Анкета - Как преодоляхте проблемите с кърменето?

  • 3 060
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
На първия въпрос 5 и 6.
На втория 2 - въпреки че педи добре се справя засега.

Похвала за анкетата. Надявам се проучването да помогне повече майки да кърмят децата си. Много ми е тъжно когато чуя "Ние сме на АМ, аз не се справих с къменето".

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Със синът ми нямах интернет и честно казано не се справих с проблемите.Свеки бързаше да захраня за да може тя да го храни ( двайсетте дни които кърмих бяха кошмарни, взимаше ми малкия от ръцете ) , педито също не беше много убедителна относно кърменето- не било болка за умиране, че не кърмя.Имах много кърма, но малкия настина лошо на 20 дни и отказваше да яде , а съвети и напътствия не получих от никъде Confused
Сега, живот и здраве съм решила да съм по настоятелна и определено ще е благодарение на опция 5 от анкетата Wink

# 17
  • Мнения: 156
В родилното отделение ми показаха как да кърмя и докато не се получи, не ме оставиха, после помощ получих от гинеколога си, показа ми какви масажи и  компреси да правя, защото имах запушване на каналче на гърдата. Личният лекар/който е и педиатър/ малко ме разочарова, не бе запозната с новите тенденции в храненето и кърменето, но пък шапка й свалям затова, че не се опита да ми налага своите виждания,наскоро ми се похвали ,че ги викали на семинар в Токуда, щели да им разясняват нови неща за храненето на бебетата GrinningПодкрепа получавах от цялото си семейство,както и от форума,  но пак мисля че всичко зависеше от мен, имах много сериозни здравословни проблеми  и това, че кърмих  9 месеца е мое лично постижение.

# 18
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Много се надявах да получа помощ от леличките в родилното. Не може да се каже, че са ми отказали такава, но в последствие,  когато се появиха и задълбочиха проблеми разни, се оказа, че повечето им съвети са били неадекватни. Изобщо, допитванията ми до  медици по въпросите точно на кърменето, завършиха без особена полза. Така че ми се наложи бързо да откривам форума, съветите тук се оказаха най - адекватното и полезно нещо за мен. Единственият дълго кърмил човек около мен беше майка ми, така че и тя попомогна.
 Докторицата ни е благосклонно настроена къмто дълго кърмене и е добре информирана за новите препоръки в храненето, но практически съвети не е готова да дава. Оценявам факта, че когато има проблем, в последствие се интересува как все пак сме го решили, така би могла да е полезна на други майки, може би. Не зная с коя опция да отговоря на втория въпрос, може би втората...

# 19
  • София
  • Мнения: 3 827
Отговор 2 и 6.
А относно педиатърката съм много доволна, не само за кърменето (тя е за късното захранване), а и за всичко което ме вълнува мога да разчитам на нея Peace.

# 20
  • Мнения: 27 524
Гласувах с помощ от форума и други майки, макар че не важи изцяло. Навремето се провалих и отказах. В болницата и педиатрите не ми казаха как е правилно да се кърми - поставянето на детето. В резултат рагади и се отказах, не издържах. След това вече тук четох много и видях и разбрах грешките си, но вече беше късно за Криско. С второто някой ден ще се постарая повече, но помощта ще е от тук  Heart Eyes

Губите ли доверие в педиатъра на детето си, ако не получите от него адекватна информация за кърменето?[/b]
1. Да, разочаровам се и подлагам на съмнение и другите му препоръки
2. Да, донякъде - слушам го за останалото, но не и за храненето на бебето
3. Не, информацията за кърмене не е определяща за качествата му като педиатър

Не знам, не съм мислила. Може би третата опция  Thinking


# 21
  • Мнения: 545
Аз успях да кърмя благодарение на майка ми - тя ми помагаше много. Прибрах се от болницата със запушени каналчета и бебе, което непрекъснато спи на гърдата. Тя ме караше да се цедя, дори и когато едва гледам от умора, да си правя масажи и компреси. За 20 дни нещата се оправиха и кърмих 8 м. Можех и повече, но малкото се отказа само, а на мен не ми се цедеше. Може би беше така настоятелна, защото навремето с мен е имала същите проблеми - запушени каналчета и големи рагади (нещо, което при мен, слава богу, не се получи) и кърменето й е било ад и мъки, които като майка искаше да ми ги спести.
А доколкото до педиатъра - от нея не съм очаквала съвети за кърмене, (въпреки че тя е за кърменето поне до 6м.), така че избирам опция 3

# 22
  • Мнения: 872
Гласувах с опции 3 и 5 ,защото благодарение на hedra и форума успях да кърмя 9 месеца,въпреки трудностите и още можеше,но поради други,независещи от мен причини трябваше да спра.Живот и здраве с наученото от тук второто ще го кърмя повече  Grinning
А относно педиатъра гласувам за опция 2. Да, донякъде - слушам го за останалото, но не и за храненето на бебето. Ако го слушах за кърменето,да съм спряла още на 3 месеца.

# 23
  • Мнения: 511
Гласувах! Peace
По другата тема нито едно от посочените,защото никога не съм искала информация за кърменето от педито.

# 24
  • София
  • Мнения: 431
По първия въпрос - лекар и форума. Имах много голямо желание да кърмя, но в родилния дом даваха толкова противоревихи съвети, че след като ни изписаха едва не спрях да кърмя. Имах огромни рагади, от гърдите ми течеше повече кръв отколкото мляко и аз не знаех в това положение мога ли да кърмя въобще. Освен това си мислех, че нямам кърма. В този момент много ми помогна една лекарка (педиатър), която извикахме да дойде да ни каже какво да правим. Тя ми даде насоки, за да мога да кърмя и да не развия мастит и ми каза за този форум. (Пояснявам: тя не е личният лекар на детето).
Т.е. второто нещо, благодарение на което кърмя толкова дълго, е форума.

По втория въпрос - 1. Да, разочаровам се и подлагам на съмнение и другите му препоръки

# 25
  • Varna
  • Мнения: 603
Кърмих и кърмя благодарение на форума и своя инат!
За педиатърката ни - за сега винаги ме е подкрепяла, макар и да не е помагала специално за кърменето!За дългото кърмене за сега не знам на какво мнение е!

# 26
  • Мнения: 636
По първия въпрос - опция 2. В родилния дом много ми помогнаха, защото бебчето не искаше да суче.
По втория въпрос - внимателно избрах педиатъра и до сега не съм получавала неадекватни съвети. Въпреки, че бебето ми не наддаваше много, но все пак наддаваше, нито веднъж не ми намекна да започна да дохранвам с АМ. Твърдо вярвам, че най-добрия старт за едно бебе е то да бъде кърмено и затова ще отговоря с:
1. Да, разочаровам се и подлагам на съмнение и другите му препоръки

# 27
  • Мнения: 4 406
не потърсих помощ и се отказах бързо, за което съжалявам и сега.
надявам се няма да се повтори, все пак тук има мноооооого информация

# 28
  • Мнения: 34
Много благодарности на мамите от кърмаческия  bouquet Ако ви нямаше едва ли щях да кърмя.
2. Да, донякъде - слушам го за останалото, но не и за храненето на бебето

# 29
  • Мнения: 11 004
Гласувах с опция 5.
За педиатъра - досега не ме е разочаровала с нищо. Подкрепя кърменето и късното захранване.

Общи условия

Активация на акаунт