Въпросник относно зимнияе период и болестите в ясли/дг!

  • 2 975
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 133
1. Колко често боледуват децата ви през зимният период?
Като за първа зима, която кара в яслата - рядко. Не повече от предната.
2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)?
Заради боледуване е отсъствала три дни. Случвало се е да я спра за ден-два ако предната вечер ми се види "съмнителна".
3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)?
Когато преценя. Да не кашля, да не дриска и повръща, поне два дена да няма температура. С лека хрема съм я пускала.
4. Колко пъти са пили АБ за зимният период?
Един, мисля, че беше излишен...
5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)?
Давам клеева тинктура и АД Ликуид фор кидс по схема.

Липсва, според мен, още един въпрос - Колко болни ги спирате от ясла? По мои наблюдения доста родители чакат детето съвсем да се разболее, да вдигне температура и едва тогава го спират. А вирусите са най-активни и заразни в началото на заболяването.

# 16
  • Мнения: 8 999
1. Колко често боледуват децата ви през зимният период?
Тази година и двамата са боледували по веднъж за кратко.


2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)?
Виж горното - по веднъж за по 3 дни.

3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)?
Леко недоизлекувани ги пращам, но ако си стоят вкъщи няма да приемат повече лекарства, отколкото като ходят на градина не съвсем здрави. Винаги преди това ги водя на лекар, за да съм сигурна, че децата не са заразни.

4. Колко пъти са пили АБ за зимният период?
Тази година не са пили.

5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)?
Никога не съм ги ваксинирала срещу грип, нито са пили имуностимуланти. Два пъти годишно им давам за по 10-15 дни витамини /напоследък са Марсианци/.


# 17
  • Мнения: 4 965
1. Колко често боледуват децата ви през зимният период? - Миналата година - 1-2 пъти. Тази година - не са /не броя една кашлица, която упорстваше 10-тина дни, без други симптоми точно по празниците, ама тогава се скъсахме да обикаляме по студа/.
2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)? - Нито веднъж. Е, в момента не ходят на градина, защото майка ми си взе 2 седмици отпуска и предложи да ги гледа.
3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)? - Не. Но съм ги пращала с гореспомената кашлица - според педиатъра ни дробовете им бяха чисти и не бяха заразни.
4. Колко пъти са пили АБ за зимният период? - Нито веднъж, откакто са се родили /всъщност, едната само е пила някога АБ - имаше възпаление на едното оче преди около 1,5 г./.
5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)? - Не съм ги ваксинирала срещу грип. Имуностимулант давам обикновено през август-септември /т.е. точно преди градината/ - правя им 2 серии по 15 дни с Имунобор, а ноември-декемри им давам 1-2 седмици да пият Мултисаностол. За сметка на това, при хубаво време всеки уикенд са на вилата; лятото изкарват поне 2 седмици на Боровец и още поне 2 седмици на море; моите родители често ги водят на Витоша; гледаме всеки ден да изяждат известно количество мляко, плодове и зеленчуци.

# 18
  • Мнения: 4 841
Липсва, според мен, още един въпрос - Колко болни ги спирате от ясла? По мои наблюдения доста родители чакат детето съвсем да се разболее, да вдигне температура и едва тогава го спират. А вирусите са най-активни и заразни в началото на заболяването.

Съжалявам, че "разводнявам" конкретния въпросник, но при условие, че родителят не е лекар, той няма как да знае дали и кога детето се е заразило, за да го спре от градина. ЕСТЕСТВЕНО, че трябва да се проявят някакви симптоми, най-малкото защото не винаги човек се разболява - може само да пренесе вируса, без да подозира... За мен поне, болест има тогава, когато има симптоми.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Липсва, според мен, още един въпрос - Колко болни ги спирате от ясла? По мои наблюдения доста родители чакат детето съвсем да се разболее, да вдигне температура и едва тогава го спират. А вирусите са най-активни и заразни в началото на заболяването.

Съжалявам, че "разводнявам" конкретния въпросник, но при условие, че родителят не е лекар, той няма как да знае дали и кога детето се е заразило, за да го спре от градина. ЕСТЕСТВЕНО, че трябва да се проявят някакви симптоми, най-малкото защото не винаги човек се разболява - може само да пренесе вируса, без да подозира... За мен поне, болест има тогава, когато има симптоми.

Говоря за случаите, когато има симптоми. Неведнъж в яслата чувам разговори от типа на...От вчера кашля и има хрема, ако вдигне температура ми се обадете...

