Въпрос от приятелка

  • 2 948
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 911
Да, сигурно е вярно, че ответната "баба" много я било срам (така ми донесоха любезни комшийки) и ако се засиля, пък взема и заплаша легендарната им фамилия със сидилища, ще си платят и за повече от 12 месеца, ама мен ще ме е повече срам от този факт!
И защо ще те е срам? Ти какво си направила? Ще те е срам, защото вече нямаш достатъчно средства да си гледаш сама детето и трябва да се върнеш на работа? Или? Че си търсиш правата по съдебен ред ли? Не мога да разбера.
Извинявай, ама и на Бърди го казах по-рано - това, че се правим на герои, че можем всичко да мъкнем сами, че не искаме пари и помощ от тях е глупаво, а не някакво качество, достойно за възхищение. След като не искат да си виждат децата ОК, но и те ще си носят отговорността. Макар и по такъв шибан начин.

Сори ако съм засегнала някого с резкия си тон.
Всъщност всичко е въпрос на личен морал и избор. Peace


Ще ме е срам да шантажирам някого = щото то така изглежда отстрани = за да му възникнат някакво чувство за отговорност или пък "други качества", щото мъжът бил многостранно същество. Аз колкото страни видях (в моя сценарий) на моето БНД са ми повече от достатъчни, за да реша, че останалите страни не искам ни най-малко да ги опознавам. Една година изтече откакто прекрасните люде, дето са му рода, знаят, че някъде им се репродуцира генофондът (нали са в бизнеса с репродуктивното здраве), а той самият се биеше в гърдите, че му е читава семката и ще става баща...но към настоящия момент освен да си запишат нова услуга в клиниката - ЕСТЕСТВЕНО осеменяване - друго не могат да се похвалят, че са направили.

Не искам детето ми един ден да разбере, че насила съм карала някого да носи отговорността на бащинството.

Да, мъжете не знаят какво да правят с бебетата; да, по-интересни са им по-големите дечица и сигурно дори могат да им се порадват (ама само малко, докато не им възникнат други много важни ангажименти);

Не ме разбирайте погрешно - ако се засили и вземе, че проявява интерес БНД-то, сигурно няма да се противопоставя, но горещо се моля това никога да не се случи, защото...се чувствам ужасно виновна, че такова калпаво същество съм избрала за "баща" на детето си.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 754
...се чувствам ужасно виновна, че такова калпаво същество съм избрала за "баща" на детето си.

офффф, стига, де!  Stop Почти всички тук са ни тресли тез мисли и самообвинения. И вероятно тъй ще е до живот. Поне аз така го чувствам  Tired

И точно затова искам да заявя: безсмислено е, безполезно и всъщност не сме виновни (Panther-чо, само да си се намесил с  вдигнатия назидателен пръст!).

Хиляди пъти сме го обсъждали: явно е естествено, докато си влюбен, еуфоричен и за теб другият е светът и животът ти, да не можеш да прецениш става ли или не за родител, отговорен ли е или не и т.н. Тъй че, traynчик, не се самообвинявай!

По темата: моята история ме е научила, че времето и съдбата "си знаят работата". БНД-то обеща, че пари за детето няма да видя и така 7 години. Не съм и помисляла да искам нещо от него. И съм убедена, че е било правилно. Ожени се и започна да превежда пари за сина си по собствена инициатива, както и по-често да се обажда. Човек е такъв родител, какъвто може и се чувства.

# 32
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Защо въобще се занимава с такова чудовище???

Общи условия

Активация на акаунт