Анкета - Как преодоляхте проблемите с кърменето?

  • 3 064
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 232
Първият път с мамите и упоритост, а сега вече имам опит и се справих идеално и лесно.

# 76
  • Мнения: 104
Справих се благодарение на съветите на Базилиск от форума. Бях се наслушала на глупости от акушерки и лекари...от сорта на или имаш кърма или не. И щом не ти е дошла на 2-я ден, значи няма да дойде  изобщо Shocked Да, ама после така дойде, че щях да направя мастит. И пак порой от тъпи съвети. Добре, че си ги пуснах покрай ушите. За мен кърменето се оказа много по-трудно изпитание от раждането  Peace - абсолютно! И само на прочетено тук във кърмаческия и на съветите на Базилиск все още кърмя успешно Praynig

Педиатърката я слушам за други неща, НО  Naughtyне и за кърменето и храненето. След първия месец, който беше най- ужасния за мен и бебчо ми беше казала, че трябва да дохранвам и че вече е късно да върна детето си към кърмата. Послушах я наполовина и все още сме само на кърма  baby_neutral. Беше ми казала и че по принцип е за късното захранване, след 6-я месец. А като се видяхме в 4-я ми каза да захранвам. И как разбра, че е дошло времето?! Вече ми писна от лекари, това е вторият педиатър който имам. И съм си решила, че за храненето на сина си ще правя това, което ми диктува сърцето и майчиният инстинкт.   Peace

# 77
  • Мнения: 6 443
С помощта на мами пт форума!Специални благодарности на hedra и  yanaset  Hug Hug Hug

# 78
  • Мнения: 1 531
за  педиатъра - 2 Peace

# 79
  • Канада
  • Мнения: 494
Преодолях огромните си проблеми с кърменето благодарение на форума.Иначе още от болницата персонала положи старание да ми покаже как става правилното поставяне,а пък педито винаги ме е подкрепяла относно кърменето и ме е насърчавала.За захранването също бяхме на едно мнение:)И така,много успешно се кърмихме година и 4 месеца:)

# 80
  • София
  • Мнения: 672
С помощта на Хедра!

Само че не успях да преодолея всички спънки - не захапващо бебе, натиск от  страна и на двамата ни педиатри че детето е слабо и не наддава (100 гр на седмица през първия месец) и трябва да давам АМ, което доведе до не добре сучещо бебе, намаляване на кърмата и в последствие - отбиване.

За второто дете - ще слушам всички други но не и видните педиатри, на единия от които плащам луди пари за консултации...

# 81
  • Мнения: 2 614
Гласувах, и писах, но постинга си не го намирам...и ще напиша отново!

За да започна ми помогна вътрешното убеждение, че както съм била бременна и съм родила, така логично си идва и кърменето.
След това започнах да търся информация от тук и с помощта на Хедра не загубих увереност в един трудничък момент. Благодаря, Хедра!   bouquet

А педиатърката ме подкрепяше до 3-4 месец, после реши, че кърменето ни е достатъчно. Сега обаче след 2 години, е твърдо убедена, че само благодарение на кърменето, детето ми не боледува често в яслата!  Peace

# 82
  • Плевен
  • Мнения: 238
За педиатъра 2-ра опция,нейните съвети да давам само едната гърда и то през 3 часа та другата да си "почива"(интересно от какво newsm78) и да дам сок на 40 дни никак не ми бяха по вкуса. Naughty
А за кърменето благодаря на Хедра по специално,както и на другите мами от форума.А и имах стимул защото всички от преди да родя ми казваха че няма да мога да кърмя,много слаба и дребна съм и имам малък бюст,но засега ги опровергавам всичките най-вече свеки  Twisted Evil
Дори и с разранени зърна не се отказах и си кърмех въпреки болката,сага всичко е наред да чукна на дърво,а малката е щастлива и ми се отблагодарява с усмивки винаги като се кърмим,по добър стимул няма.

# 83
  • Мнения: 44
В самото начало с помощта на Хедра, за което огромно благодаря. Hug
После с редовни справки във форума и много инат. След третия месец започнах да изпитвам и удоволствие от цялата работа, а скоро ще отпразнуваме и едногодишен кърмачески стаж, надявам се.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 179
При мен помоща беше от педиатърката на детето и форума. Първо кърмата не слизаше, после пък бебето не искаше да захапе, а като захапе не пускаше  Mr. Green. Няколко пъти получавах запушени каналчета, но благодарение най-вече на ФОРУМА получавах информация за това какво трябва да правя.

Общи условия

Активация на акаунт