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
1. Колко често боледуват децата ви през зимният период?
Тази година веднъж, миналата - през седмица.
2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)?
Тази година - 4 дни, миналата - през седмица за по 1-2 седмици, декември стоя целия вкъщи.
3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)?
Когато докторът прецени, че е здрава.
4. Колко пъти са пили АБ за зимният период?
Тази зима не е пила, миналата година - повече от 6 пъти, т.е. при всяко заболяване.
5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)?
Тази година не.

# 21
  • Мнения: 799
Оф, това е болната ми тема...
До нова година детето ми беше боледувало 2-3 пъти, лекувано без антибиотици и въобще животът ни беше прекрасен. По празниците изкарахме цялата серия грипове, вируси, ангини и т.н. и от тогава няма спиране  Sick
1. Колко често боледуват децата ви през зимния период?
през 1 седмица
2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)?
през 1 седмица
3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)?
по-скоро я пращам недоразболяла се... Обикновено когато забележа първите симптоми на настинката няма на кого да я оставя да я гледа - имам технологична нужда от 18-24 часа за приключване на най-нетолжоната работа или за организиране/мобилизиране на родата.
4. Колко пъти са пили АБ за зимният период?
Веднъж, все се опитвам да преборя болестите с прополис, мед, лимон, чай, витамини
5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)?
Вземам, ама след дъжд - качулка. Преди 3 седмици започнах да й давам Рибомунил по схема.

# 22
  • Мнения: 46 518
1. Колко често боледуват децата ви през зимният период?
Не мога да преценя  Rolling Eyes


2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)?
За 5 месеца има 4 дни отсъствие.

3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)?
Аз я спирах, защото вечерта говореше носово, но като като видя, че нищо й няма, на другия ден си я пускам.

4. Колко пъти са пили АБ за зимният период?
От както се е родила до сега не е пила.

5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)?
Не.
Само здравословно хранене.

# 23
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400

1. Колко често боледуват децата ви през зимният период?
От октомври миналата година до днес - нито веднъж. За това пък миналата зима, като първа в яслата от септемри до февруари изкара 2 бронхиолита, 2 отита, 3 стомашни вируса и изпи 3 антибиотика.
2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)?
Тази зима нито веднъж
3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)?
След като си изпиеше АБ-то
4. Колко пъти са пили АБ за зимният период?
Миналата зима  - 3 пъти.
5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)?
Не

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
1. Колко често боледуват децата ви през зимният период?
2. Колко често отсъстват от ясли/градини по същата причина (да кажем от Октомври до към момента)?
3. Колко излекувани ги пращате обратно (или по-точно въпроса е пращате ли ги недоизлекувани)?
4. Колко пъти са пили АБ за зимният период?
5. Вземали ли сте превантивно мерки (ваксини, имуностимуланти, такива али-бали)?

1. Като не ходеше на градина - веднъж годишно. Откакто е тръгнала изкара 2-3 вируса.
2. Откакто е тръгнала на градина отсъства 3 пъти, заради вирусни заболявания.
3. Държа я в къщи, докато се излекува напълно.
4. Антибиотик пи 2 пъти. Първият път заради проблем с ухото, а вторият заради бронхит.
5. Да. Първо й давах Есберитокс, а в момента й давам Цитросепт. От първото съм много доволна, за второто още не мога да кажа нищо - отскоро й го давам.

# 25
  • Мнения: 1 044
А аз съм толкова отчаяна и толкова зле се чувствам по повод нашите чести вирусни инфекции, че направо не съм в състояние да отговоря на въпросника. Ако го направя сигурно всички ще са смаяни как е възможно...на ръба на отчаянието съм. В службата обвиняват мен за всичко-че не го гледам както трябва и затова той боледува а аз излизам в болнични през седмица.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
В службата обвиняват мен за всичко-че не го гледам както трябва и затова той боледува а аз излизам в болнични през седмица.

Милата  Rolling Eyes Това са глупости  ooooh!

# 27
  • Мнения: 959
1-за сега още не е боледувал.
2-не е отсъствал.
3-когато е излекуван.
4-не е пил антибиотик тази година.
5-от септември му давах Имунобор Кидс/общо 3месеца/

# 28
  • Мнения: 1 044
В службата обвиняват мен за всичко-че не го гледам както трябва и затова той боледува а аз излизам в болнични през седмица.

Милата  Rolling Eyes Това са глупости  ooooh!
Шефката обвинява педито ни и мен, че не съм закалила детето. Нейните деца не боледуват изобщо и тя не може да ме разбере изобщо. Това ме кара да се чувствам "различна" Cry

# 29
  • Мнения: 5 577
Меденка, съжалявам, дано като мине тази зима нещата да се стабилизират.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт