Бихте ли платили и колко......?

  • 5 138
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Бих дала може би към 100 лв, но не обичам да ме изнудват. Просто искам детето ми да ходи точно в тази детска градина, защото ми е удобна, хубава база има и т.н. и бих направила всичко, за да ходи точно там. Това ще ми спести 4 години неудобството да я мъкна другаде или да сменям градината в последствие.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 229
а др да попитам - нали новата с-ма уж цели точно тва спонсориране да отпадне???
Супер смотано е и не бих платила. Бих си дала детето на часна детска градина или бих си наела гледачка ако ще плащам.
После що нямало места....

Места няма не защото плащаме, за да приемат децата ни, а защото базата е недостатъчна и не може да поеме всички желаещи Naughty. Това е недомислица на държавата ни още отпреди 10 години, когато помещенията на детските градини са ги дали дългосрочно под наем на всякакви фирми и институции, а сега се оправдават, че нямат база #Cussing out. И не е едно и също да плащаш всеки месец заплата на детегледачка или такса за частна градина и да дадеш еднократно спонсорство. Първото е непосилно за много семейства, за второто винаги се намира начин, било със заем или ограничения Peace.

ами по новата с-ма нали вс градина обявява свободните си места и подаваш документи на тази база...т.е. ако някой така си плаща да му се пази място или нещо такова, ще има едно място по-малко...(или 5 или 10) те и без това са някакви смешни 20-тина места....

# 32
  • Мнения: 770
Това е корупция!!! Докато има хора, които дават, ще има такива, които да искат и вземат!!!
Щом смятате, че това е правилното - ок! Но си помислете какъв пример давате на децата си!

# 33
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Бих платила - колкото трябва  Shocked

# 34
  • Мнения: 2 171
ами по новата с-ма нали вс градина обявява свободните си места и подаваш документи на тази база...т.е. ако някой така си плаща да му се пази място или нещо такова, ще има едно място по-малко...(или 5 или 10) те и без това са някакви смешни 20-тина места....

Аз разбирам новата система по друг начин - колкото места са обявени по база, толкова деца ще се приемат, точно за да се спре тази система с рушветите. Ако по база са 25 места, директорката няма начин да обяви 24 например и да запази 1 място за някой, който си е платил. Местата се знаят в общините и директорите не могат да обявяват колкото им скимне места. Още повече, че всеки родител ще може да направи справка в сайта на приетите деца, както и да сравни списъка с този на директорката. Досега това не беше възможно. Аз бях подала молба с входящ номер 16 и детето ми остана извън списъка. В момента групата им е 32 деца, така че тук става дума за голям брой скрити места. Въпреки това основния проблем ще си остане. Както го съобщиха снощи или онази вечер в новините - 3000 деца само в София ще останат извън детските градини. А това е страшно #Cussing out

# 35
  • Мнения: 9 973
не е честно,но ако съм в това положение също бих платила

# 36
  • Мнения: 660
Мисля, че всеки родител в безизходица би платил каквото и да разправя, когато не му е дошло на главата. ...Взе да ми писва тарикатите да се оправят, а аз примерната гражданка да съм все прецакана.

И аз така мисля Peace

# 37
  • Мнения: 660
Докато има хора, които дават, ще има такива, които да искат и вземат!!!

Едва ли биха искали и взимали, ако собствените им деца бяха сити и задоволени. Вероятно и те в някои форум биха казали, че е неморално да взимат, но озовавайки се някой ден в тази ситуация, биха взели.

# 38
  • Мнения: 361
Разбрах,че болшинството ще си платим,но колко?каква цена вие бихте определили?

# 39
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ако имах излишни пари да размятам рушвети, бих дала детето си на частна детска градина. Или бих наела гледачка.
Съгласна  Peace

# 40
  • Мнения: 454
Не, не бих платила. Това обаче го казвам при положение, че в момента съм по-скоро склонна да го дам в частна детска градина, отколкото в държавната. Не оставам в спечатлението, че държавните са по-добри. Наскоро започнах да вземам храна от държавната ДК и точно 10 дена носих бурканчета като гламава, за да не ги яде детето. Айде, стига с прехвалената държавна кухня и градини.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 229
Не, не бих платила. Това обаче го казвам при положение, че в момента съм по-скоро склонна да го дам в частна детска градина, отколкото в държавната. Не оставам в спечатлението, че държавните са по-добри. Наскоро започнах да вземам храна от държавната ДК и точно 10 дена носих бурканчета като гламава, за да не ги яде детето. Айде, стига с прехвалената държавна кухня и градини.

това пък с кухнята какво общо има????
а от часна кухня като взимаш яде ли????

Моя до година и2-3 месеца готвено независимо от часна, държавна или домашна кухня нещеше и да погледне....
но това нищо общо с детските градини няма....

# 42
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако ми се налага да тръгна на работа и разчитам на детската градина или ясла за грижите за детето ми през деня бих платила, много ясно.
Мисля, че до 500 лв. могат да ми измъкнат.

Не ме разбирайте погрешно, ще бълвам змии и гущери по този повод, но и да си стоя мизерстваща вкъщи, без доходи, само заради великите ми принципи, няма как да стане.

Не може да става база за сравнение с детегледачка или частна градина.  Peace
И двете са алтернатива на държавната, т.е. ако искам детето ми да бъде отглеждано от детегледачка например, въобще няма да разглеждам варианта "държавна градина".

# 43
  • Мнения: 1 483
Ако ми се налага да тръгна на работа и разчитам на детската градина или ясла за грижите за детето ми през деня бих платила, много ясно.
Мисля, че до 500 лв. могат да ми измъкнат.

Не ме разбирайте погрешно, ще бълвам змии и гущери по този повод, но и да си стоя мизерстваща вкъщи, без доходи, само заради великите ми принципи, няма как да стане.


Много добре казано smile3501

# 44
  • Мнения: 125
Лошото е, че "спонсорството" е за директорките, а не за базата на самата градина. Аз съм учител, но на мен никога никой не ми е тикал нещо под рафта. И ако останем тук и аз ще съм принудена да дам, за да ми го вземат. А за частните градини..., ако всички са като мястото, където си доработвах преди 6 години, ...Да я  #2gunfireшефката, дето ги държеше гладни и какво ли не. Но това е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт