МВР вече ще следи всички контакти в Интернет

  • 1 903
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 491
що си мислите пък че не се е правело и досега  newsm78
нима си мислите, че домейн като яху например дето половината свят го ползва за емайл няма сложени филтри да засичат информация...за айсикю имаше наскоро тема, че е използван точно за следене на информация, мобилните оператори дават право на подслушване

няма нужда да ти чете някой всички съобщения, има си програми, филтри, отсяват им каквото трябва

# 16
  • Мнения: 2 032
Анту, ми то като няма ресурси, има Гоцета. Можеш да станеш един таен доносник. Престъпление срещу добрия вкус може да учредим. Хайде, казвайте други форумски престъпления, че няма ресурси, да подпомогнем тази мила държава.

# 17
  • Мнения: 107
Бях сигурна, че е пусната тема вече. Laughing
И на мен не ми допада идеята. Обаче се чудя как ще става. newsm78 По колко милиона мейла се изпращат на ден в пространството? Имат ли ресурса да ги преглеждат всичките? Как ще отсяват кои са съмнителни?  newsm78 Нещо хич не ми е ясно. Според мен пуснаха мухата само за сплашване на населението, иначе ми се струва направо невъзможно.
Невъзможно е, да.
Няма как да се следи абсолютно всичко.
И определено е намеса в личното пространство.
И все пак-дано помогне за намаляване броя на педофилите в нета.

# 18
  • Мнения: 4 806
да, де, ама друго си е, като ти го кажат така направо, нали? Иначе все сме чували, че всичката тая работа се прави.
Гадничко. Особено, като е под благовидни предлози - борба с тероризма, борба с организираната престъпност. Просто никой не е застрахован. Остава да раздават по един голям екран като бонус. Че да не забравяме.

# 19
  • Мнения: 516
Дали ще е МВР или администратора- воайор от работата ми няма никакво значение за мен.

# 20
  • Мнения: 408
Не се учудвам, повечето европейски държави имат подобни закони.
По лошо може да стане само , ако те задължат да ползваш само Windows.
Естествено е, че такова огромно количество информация, няма как да се следи с хора, а си има специални програми, които следят за определени думи, или комбинация от думи. И едва когато излезе нещо съмнително, се минава на подробно следене. Включително и дистанционно включване на микрофона и камерата( ако има включени такива). А и всички нови лаптопи, имат вграден микрофон, и доста са и с вградена камера, които няма как да изключиш.
Ефекта обаче ще е само при незапознатите със системата на следене. Който иска да се скрие, намира начини , да го направи.

# 21
  • Мнения: 4 651
А ако заловят и осъдят педофил на база публикуваните му обяви из интернет, пак ли ще протестирате, че са ви нарушени правата?
Никой няма такъв ресурс, че да следи разговорите с гаджето ви по скайп.
Интернет доставчика ви може да даде информация какви сайтове посещавате. Собствениците на безплатната поща, която ползвате може да даде инфо за е-майлите, които сте получили или изпратили. Друг е въпроса как ще докажат, че тази поща е ваша. Всяко по-детайлно следене и записване на "компютърното ви поведение" изисква инсталиране на съответен софтуер. Последния трудно ще го инсталирам без да искам Simple Smile, поне аз.

# 22
  • Мнения: 822
Алегра и inkel вече са го написали...Прави се в много и по-развити и уж по-демократични страни по света.
Технологиите особено в тази сфера са доста развити и никой не стои над компа да изчита стотици хиляди мнения на ден...
Преди година и половина на този принцип тук изчезна цял форум на местни индианци с всичките му мнения,лични пощи и информация...

# 23
  • Мнения: 408
.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 23:15 от inkel

# 24
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
За какво говорим http://www.prontosofia.com/news/?SectionID=9&NewsID=13641

То хубаво да се следи за престъпници в мрежата, но кой ще гарантира че в нашата малка държава няма да се използва информацията за рекет например....
Пък и не вярвам да хванат големи престъпници...ще гърмят малките риби...то ако ставаше с подслушване до сега да са в затвора всички поръчкови убийци и наркобосове....замазване на очи става и усвояване на пари

# 25
  • Мнения: 2 386
Много важно, мен вече ме следят, та още една държава ли ще ме уплаши, хаха... добре дошли в матрицата.


Казаха, че иде реч за идния март.
Освен това дори по Новините напомниха за криптирането. Laughing

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Уфф Wink
Представям си как някой инспектор е седнал пред компа си и 24 часа чете на дъщеря ми и съученичките й глупостите из Скайпа  Mr. Green
Аман от простотии.

# 27
  • Мнения: 838
що си мислите пък че не се е правело и досега  newsm78
нима си мислите, че домейн като яху например дето половината свят го ползва за емайл няма сложени филтри да засичат информация...за айсикю имаше наскоро тема, че е използван точно за следене на информация, мобилните оператори дават право на подслушване

няма нужда да ти чете някой всички съобщения, има си програми, филтри, отсяват им каквото трябва

абсолютно вярно

# 28
  • Мнения: 13
Въс всяко писмо споменавайте и "making a bomb" "terror" и т.н. Създайте им малко работа  Twisted Evil

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А ако заловят и осъдят педофил на база публикуваните му обяви из интернет, пак ли ще протестирате, че са ви нарушени правата?

Ф от х, предложих темата за обсъждане, а не за протест.
Имам съмнения, че е възможно да станат недоразумения.

Общи условия

Активация на акаунт