНА БОЛНИЦА или не знам как да го нарека, вече.
Има доста неща които пропускам, но много държа да споделя за днешната ситуация.
Днес баща ми (вече след 2 седмици в болницата) ме помоли да му взема нещо определено за хапване, защото някак са ПРОПУСНАЛИ ДА МУ ДАДАТ ОБЯД.
Ами извинявам се, ама това не беше ли частната ни болница?? Не трябва ли ако не друго то поне храната да е по-добре отколкото другаде или, знам ли поне да е налична?
Това поне не е толкова сложно, или е?

Общи условия

Активация на акаунт