Още малко ни остана , мили дами - през МАРТ ще бъдем мами!

  • 9 505
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
Мами, може ли да ми кажете какво точно има в багажа ви за болницата, защото аз нищо не съм приготвила и просто не знам от къдеда го подхвана...
съвсем в началото на темата има няколко списъка, но имай предвид, че различните болници имат и различни изисквания. най- добре е да попиташ лекаря , към когото си се насочила.

# 16
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
за Тина Киркова е това
1. Документи: лична карта, „Направление на бременната до родилно заведение” (обменна карта на бременната), направление за хоспитализация.
2. За майката: чаша, прибори за хранене; лично бельо; чехли (да стават и за баня); 1-2 хавлиени кърпи; тоалетни принадлежности; 1-2 чифта чорапи; връхна дреха - халат, жилетка, елек. По желание може да се носят: помпичка за кърма (в Родилно отделение има електрическа); 1-2 пакета дамски превръзки, ако с тях родилката ще се чувства по-удобно. Извън този списък, бременната може да носи и други вещи, но трябва да се има предвид, че мястото за багаж е ограничено.
Да не се носят скъпи вещи и големи суми пари!
3. За бебето: в Детско отделение разполагат с всичко необходимо за отглеждане на новороденото. Ако бременната желаете и имате възможност, може да донесе 1 пакет памперси за новородено.
Дрешките за изписването на бебето и облекло за майката могат да донесат близките в деня на изписването от болницата.

# 17
  • София
  • Мнения: 595
Мерси,момичета. Аз списъците съм ги чела. То и в сайта на Шейново има какво е нужно при прием в родилна зала...Но се чудех за конкретни работи, които взимате, но които не са в изискванията на болницата...Чела съм във ваши постове за мин. вода, шоколад...лигнин, еднократни гащи за родилки, чела и чувала съм за чаршафи за еднократна употреба, сешоар за коса (чела съм, че някой мами си носят даже преса за коса, да си правят прически  Rolling Eyes )... И се чудех от къде да го подхвана... А лекарят ми каза "и да не идваш с куфар, че и такива случаи има"... 

# 18
  • София...........
  • Мнения: 955
terre, благодаря:) Аз бях писала за магазина на Вис Виталис в София, но не съм ходила там, че ми е малко далечко и неудобно.
Сега говорих с дъщерята на моята колежка, която роди вчера в ТК. Като са я приели само пликче с тоалетни принадлежности, чехли и тоал. хартия са и разрешили да си внесе, а след това да и донасят другите неща по списъците, като все още е с нощница от болницата.   Аз другата седмица трябва да ходя при Доки и ще видя тя какво ще каже.

# 19
  • Мнения: 82
      И аз да се дотъркалям в новата тема!Ама пак каква е прекрасна  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 595
terre, благодаря:) Аз бях писала за магазина на Вис Виталис в София, но не съм ходила там, че ми е малко далечко и неудобно.
...

Къде е този магазин в София, че съм влюбена в нещата на терре и съм останала с впечатлението, че в магазина има супер нещица...

# 21
  • София...........
  • Мнения: 955
terre, благодаря:) Аз бях писала за магазина на Вис Виталис в София, но не съм ходила там, че ми е малко далечко и неудобно.
...

Къде е този магазин в София, че съм влюбена в нещата на терре и съм останала с впечатлението, че в магазина има супер нещица...

Става дума за магазина на Вис Виталис (на тази фирма и е комплекта за изписване), а той се намира на Пиротска 58, иначе тя да каже от кои магазини са и покупките Wink
Аз определено мисля да поспирам вече с пазаруването, защото последната седмица съм напазарувала две големи торби с дрешки, а няма смисъл. Останаха ми протектор за матрачето и ваничка+стойка. Количката е поръчана и шкафа за повиване също, очаквам ги тия дни.

# 22
  • Мнения: 326
Написах го в старата тема, без да видя, че има нова, но не мога да не се похваля:

Уговорих се с д-р Ковачева да ме изражда  в Тина Киркова  newsm44. Д-р Джонгова ще продължи да ми следи бременността, а при Ковачева ще отида след 36 г.с., за да уговорим дата за раждането!!! Много съм щастлива и спокойна вече.

За записа на тоновете - и аз ще ходя в Т. Киркова от 11.02. - всяка седмица. Разбрах, че е безплатно и не е необходимо направление. Консултациите ми също ще са всяка седмица

# 23
  • Мнения: 83
desitka,аз също съм решила за "Шейново"!На 30-ти ми е термина,но след средата на февруари ще знам повече-за сега уж всичко сочи нормално раждане Simple Smile.За избор на лекар-предпочитам с тези пари да купя нещо на детенцето!Сладки сънища,мами!

