Как се чувствате след спиране на цигарите ?

  • 109 520
  • 262
  •   3
Отговори
# 225
  • Мнения: 269
Е, надъхахте ме!!!  Grinning
Ит вчера не пуша официално  Peace
Не съм от страсните пушачи, но по 4-5 на ден, особено вечер с питие и салатка....  Crazy Това ще е най-трудното. Вчера 3 пъти вечерях, за да не запаля... трябва да измисля нещо за тези "ситуации"  Thinking
Но казах край на дименето  Naughty! Само дето мъжо опушва положението... навивам го, ама той няма грам воля, а табекса му влияе зле на сърцето...
Като гледам колко хора са ги спрели, значи и аз мога!
Голямо Бравос на всички Вас!!!!!!!!!

# 226
  • София
  • Мнения: 10 858
Диди, сподели моля те как Табекса влияе на сърцето, защото и моя мъж ги спира с Табекс и това ме притесни доста  Praynig

# 227
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Имам 15-годишен стаж като пушачка. Спрях ги преди една година. Сутрин вкусът в устата ми е приятен, през деня, като завъртя глава, подушвам парфюма си (а не тютюневите наслоявания  Sick), пък и доста пари спестявам, като се има предвид, че на ден пушех по кутия, а това са си поне 3 лв. на ден = 90 лева месечно, с които си купувам далеч по-здравословни и приятно ухаещи нещица  Simple Smile Поне на мен това ми действа чудесно на настроението!

# 228
  • София
  • Мнения: 10 858
И още много плюсове има, например:
1. Пердетата в къщи не смърдят  Sick
2. Стените не се опушват по ъгълчетата  Mr. Green
3. Цветята виреят по-добре в чистият въздух  Heart Eyes
4. Няма миене и чистене на гнусни пепелници, изпопадали по пода пепелища baby_neutral
5. Децата дишат чист въздух (това трябваше да е на първо място де)
6. Дрехите си миришат на чистичко!
7. Косата също  Crazy
8. Спестяват се доооста пари
9. За здравето на всички е ясно  Hug
10. Самоуважението се връща!!!
11. Имаме повече свободно време, защото не ходим да изпушваме по една цигара (примерно)
12. Когато сме на място, на което не се пуши, не търсим място да пушим, чувстваме се добре и се гордеем, че сме непушачи!
13. Няма притеснение в 23,00ч. че няма да ни стигнат цигарите  ooooh!

и т.н...ужасииии  bouquet

# 229
  • Мнения: 269
И още много плюсове има, например:
1. Пердетата в къщи не смърдят  Sick
2. Стените не се опушват по ъгълчетата  Mr. Green
3. Цветята виреят по-добре в чистият въздух  Heart Eyes
4. Няма миене и чистене на гнусни пепелници, изпопадали по пода пепелища baby_neutral
5. Децата дишат чист въздух (това трябваше да е на първо място де)
6. Дрехите си миришат на чистичко!
7. Косата също  Crazy
8. Спестяват се доооста пари
Да, ама за половината неща трябва и мъжо да не пуши, а той се подмотва!
Вивиан, виж листовката. Мисля, че там пишеше нещо, да не се приема от хора със сърдечни проблеми... Мъж ми като малък е имал шум в сърцето. Отдавна няма (прави си изследвания), но като запична да пие хапчетата имаше сърцебиене, болки и се задъхваше. Хвърли ги в боклука. Но тези странични ефекти се проявяват още с първите таблетки. Ако първите дни му няма нищо, мисляче си е ок  Peace
За всеки случай прочетете внимателно листовката или се консултирайте с лекар Peace
Успех  Hug

# 230
  • София
  • Мнения: 10 858
Диди, благодаря ти   bouquet Това обяснява проблемите на мъжа ти с Табекса. На моя нищо му няма, ама аз да си питам, за всеки случай, да не му стане нещо  Blush

# 231
  • Мнения: 630
Диди777, не мога да разбера. Твоят мъж е спрял Табекса, защото не му действа добре на сърцето, и пак е почнал цигарките, щото му действат добре ли? Тези мъжеее! Дали няма да се чуства най- добре ако направо ги спре. Табекса за мен е измама. Важна е нагласата Peace

# 232
  • София
  • Мнения: 10 858
Креми, те мъжете са по-слабохарактерни, затова предпочитат да мислят, че едно хапче им помага Mr. Green Каквото щат да правят, важното е да не пушат  Whistling

# 233
  • Мнения: 480
Момичета,радвам се че съм добре приета тук!
Всичко е в главата да знаете-не вярвам на хапчета,лепенки и тем подобни!Иска се само воля за това.Аз се радвам,че не ми липсват ,а и ми е странно.Не съм нервна,припалва ми се само на моменти и то заради пустия навик-като седна някъде в заведение.Но не е болка за умиране!
Вивиан,гониме се с теб,май hahaha.Този списък с плюсовете ми хареса много  Peace.Аз сега ходя упорито на фитнес и много ми е хубаво-мислех да е 2 пъти седмично,но си казах-парите за цигарите ще ги давам във фитнеса-което значи че мога да ходя и по-често-по 3,и ми доставя удоволствие!
Въобще много често се гордея с това,че вече не пуша. Peace
Не ме дразнят пушачите-нека си пушат,тяхна си работа.Само могат да ми завиждат! newsm53
Благодаря на човека до мен за всичко това,което правя!И не съжалявам за нищо! newsm51

# 234
  • Мнения: 269
Диди777, не мога да разбера. Твоят мъж е спрял Табекса, защото не му действа добре на сърцето, и пак е почнал цигарките, щото му действат добре ли? Тези мъжеее! Дали няма да се чуства най- добре ако направо ги спре. Табекса за мен е измама. Важна е нагласата Peace
Да не мислиш, че аз го разбирам!  ooooh!  Tired
И пуши от.... 3-ти клас!  Crazy Аз пропуших след 18 (за какво ли), спрях ги заради един бас, 3 месеца след това разбрах че съм бременна (мъжо пушеше пред входа Twisted Evil  Joy - нямаме тераса и не давах под абсорбатора или на прозороца - това зимата и пак пушеше!!!  Sick И така повече от година.) След като спрях да кърмя пропуших наред с всички майки в градинката.... Срам  Embarassed Въпреки това, не се броя от редовните пушачки... Но пак съм се амбицирала покрай вас - втори ден  Wink, ама доста си хапвам.. Sad Което ми напомня и причината да пуша - вместо да ям. Нали все диети...
Но наистина всичко е до нагласа!!!  Peace Трябва само пренастройка  Laughing

# 235
  • Universe
  • Мнения: 1 556
След 30-годишен тютюнджийски стаж, с минимум 20 цигари/дневно, заявявам с гордост - "Цигара?!? Не!!! Благодаря!" Wink
Заредена съм с "Табекс" / взех само 4-5 хапчета/, никотинови лепенки /стоят си в портфейла , нещо в стил SOS /, 1 неотворена кутия цигари /да ми напомня, че мое е решението да не пуша, а не липсата на цигари/ и за сега успявам вече 6 дни да не пуша единствено със силата на съзнанието. За някои може и смешен да е този срок, но за мен е гигантска крачка към живот без тютюнев дим.
Цигарите не ми пречат, проблемът не е здравословен. Просто реших да отхвърля зависимостта от тютюневите монополи и да не ги спонсорирам повече. Свят ми се завива от факта колко ескурзии съм пропуснала, давайки пари,за да ги издишам във въздуха #Cussing out
За кожа и коса - все още не мога да споделя, но за чистия дъх.........ммммммммммммм  Peace.
Книгата на Алън Кар не ми въздейства, видя ми се комерсиална някак си... Thinking
За сега избягвам компаниите, които могат да отключат желанието "да запаля само една цигара"/Слава,Богу, че повечето ми приятели са или непушачи изначално, или екстютюнджии/ Пия кафето пред РС, в кабинета, в който, така или иначе, не пуша.  На диета съм и това беше най-оптималният момент за спирането - достигнах си целта, но нищо не ми пречи да удължа текущата фаза, за да стабилизирам постигнатото тегло и да не използвам пълнеенето като повод за връщане към порока.
Регистрирах се в този сайт - http://bg.help-eu.com/pages/index-21.html - и ежедневно получавам окуражителни имейли. Посетете го, може и на Вас да помогне Peace
Чакам да направя 1 месец и да се наградя с "нещо" за 90 лева, толкова давах месечно за цигари!!!
Моля, подкрепете ме с позитивна енергия Praynig БЛАГОДАРЯ  bowuu bowuu bowuu!!!

                 П.П. "Самото твое тръгване е вече стигане до нещо..."Блага Димитрова

# 236
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
lenny_pld , поздравления, аз не пуша от 7 м. и се надявам никога повече да не пропуша - това пожелавам и на теб Hug. Успех  bouquet.

# 237
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
аз като спра, ще кажа как се чувствам. не мога да ги откажа тия лайна и това си е... Sad

# 238
  • Мнения: 1 819
аз като спра, ще кажа как се чувствам. не мога да ги откажа тия лайна и това си е... Sad
И аз така...все си викам-от утре ги спирам-ама пак си пуша Rolling EyesВъзхищавам се на всички,които са успели да ги откажат-направо сте герои Peace

# 239
  • Мнения: 201
Кarmacoma, mamamishi, не сте решили, не сте ги отказали. Най-важна е вътрешната убеденост, че наистина искате да спрете цигарите. Лично аз не пуша вече повече от пет години. Спрях цигарите спонтанно, след като за първи път ми се случи да не ми стигнат две кутии за деня /по толкова пушех/. Първите дни вземах Табекс, когато зверски ми се допуши и пиех с литри вода - помагаше ми. Зорът беше месец. После се почувствах като нов човек, няма да повтарям изредените по-напред в темата благотворни промени за визията и организма. Награждавах се за всеки малък успех с подаръци от спестените пари - за първата седмица без цигари, 15 дни, месец...
Спрях цигарите, повтаряйки си за самоуспокоение и мотивация да продължа начинанието, че не го правя завинаги, защото бях силно пристрастена и ми се струваше непосилна мисълта, че никога повече няма да запаля цигара. Понякога още сънувам, че пуша и надушвам от далеч аромата на любимата си марка цигари. Точно по тази причина не бих запалила отново. Аз съм от най-пристрастените тютюнджии, за които важи изразът, че няма бивши пушачи. И точно за това вярвам, че щом аз съм успяла да ги спра - всеки може.
Успех на всички отказващи цигарите!Това е наистина нелека крачка, но си струва усилията.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт