Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 3

  • 19 336
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Верче, хайде успешно мътене от мен, че всички това ни чака  newsm10.

Здравейте и от мен Hugв новата темичка.
момичета моя термин е на 15.05 но ще раждам секцио .още не съм си намерила лекар т.е имам избран, но още не съм се свързала  с него да го ангажирам.според вас време ли ми е вече да му се обадя или е още рано newsm78
Мисля към началото на 8 месец да му се обадя защото аз съм от Разград а ще раждам във Варна и не ми се пътува сега:((
Вие какво ще ме посъветвате сега ли да се уговоря или малко по късно?????


Плампетя, ти нали каза че ще ориентираш за раждане във ВИП на АГ Варна. Кой лекар си избра? И имаш ли някаква представа, за ВИП трябва ли предварително да се запишеш? Аз като гледам повечето мами от Варна все там се канят да раждат, а то не знам дали има и 15 стаи там? Имаш ли представа как е със местата, и какво се случва ако тръгнеш да раждаш на друга дата, не тази която ти е определена предварително, и ако няма места. Как ще те настанят? newsm78

# 16
  • Мнения: 64
Нели, благодаря за бързия отговор. Успокоих се! newsm62

# 17
  • Мнения: 4 306
nip1977, за усещането на бебетата е важно как е разположена плацентата. Чела съм, че мамите със задна плацента /като мен/ сравнително рано улавят движенията на плода. Пре нас това стана в 16+ г.с. В началото движенията са малко неясни, като потрепване на мускул, пърхане от вътре. Ритниците идват доста по-късно, може би към 24-25 седмица при мен. За първа бременност казват, че е нормално мамите да усетят бебето около 20 седмица, защото им е трудно да разпознаят движенията му.
През тази нощ пак имах леки менструални болки и днес съм решила да съм на абсолютно лежане, нищо че се чувствам добре  ooooh! . Този режим за съжаление означава и ограничава времето във форума, но...
Иначе от сутринта не съм имала болки, безболезнени стягания 1-2, но те са нормални.

Относно цветовете и аз никога преди не съм била фен на бонбоненото розово. Сега обаче нещо се промених. Даже майка ми го забеляза и се дразни. Но от момента, в който разбрах, че ще имаме и госпожица - ми е едно такова захаросаноооо Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 212
nip1977   лично аз започнах да ги усещам към 18-19 седмица, сега съм в 22 и вече са си ясни и отчетливи ритници, така че има време според мне се тревожиш излишно

# 19
  • София
  • Мнения: 1 711
slonchetka недей да се притесняваш и да бързаш. На мен Стаменов ми беше казал, че ще говорим за раждането в 35 седмица, бяхме решили че ще е секцио, само трябваше да определим датата, която колкото по-късно е, толкова по-добре (ако няма други проблеми разбира се). Е те мойте не изчакаха да избираме дата и сами си я избраха преди това, но това е друга тема Simple Smile

nip1977 не се притеснявай, много зависи как са разположени плацентите. При мен бяха предна и задна и усещах единия повече.

# 20
  • Мнения: 67
Слончети, аз не уточних, че няма да раждам при нашия док. Рано определих датата, защото е голяма навалица там където ще раждам. Не се притеснявай, с док. Стаменов не трябва да се уточнява от толкова рано. Има време, ще говорите. 

nip1977, аз си спомням че точно в 16+ бяхме на ехограф и мъжа ми като ги гледаше на екрана как мърдат ме пита няколко пъти: ама не ги ли усещаш? Тогава нищо не усещах. Мисля че една или две седмици по-късно ги усетих или по-точно разбрах че това са те.  Laughing

И аз още нищо не съм купувала. Да си призная чакам да поотмине грипната вълна и още малко да се приближим до идването на мишките. Мисля към средата на февруари да почваме , ама дали ще мога да ходя?  newsm78

# 21
  • Русе
  • Мнения: 250
е и тук ще споделя млако пове4е  за изминалата нощ !
Силвена и Кристина съответно 2600 и 2750кг по 48см....на 4-тия ден от 9-тия роди! толкова вълнения цяла нощ.понеже сте й близки ще разкажа в кратце как се слу4и,понеже искам поне 4асти4но да съпреживеете моята  и нейната радост: в 02ч Руми  ми звъни : спукаха ми се водите,нямам болки за сега,но тека силно,ела моля те у нас да гледаш дъщеря ми ( на 2г и 5м ) докато мъжо ме  закара в АГ-то и свекърва й пътува насам,4е ако се налага мъжът й да ходи напред назад за нещо да има сутинта кои да занесе малката на ясла! ние живеем в съседни входове....,ако щете вярвайте разстояните м/у нейния и моя снощи ми се стори километри,цялата треперех от вълнение. с нея се разминахме на вратата,само й пожелах късмет и да ми се обади веднага. мъжът й се върна и ги оставих към 03.30ч с майка му да пият кафе и да пушат цигара и да 4акат новини. аз се прибрах,трудно заспах,но сутринта  Рми ме събуди в 8ч,каза 4е й било жал след вси4кото тичане да ми звънне в 5ч да ми каже 4е вси4ко е наред. секциото е било с пълна упойка,нямало време за друга,така ми каза Руми,докато стигнели с колата до АГ-то имала ужасно силни болки. каза също 4е според докторите децата се разли4авали външно baby_neutral baby_neutral едната била по-бузеста,а другата по-финна слаби4ка и нежна. Голям екшън,голямо 4удо на 4удесата.
Днес цял ден ходя по облаци все едно.
Благодаря ви 4е ви има,4е да мога да си споделя радостта,сега си има 3 дъщери-кои като нея,а Ема ще има още 2 приятелки ! ето това беше моята нощ и моята сутрин!    ylinfant  ylinfant  раждането на близна4ките!