# 24
  • Мнения: 1 369
Седя си аз в старата тема и ми се видя подозрително пуста и изведнъж ми просветна къде сте всички:)
 Това беше написано за старата тема:
Няма начин работодателя да не ми е плащал осигуровките, понеже аз съм самоосигуряваща се и толкова пари съм платила напоследък, че свят ми се вие:) Баща ми се е обадил в НОИ и явно трябва да си занеса всички платежни нареждания и още не знам какво /той знае/ не знам си къде и другата седмица ще свършим тая работа.  Странното е,че преди 2-3 месеца проверявах на страницата на НОИ и всичко си беше наред. Луда работа. Само ще ме разхождат още,ама по-добре,че го видяхме сега, иначе можеше да си чакам парите  до безкрай.
 
 Браво, Рони, че си спретнала уговорката:)

 Между другото,май и на Иван Асен имаше едно малко магазинче, в което продават стоки Вис Виталис. Малко преди Райфайзен банк. Или поне миналата година имаше...
 А днес минах през магазина на Дибо на Сливница. Там има толкова сладки нещица, особено се влюбих в спалните комплекти, ама имаше и много други работи/освен креватчетата де/. Като ги гледах тези комплекти с обиколниците и взех да се замислям пак върху въпроса кошара или креватче... А за количката май реших- живот и здраве, това ми е толкова чакано бебе, че ще си му купя количка, няма да взимам онази втора употреба.

 Слаба ни е организацията май. Дано не взема да изпадна в безинтернетова дупка утре и да пропусна, ако случайно се организира срещата...

# 25
  • Мнения: 1 710
Ох, че съм застреляна. За сетен път се убедих, че днес съм дала на мозъка си пълна почивка и не му давам никакъв шанс да се позамисли малко. Чак след като публикувах отговор в старата тема, се сетих да потърся нова такава. В тоя ред на мисли, честита пеперудена темичка. Каквато е хубава и весела, такива хубави да са и новините в нея. И аз като КикиНики ще копирам от старата тема, да не ми отиде зян писането, пък после ще се върна да прочета кой какво е писал в новата тема.


Какво става със срещата? Ще се виждаме ли утре?
Днес направих един невероятен маратон из София, цели 7 часа бях почти непрекъснато в движение. За мое огромно учудване, въобще не приличах на бременна - припках напред-назад като младо яре, нищо не ме болеше, не се изморих. Но всичко това приключи в момента, в който се прибрах и си легнах. Сега няма ставане, просто не мога да се вдигна от болки в кръста, таза и краката. Всяка крачка я правя след доста сериозни размишления, дали въобще си заслужава да си причинявам такава болка и усилие. Ама така е като днес бях дала почивка на сивото си вещество и нямаше кой да мисли за последствията. А за утре не ми се очертава по-малко скиторене. Сутринта на преглед, следобед на среща с колежки по коремче, вечерта на театър.
 
 
 
 
 

# 26
  • Мнения: 63
а,станали сме много мъжки мами с термин 21-ви.  GrinningБраво
Честито на Славундер и Зори за хубавите новини. Славундер, къде се затри???

# 27
  • Мнения: 219
Здравейте, мамички, малко ни остана май! Толкова се вълнувам като гледам февруарките как се радват на бебетата си! Направо страхотно!  bouquet
Да ви кажа, че една приятелка има /естествено/ проблеми с НОИ - и като е ходила там е попълнила молбичка, чрез нея й се позволява достъп по интернет да си проверява кога НОИ й захранва сметката. Мисля аз другата седмица и аз да си пусна такава молба, не на банкомата все да вися Rolling Eyes
Хайде, желая ви всичко хубаво! Мислете позитивно, това е важно! Grinning

# 28
  • Мнения: 1 446
Черен гологан се не губи.
Мъжо ме води на театър, после на вечеря: мисля, че ме сваля  Mr. Green
Утре ще съм на бингото в 13:50 и после да ходим към Крушата.

До клюка!

# 29
  • Мнения: 52
Ей момичета,нищо не разбрах за утре,а сутринта няма да съм в къщи,няма да видя последно какво сте решили за срещата,ще се опитам да разбера в движение,ако не ще званна на някой,ама на кого newsm78,Дея ако е удобно може би теб ще питам за неястноти,ти нали си ФЕЯ Grinning

Лека нощ от мен,да спите мнооого спокойно и без нощни смяни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт