Анкета - Как преодоляхте проблемите с кърменето?

  • 3 068
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 398
 Аз още преди да родя четях форума и това е причината да се справя в родилното.

 За жалост около мен майките не кърмят - най-продължителното кърмене е 2 месеца.Единствено най-добрата ми приятелка кърми 1 година и тя ми даваше подкрепа.

 Педиатърката ни е точна жена , но още в началото и обясних ,че няма да захранвам по нейната схема.И сега е много доволна от наддаването и развитието на детето и даже се оплака ,че при нея само две сме майките дето "смогват" с кърмата при бебета над 6 месеца.

 Така ,че : отговор слушам го за останалото , но не и за храненето.

# 61
  • Мнения: 3 092
а кърменето се учих от форума , от Бистра Лечева и от други майки , който познавах и разбира се от собствената си интуиция .
Аз обаче проблеми почти не съм имала , така че май не съм определено полезна с гласуването си  Confused-
За педиатъра ..доволна съм. Иска ми се да разбираше повече неща за кърменето , но определено не мога да кажа че съм разочарована. Grinning

# 62
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859

Сама се справях, понеже още не бяхме направили този форум Grinning

Намерих информация от чужди сайтове и четох книжка. Така се справих в далечната 2003 Mr. Green

За педиатърката - опция 2.
Добър диагностик е, до последно отлага антибиотиците и правеше опити да лекува с хомеопатия (което е похвално само по себе си, нищо, че впоследствие си намерих друг хомеопат и сега при педиатъра водя детето само за мерене и теглене).

# 63
  • Мнения: 56
1. Да, разочаровам се и подлагам на съмнение и другите му препоръки

# 64
  • Мнения: 236
Гласувах с последната опция, защото отскоро имаме Интернет и чета във форума отскоро, иначе бих посочила предпоследната опция. А за другите въпроси - нашата педиатърка подкрепя кърменето, само докато беше мъничка бебка ме караше да давам само от едната гърда, аз до 3 месец предлагах и двете, иначе да, би ме разочаровала, ако не ми даваше правилни съвети за кърменето

# 65
  • Мнения: 873
2. Да, донякъде - слушам го за останалото, но не и за храненето на бебето

иначе по анкетата-ти ме успокояваше,информирах се от форума,но най-вече се гордея с упоритоста си и желанието да кърмя Embarassedа най-много ми помогна бебето с желанието си да го кърмя Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 1 252
При първите консултации отрязах всички съвети за ранно захранване и заявих на педката, че ще захранвам късно. Не и допадна много идеята, но явно ме запомни и повече не ме е питала какво яде детето. Сега я ползвам само за мерки и теглилки.

# 67
  • Мнения: 5 539
3. Не, информацията за кърмене не е определяща за качествата му като педиатър
Благодарение на форума не ми се е налагало да търся помощ от педиатъра за кърменето.
Благодарение на форума вече 4 месеца с бебчо се радваме на безпроблемно кърмене. Надявам се скоро и със захранването нещата да са пак така безоблачни.

# 68
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Побут Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 790
Основно с помощта на форума се справих аз. Кърмих 1г и 6м без големи проблеми. Когато все пак се появеше нещо, което ме безпокои четях в библиотеката на Кърмаческия или пусках тема.
За педиатърката - 2.Да, донякъде - слушам го за останалото, но не и за храненето на бебето.

# 70
  • Мнения: 454
Аз като цяло проблеми с кърменето не съм имала, но няколко пъти се колебаех какво да правя и от лекарката не получих много адекватна помощ. В един период Ники се хранеше доста начесто и тя веднага ми каза, че е гладен и да го дохранвам с АМ. За съжаление такива проблеми решава, като пускам тема във форума, или изчитам подобни теми и най-вече се надявам сама да нацеля какво е най-добро за детето.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 658
даже съжалявам, че късно открих форума и ми се наложи доста да се стресирам в началото, защото педиатърката от старата школа, роднините още повече #Crazy. Добре, че все пак съм имала някакви инстинкти и виждах, че това, което ме карат не е правилно. Определено се съмнявам в думите на педиатъра си, особено за храненето не го слушам въобще.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 603
Сериозни проблеми с кърменето не съм имала, надявам се и за в бъдеще да е така. А когато, все пак съм имала въпроси, колебания или трудни моменти  съм се доверявала на една от вас Flowers Bouquet и на нещицата от библиотеката.
За педиатър не мога да кажа, не ми се е налагало да търся помощ от нея, но знам, че подкрепя кърменето и късното захранване и въобще е в час.
Всъщност, ако бях попаднала на някой, който ме съветва да дам сокче на 1 месечно бебе или пък да дохранвам .. май да  - бих го сменила веднага, та нали правилното хранене е важно за здравето на детето ми.

# 73
  • Мнения: 3 695
Нямах почти никакви проблеми с кърменето, съвети получих от форума  Hug, от приятелки-кърмачки  Heart Eyes и от майчината си интуиция.  Flutter
Относно педиатъра - считам, че ако дава адекватна информация за кърменето, това означава, че е информиран и за другите области от отглеждането на детето и лечението му, при необходимост.  Peace

# 74
  • Мнения: X
При мен бяха в следната последователност:
- разраняване на зърно, не възможност да давам тази гърда=> запушване на канал.
- консултация с личен лекар, преглед, при хирург...оправихме нещата след седмица, предписа ми мехлем и ми показа как да се изцеждам на ръка, което ми беше много полезно. Даде ми съвет за спиртен компрес- също много полезно. След като продължих да се чуствам некомфортно по време на кърменето- консултант по кърменето, благодарение на форума. Това беше важно, защото ми помогна да продължа (и до днес) да кърмя- успокоих се, нещата потръгнаха, дори махнах силиконовите зърна. Запушвания имах доста, но се научих да се справям с тях. Не знам с коя опция да гласувам... newsm78
А за педиатъра- моята е ЗА продължителното кърмене, но бях чула, че препоръчва ранно захранване. Просто не я слушах за храненето и това е. Ако имах въпроси в това отношение, я питах, но сама преценявах накрая.

Общи условия

Активация на акаунт