# 22
  • Мнения: 67
Браво че всичко е минало благополучно и най-вече, че най-сетне е гушнала своите две принцески.  Laughing
Радвам се че сподели с нас преживяното. Със сигурност е било голямо вълнение...  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 803
Ох, че хубаво звучи , много образно си го разказала и аз го съпреживях , нали още си ме друсат хормоните и хубаво си поплаках Laughing Laughing Laughing Laughing. Да са живи и здрави принцеските и да си живеете много весело в такава голяма женска компания Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 64
Момичета, много ви благодаря за успокоителните думи! Hug
Има ли някоя, която е раждала или ще ражда в Токуда? Моля да сподели впечатления. Аз малко се притеснявам, щото моите близнаци нали са ин-витро,  Embarassedа доктора ми казва, че още е рано да се говори за раждане и не иска да ми препоръча нищо, ама мъжа ми каза, че дочул от лаборантките, че докито изпраща пациентките си в Токуда. Не знам колко е вярно това. Но ме интересува главно дали там имат добри екипи, щото болницата е сравнително нова. newsm78

# 25
  • Мнения: 547
hellche,да те питам ако бебоците тръгнат по-рано от което явно всяка бъдеща близнашка майка това и е притеснението,а и аз още не съм уговорила дата със д-р Стаменов какво става пак той ли си те пое,  на него ли звъня и т.н.

# 26
  • Мнения: 1 165
zaki, аз забременях при д-р Стаменов и той прави секциото ми. ВТР беше 13.11.07г., но той реши да направи секциото близо месец преди термина, защото предцени, че бебетата ще са доносени и така и стана. Насрочихме дата на 17.09. тоест месец преди секциото. Родих на 15.10.07г. в 6.25 сутринта. Аз също се притеснявах ако тръгнат по-рано, но имахме уговорка ако стане нещо да му звънна и той веднага ще организира екип в Тина Киркова и ще дойде. Така че, говори с него, за да си спокойна. Ако искаш повече информация за секциото пиши на ЛС. Предстои ти нещо мнооооого вълнуващо, особено ако д-р Стаменов бъде първият човек, който ще поеме бебетата ти в ръцете си на бял свят.  Hug

# 27
  • Мнения: 517
честита огромна радост на МимоЗка и Румялка  bouquet  bouquet  bouquet
Наистина е трогателно това, което е написала съседката на Румялка  Laughing

Много се радвам, желая стастие на мамите, бебоците и семействата им...  Hug
Какво страхотно иЗпрастане на януари...

# 28
  • Мнения: 67
Има ли някоя, която е раждала или ще ражда в Токуда? Моля да сподели впечатления. Аз малко се притеснявам, щото моите близнаци нали са ин-витро,  Embarassedа доктора ми казва, че още е рано да се говори за раждане и не иска да ми препоръча нищо, ама мъжа ми каза, че дочул от лаборантките, че докито изпраща пациентките си в Токуда. Не знам колко е вярно това. Но ме интересува главно дали там имат добри екипи, щото болницата е сравнително нова. newsm78

nip1977, аз избрах да раждам в Токуда. И моите са близнаци от инвитро при док. Стаменов. Ти предполагам си правила инвитрото при Владимиров? Аз подразбрах че той ги праща в Токуда и според мен има защо. Наистина съжалявам че няма да раждам при док. Стаменов, но той изражда само в ТК.
Впечатленията ми от самата болница са отлични. Колкото до екипите, на сайта на болницата можеш да разгледаш автобиографиите им - почти всички са с дългогодишен опит в МД. Пък и всичко което прочетох за раждането там ме удовлетворява напълно. Наистина стандарта е друг, просто няма нищо общо с българските болници.
Аз не ходя там на консултации, а отидох два пъти, за да се видя с доктора който избрах, като на втората ни среща уговорихме датата за секциото и ми каза как се процедира, какво да нося и т.н .
Не се притеснявай за раждането, твоя док. ще те насочи когато му дойде времето. Имай му доверие, той също си "пази бебетата".  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 165
Аз познавам лично няколко майки, които родиха в Токуда-нормално и секцио. Всичките са много доволни. Те пишат във форума "Зачатие" - www.zachatie.org.
Оттях има пациентки и на д-р Владимиров и на д-р Стаменов.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт