Отчет на набор 2003 - 17

  • 12 684
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14 133
Сигурно е така. На нас ни казаха, че това е извънредно, като загрявка. В края на учебната година пак ще имат, живот и здраве. Дано да имате. Много е гот Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Наистина, сигурно е така.  Peace
Спомням се как нашите сладури много ни зарадваха с първото си открито тържество миналата година.   Wink

# 226
  • Варна
  • Мнения: 10 822
Ще изперкам!  Tired

Това детенце ми вдига кръвното - гевези се, не слуша, удря ме, отговаря ми...

Разбирам, че вкъщи и на нея й е писнало, пита кога ще ходи на градина вече. Вчера таман позакрепихме сополите, нямаше запушен нос. Днес ново 20 - киха, духаме сополите през 5 мин. Нямам нерви.  Tired

# 227
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 719
Киса, сополите е добре, че излизат навън. Ако са леко жълтеникави е признак, че минават. За кашлица аз прилагам компреси. Намазвам гръбчето в областта на дробовете с мед и залепвам отгоре един надупчен вестник и две прилепнали блузки. Така загрят спи до сутринта. Също за бронхиална кашлица лапи със синапено семе смляно и смесено с една лъжица брашно, няколко капки оцет и няколко капки вода, Това се прави на кашичка, намазва се на една сгъната на две носна кърма и се слага на гърдичките, които преди това се намазват с масчица или олио. Лапата седи максимум 7-10 минути, защото е силно загряваща и детето след това трябва да си е в топлите завивки и да спи. Тази рецепта я знам от Шани и е много ефикасна. Понякога слагам и компрес на самото гърло от ракия, мед, аспирин и мас, върху вестник и завит на гърлото с тензух, но след два часа се маха и се вързва на вратлето сухо шалче, което да затопля. Ако компреса не се махне, може да допростуди детето.

Конюктивита третирам с капане на сребърна вода в очичките и носа http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.0;topicseen

# 228
  • София
  • Мнения: 3 421
Киса, сополите е добре, че излизат навън. Ако са леко жълтеникави е признак, че минават. За кашлица аз прилагам компреси. Намазвам гръбчето в областта на дробовете с мед и залепвам отгоре един надупчен вестник и две прилепнали блузки. Така загрят спи до сутринта. Също за бронхиална кашлица лапи със синапено семе смляно и смесено с една лъжица брашно, няколко капки оцет и няколко капки вода, Това се прави на кашичка, намазва се на една сгъната на две носна кърма и се слага на гърдичките, които преди това се намазват с масчица или олио. Лапата седи максимум 7-10 минути, защото е силно загряваща и детето след това трябва да си е в топлите завивки и да спи. Тази рецепта я знам от Шани и е много ефикасна. Понякога слагам и компрес на самото гърло от ракия, мед, аспирин и мас, върху вестник и завит на гърлото с тензух, но след два часа се маха и се вързва на вратлето сухо шалче, което да затопля. Ако компреса не се махне, може да допростуди детето.

Конюктивита третирам с капане на сребърна вода в очичките и носа http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153633.0;topicseen

Ох, знам го това с меда - ама като дзверо не дава и да се чуе.
Пробвахме с баща му като заспи да го направим, че като се разсърди, че се опитваме да го лъжем.
Щерката е "по-опитомена" в това отношение - дава да се прави всичко, изтърпява и пие всякакви гадости измислени от майка й, ама малчо е упорит и не се предава на обясненията, че така ще се излекува.

# 229
  • в края на града
  • Мнения: 4 448
Киса, сополите е добре, че излизат навън. Ако са леко жълтеникави е признак, че минават. ...

А най-добрият вариант е да са бели, никакво жълто  Wink Това с вестника с мед, доста хомеопати го препоръчват, но си е до дете дали ще го търпи, при моето е абсурд и да си помисля, че мога да го направя  Crazy
Бързо оздравяване на болничките пожелавам!

# 230
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Също за бронхиална кашлица лапи със синапено семе смляно и смесено с една лъжица брашно, няколко капки оцет и няколко капки вода, Това се прави на кашичка, намазва се на една сгъната на две носна кърма и се слага на гърдичките, които преди това се намазват с масчица или олио. Лапата седи максимум 7-10 минути, защото е силно загряваща и детето след това трябва да си е в топлите завивки и да спи. Тази рецепта я знам от Шани и е много ефикасна.

мдам.
Аз я знам от едната ми братовчедка  Heart Eyes Само да се маже стриктно кожата с мазен крем и да се избягва областта на сърцето, а отзад - гръбначния стълб. Лапите се редуват. На обяд - от пред, вечерта - отзад. За 2-3 дни детето е чисто ново.
Хубав ефект, при бронхиални и бронхитни кашлици има и дишането на пара в банята. Пуска се врялата вода и се прави хубава пара. Влиза детото и просто диша парата, около 5-10мин.
И още нещо, пак за такива кашлици - надуване нон-стоп на разните му там надуваеми играчки (топки, пояси, лодки и т.н.) Също доста помага в процеса на отхрачване.
Кашлицата трябва да се стимулира, а не да се подтиска. Нужно е да се изхвърли натрупания в бронхите секрет.

НО всичкото това се отнася, пак казвам за бронхиални кашлици.

