Какво давате за вечеря на 9 месечно бебе?

  • 17 472
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Давам супа с едно сухарче вътре във 20.00 часа,а в 21.30 заспива с кисело мляко

# 16
  • Мнения: 19 303
преди лягане давам каша или каша с плод.не съм мерила количеството ,давам колкото й се яде.

# 17
  • Мнения: 4 405
различно е: банан;банан с киви;кисело мляко с 1-2 бисквити вътре,ако съм сготвила може пюре с месо и зеленчуци, варена тиква;сварена круша с 1-2 бисквити ,а ако крушата е сипкава може само да я намачкам и я давам сурова, картоф с карфиол и масълце може малко обезсолено сирене отгоре,пасиран компот с бисквита или извара или и двете,ако съм готвила за нас супа и добавям сухарче....
Общо взето редувам вкусовете за да не и омръзва и винаги преди сън и предлагам да суче.

# 18
  • Мнения: 789
На 7 месеца записах Иви на кухня и започнах да му давам супичката за вечеря.Изяждаше си цялото бурканче.Давах му я към 19-19.30ч ,защото като го сложех да спи около 21.30 искаше и шишето си с мляко.В супичката слагах сухарче и половина.

# 19
  • Мнения: 674
 Може да даваш супа със сухар.
 Кашите за лека нощ също са си добра вечеря според мен. Моето отскоро не иска АМ и вечеря такава каша или кис. мляко с бисквитка.

 И аз мисля, че трябва да пие някакво мляко - още е малко бебето. Пробвай да слагаш АМ в попарата и кисела (Напр. пресен плод, грис, АМ), че знам ли.....съвсем без мляко..... Thinking

# 20
  • Мнения: 378
         Примерно меню за вечеря от книгата"Аз възпитавам детето" - Лоранс Перну:
   Понеделник             Зеленчукова супа
                                    Банан ( попарен)
   Вторник                   Попара
                                    Компот
   Сряда                       Флоралин с грюйер ( брашнена каша с топено сирене)
                                    Стъргана ябълка 
   Четвъртък                Зеленчукова супа с натрошен сухар
                                    Ябълка на пяна
    Петък                      Грис с мляко
                                    Компот
    Събота                    Супа от зеленчуци с фиде 
                                    Намачкан банан
    Неделя                    Флоралин ( каша )
                                    Компот

# 21
  • Мнения: 179
супа със сухарче от детската кухня Peace

# 22
  • Мнения: 291
на тази възраст бебето все още трябва да ве4еря мляко - кърма или АМ, с или без бисквити, няма значение, важното е да е мляко  Naughty

# 23
  • Мнения: 1 477
Последното хранене преди лягане задължително е АМ при нас.

# 24
  • Мнения: 4 451
И при нас на тази възраст беше АМ преди лягане.

# 25
  • Мнения: 693
Всякакъв вид зеленчукови супи а след годинката и по малко от нашето ядене(пак зависи какво е де), но преди сън задължително шише с мляко(сутрин пие кисело а вечер АМ).

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
може би при вас супичка със сухарче е добър вариант...не знам, на тази възръст сина ми все още вечеряше мляко.

# 27
  • Мнения: 1 800
Супа със сухар давах и аз.

# 28
  • Мнения: 574
Моята дъщера е доста по-голяма от твоето бебче, но същинската вечеря все още й е АМ, по-рядко кисело мляко. От скоро проявява интерес към нашата вечеря, но по-скоро иска да опита.

# 29
  • Мнения: 65
Благодаря за отговорите. Мисля, че ще мина на варианта със супата, но ще пробвам и другите предложения. Проблемът при нас е, че както казах сме много злояди, а вечер е и по-нервна преди сън, и не мога да си представя как ще я накарам да яде нещо различно от кремчетата?!

Общи условия

Активация на акаунт