Такси при изследвания

  • 10 298
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 627
Напротив за дете не си плащаш работата на лабораторията, а само потребителската такса.
Таксата - така са го измислили да има, има я....за кво е не знам, за тва, че ти казват добър ден сигурно....или за обождането с иглата...или за да си плащат заплатите....

Наложи се да пуснем повторно изследване на урина и затова си платихме. При вземане на кръв съм съгласна,че може да искат потребителска такса за това, че те обождат,ама за урина,която аз я нося в мое шише (не съм ползвала техни консумативи за да кажеш,че за това плащам таксата) не виждам смисъл. Плащам 2 лв. за изследване и още толкова потребителска такса. Ако си пуснеш изследване на кръв и урина зедно плащаш само 2 лв. потребителска такса,но ако ги пуснеш поотделно плащаш 2 пъти по 2 лв. Къде е логиката? Мисля, че в цените на изследванията са си калкулирали вече един път разхода за заплати, така че и затова не е. А и както виждам не всички майки плащат такава такса  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 627
Когато се извършват изследвания в лаборатория,се заплаща цена за вземане на биологичен материал,като сумата не може да бъде по - висока от 2 лв.(1% от мин. работна заплата) за едно посещение в лабораторията (независимо от броя изследвания).
Че другия път да ги извикам вкъщи да вземат урина от бебка тогава като ще ми вземат такса  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 821
Таксата за лаборатория не е потребителска такса! От нея са освободени само децата от домовете.
Потребителската такса е определена със закона за здравното осигуряване и от нея са освободени различни групи болни, бременни, медицинските специалисти и др. Тази таскса не е наложена от Здравната каса.
 
А педито тогава защо не взема потребителска такса като ходим на консултации? Педито поне върши някаква работа, а онези от лабораторията даже бебето не са виждали, но пък събират такси  smile3540
Тези в лабораторията вършат работата да изследват урината и кръвта на Вашето бебе...що не си ги изследвате сами най-добре Crazy
А педиатъра не ви взима потребителска такса, защото от такава са освободени лица до 18год.
Ако си пуснеш изследване на кръв и урина зедно плащаш само 2 лв. потребителска такса,но ако ги пуснеш поотделно плащаш 2 пъти по 2 лв. Къде е логиката?
При посещение в лаборатория се заплаща тази такса независимо от броя на изследванията, таксата е една.

# 18
  • София
  • Мнения: 627
Таксата за лаборатория не е потребителска такса! От нея са освободени само децата от домовете. - АМА НА МЕН МИ ВЗЕХА ТОЧНО ПОТРЕБИТЕЛСКА ТАКСА-ТАКА ПИШЕ.
Потребителската такса е определена със закона за здравното осигуряване и от нея са освободени различни групи болни, бременни, медицинските специалисти и др. Тази таскса не е наложена от Здравната каса.
 
А педито тогава защо не взема потребителска такса като ходим на консултации? Педито поне върши някаква работа, а онези от лабораторията даже бебето не са виждали, но пък събират такси  smile3540
Тези в лабораторията вършат работата да изследват урината и кръвта на Вашето бебе...що не си ги изследвате сами най-добре Crazy - ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯТА СИ ПЛАЩАШ ОТДЕЛНА ЦЕНА,РАЗЛИЧНА ОТ ТАЗИ ПОТРЕБИТЕЛСКА ТАКСА
А педиатъра не ви взима потребителска такса, защото от такава са освободени лица до 18год.
Ако си пуснеш изследване на кръв и урина зедно плащаш само 2 лв. потребителска такса,но ако ги пуснеш поотделно плащаш 2 пъти по 2 лв. Къде е логиката?
При посещение в лаборатория се заплаща тази такса независимо от броя на изследванията, таксата е една.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Да и на мен ми взеха такса и на 6 месеца и на 1 годинка за изследвания newsm78

# 20
  • Мнения: 174
В лабораторията плащаш не защото са ти дали шишенце за урината или са те уболи с игла за кръв, а защото после изработването на изследванията сртува пари, за тях лаборантите това са консумативи, материали и тем под. Това важи и за бебетата- и аз съм плащала, даже и като съм била бременна. При педиатрите не се плаща до определена възраст.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
И в нашата лаборатория взимат такса от 2 лв. и на бебета, и на бременни. Явно си е напълно законно, след като ми издават и касова бележка.
Втората урина си си я платила, защото явно си била без направление, ако имаше второ направление щеше да платиш само 2 лв. пак.
На педиатрите не се плаща до 18-годишна възраст.

# 22
  • Мнения: 64
 Аз съм лаборантка и работя в клинична лаборатория.Тази такса не е потребителска,а за вземане на биологичен материал и не трябва да бъде по висока от 2.00лв.Плаща се при всяко посещение и то когато само се взема кръв, за урина такса не се взема.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Ивка82, за обикновената урина не помня вече, пък и винаги е заедно с кръвта, но стерилна пускаме много често и там такса от 2 лв. ми взимат.

# 24
  • Мнения: 64
Ивка82, за обикновената урина не помня вече, пък и винаги е заедно с кръвта, но стерилна пускаме много често и там такса от 2 лв. ми взимат.
Всяка лаборатория има своя политика явно,но таксата е само за взетата кръв.Дори и за стерилна урина в микробиологична лаборатория не трябва да се плаща.Иначе лаборантката трябва да изпикава пациентите  Joy.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Всяка лаборатория има своя политика явно,но таксата е само за взетата кръв.Дори и за стерилна урина в микробиологична лаборатория не трябва да се плаща.Иначе лаборантката трябва да изпикава пациентите  Joy.
Съгласна съм, другия път ще ги поканя бабките /възрастни са лаборантките, нищо лично, иначе много са любезни/ да седят с чашката и да молят пикльото да пишка и да не мърда, че да остане стерилен.  Joy

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
2та лева са за консумативи!!!
Всички трябва да ги платят

# 27
  • Мнения: 2 821
Аз незнам колко страници едно и също трябва да се изпишат, та авторката да разбере, че двете такси са различни.

# 28
  • Мнения: 770
Преди 2 дни ходихме на изследване на кръв и урина и ми взеха по 2 лв на дете! И аз знам, че за изследванията се плаща такса!

# 29
  • Мнения: 1 931
На нас за урина не ни взеха пари, а за кръв, че й взеха там платихме 1лв.

Общи условия

Активация на акаунт