Рино-фарингитните ги боря със сиропи - Биокс Тими или Димекс. И с капки за нос. Понякога и с ножа  Twisted Evil

И много ми се иска, да не се доверявате на таз шарлантия, нар. хомеопатия. Ама много  Praynig

# 231
  • в края на града
  • Мнения: 4 448

...
И много ми се иска, да не се доверявате на таз шарлантия, нар. хомеопатия. Ама много  Praynig

Ние не се доверяваме  Laughing Направи ми впечатление, че чух поне от две майки, хомеопат да им е препоръчвал това с вестника на дупки намазан с мед и оплакването, че децата не го търпят.
А моето го лекувам с лекарства, за жалост всякакви сиропи и хапове пие без проблем, но отвари, чайове и компреси - твърдо не. Пробвала съм се да му сложа сироп по "бабина рецепта" в шишенце от друг сироп за кашлица, усети измамата  ooooh!

# 232
  • Мнения: 14 133

...
И много ми се иска, да не се доверявате на таз шарлантия, нар. хомеопатия. Ама много  Praynig

Ние не се доверяваме  Laughing
И ние не се доверяваме  Naughty  Crossing Arms
Ползвам си класическите доктори и това е. Не се хвърлят на антибиотици от раз. Прибягват до тях само в краен случай.  Peace

# 233
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Браво, момичета  Hug
Има си много бабини рецепти, дето действат и нямат неблагоприятно влияние, ако пък не действат.
Но таз пуста да опустее хомеопатия...  ooooh!

# 234
  • Мнения: 7 201
Снощи Павката имаше открит урок по английски в детската градина.
Бяха страшно сладки всичките дечица. Щяха да разплачат родителското войнство Simple Smile
Не е истина колко много неща са научили.
Гордея се с детенцето си Simple Smile
Поздравления!  bouquetИ аз много ги харесвам откритите уроци  Heart Eyes да видиш как детето ти се развива и се учи! Peace
Скорошно оздравяване на Вики на Киса и на Любо на Етиа! Praynig
ПП:Да не бе кашлиците им вече да са на алерг. основа? ThinkingНа Дани винаги му включвам противоал. сироп и нещата се оправят!

# 235
  • София
  • Мнения: 3 679
Ох, и Таня е болна от вчера. Носът и тече, температурата е около 37,5, малко кашля, обаче е киселаааааа - ужас. И само крещи и буди бебето. Едвам удържам да не влиза при него, че само остава и той да лепне вирус.

За езика - и Таня за първа година учи и не са имали досего открит урок, казва разни думички и изрази, явно и е интересно.

пожелавам на всички наборчета бързо оздравяване   bouquet

# 236
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 719
Петя  Hug Къде се губиш? Липсваш ни много в темата. Как е Яни? Ходите ли на детска?

Та значи: моя син обожава мед. За две седмици омахва един буркан. Когато трябва да му подсладя някаква храна използвам само мед. Освен това обожава масажи  Crazy Миналата седмица даваха едно предаване за масажи и той си седя до мен и като хипнотизиран гледаше различни техники. След това си се просна по корем и с повелителен тон си поръча масаж. Практикуваме витализиращ масаж на сухо от около втората му годинка. Дядо му много хубаво го масажира като стига чак до възглавничките на пръстите на ръцете и краката. Имаше период, в който не можех да го разсъня и вдигна за детска без да го масажирам. С една дума, сами разбирате, че комбинацията от мед+масаж е комбинация от две любими неща за Крис. За пръв път като трябваше да му го направя го заиграх и му обясних, че ще го направя "медунчо" и сладък като меденка и ще е като герой от Мечо Пух (там нали се мажат с мед) Разбирам, че за някои това не е приятна терапия. Аз поне тук имам късмет.

Да ни е жива и здрава хомеопатката. Аз съм доволна от този начин на лекуване. Хайде следващата ни анкета да е кои от наборите са на хомеопатия. Нали знаете, че обичам да инициирам анкети  bowuu

# 237
  • в края на града
  • Мнения: 4 448
Това с меда не мога да го приложа по две причини - Яни няма да търпи да го намажа с нещо лепкаво, дори и да не е лепкаво пак не дава и се трие бързо  ooooh!, а има и непоносимост към мед. Не обича масажи - гърчи се и се хили истерично, но пък обожава да го чешам по гърба  Laughing Крис ти е добричък, много хубаво, че дава и му харесва дори  Hug
Яни ходи на градина (преди хленчеше), но от Нова година ходи с такова желание, че на нас още не ни се вярва. Все го хвалят госпожите колко бил послушен (той не е от кротките), но сутринта едната госпожа отбеляза, че вече бил голям палавник. Тоест почувствал се е напълно в свои води и вече си погазва "рогата"  Crazy Много са ни добри госпожите, много съм щастлива, че случихме на градина...
Сега се сещам за кашлица, гледам да пробутвам по лъжица боров мед, добре действа или небетшекер (така ли се пишеше?), също омекотява раздразненото от напъните при кашлицата гърло, а и двете спомагат за "отхрачването".

# 238
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 719
Хе хе хе, естествено, че ще лудеят. Нали са деца. Много се радвам, че му харесва и че сте доволни.

Като сме започнали с кашлици и бабини лекова, не мога да се сдържа и да не похваля една бабина рецепта. Грозденица. Прави се от грозде като се приготвя като туршия, но не знам как точно. За да се съхрани и се слага хрян, който загрява. Освен това и сока на гроздето е с отхрачващ ефект. Та сока на грозденицата го давам като лекарство за отхрачване.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 10 822
Мерси за бабините рецепти. С меда може и да пробвам. Само че моя мед е гъст, сигурно ще трябва малко да го разтопя на водна баня?  Thinking Обаче тези загряващи процедури няма ли опасност да доведат до вдигане на Т?  Rolling Eyes

Майка ми ми е казвала да я разтривам, масажчета (ама все вечер забравям)  Tired

Общи условия

Активация на акаунт