Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Днес прочетох това:
http://dnes.dir.bg/2008/02/01/news2614547.html
а скоро имаше и друга тревожна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259852.0
Признавам си, че моето мнение беше, че майката се притеснява излишно. Не можех да допусна, че някой умишлено би направил подобно нещо на дете.
За натровените повторно в същата ДГ деца не знам какво да мисля-подобно съвпадение едва ли е случайно. Ще ми е интересно да чуя и вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 47 998
става това, че не всеки става за възпитател и учител, че има разни некадърни изнервени лелки, както във всяка друга сфера
това не пречи да има и страхотни

# 2
  • Мнения: 7 821
Моето мнение е че най-вероятно именно едно от тези две деца е занесло лекарствата и предния път.

# 3
  • Мнения: 3 116
 

Две деца от детската градина в "Лозенец" отново с лекарствено отравяне


На малчуганите са взети кръвни проби и след анализ е установено наличие на лексотан
01.02.2008
Две четиригодишни деца са постъпили със съмнение за отравяне в детската токсикология на "Пирогов" на 29 януари вечерта. Взети са им кръвни проби и след анализ е установено наличие на лексотан, съобщиха от лечебното заведение.

Веднага са били уведомени компетентните органи, тъй като децата са от същата детска градина в кв "Лозенец", от която на 28 ноември 2007 г. в болница постъпиха 18 деца с картина от тежко отравяне.

14 от децата бяха оставени на лечение в "Пирогов". Всички пострадали малчугани бяха четиригодишни, от една група в детската градина.

Изследванията показаха, че децата са били натровени с нефидипин, диазепам и лексотан, уточни тогава д-р Анета Хубенова, началник на Клиниката по детска токсикология в лечебното заведение.

МВР тогава разследва как точно е станало отравянето. Разпитвани бяха директорът и персонала на детската градина. Веднага след като се разбра за инцидента, Столичната община съобщи, че ще разследва инцидента.

През декември на директорката на детската градина беше наложено административно наказание "забележка".

Събраните доказателства при разследването стигнаха до заключението, че е проявена небрежност на някоя от възпитателките в детската градина.

(http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1155695)

P.S. Дано да няма майчета с деца от тази детска градина, но да предупредя  Thinking

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Какво става в тази детска градина ShockedАкъла не ми го побира

# 5
  • Мнения: 2 732
нямам думи . Confused

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 907
Прочетох го и просто не ми го побира главата, за разстрел са тия вече  #2gunfire ...............

# 7
  • Мнения: 959
Направо вече нямам думи Close.Докога все неприятности с тези ДГ!!?!

# 8
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
А някой допуска ли , че някое от хлапетата носи лекарствата от вкъщи. И от там следва логичния въпрос: Какви са тези родители, които допускат 4-годишното им дете да има достъп до упойващи и отровни вещества/лекарства? В детската градина едва ли пребъркват децата какво имат по джобовете, а 2-3 учителки едва ли могат във всеки един момента да наблюдават 30-ти деца.
Разбира се, варианта който е написан по-горе, че може някоя изнервена и некадърна учителка да злоупотребява, като ги упоява също не е за изключване. Но не е и задължителен, както гледам се приема от повечето хора.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 283
Моето мнение е че най-вероятно именно едно от тези две деца е занесло лекарствата и предния път.
Нали се сещате, че дори първия път да са били на учителка  и децата случайно да са ги намерили, тези учители едва ли ще си помислят да оставят на достъпно място, камо ли да дават лекарства на децата.

На родителската среща директорката ни предупреди че не само не приемат лекарства от родителите, но ни помолиха да не даваме на децата сами да ги пият.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Моето мнение е че най-вероятно именно едно от тези две деца е занесло лекарствата и предния път.
Peace Peace
99 % съм убедена, че е точно така.
Вината на никоя от учителките или възпитателките не беше доказана, а децата мълчат и не казват нищо от солидарност едно към друго.
Кой знае коя лбаба си е оставила лексотана и внукът/внучката й са ги занесли в детската градина и са почерпили най-близкото си приятелче ....  Tired
Дано поне сега разберат какво е станало!  ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 900
Туко що съобщиха че в 11та детска градина в София отново има отровени деца. Доколкото разбрах с лексотан. Преди известно време отново имаше отравяне на деца в същата детска градина. #Cussing out #2gunfire
Явно някой там не си върши работата както трябва Close

# 12
  • Мнения: 2 018
Опитах се да открия дали някой е пуснал тема за детската градина и натровените деца в нея с лексотан. Не успях.

Това е пак същата детска градина в която бяха се натровили  децата отново с лексотан. Преди много време бях чувала, че слагат успокоителни на децата в детските заведения. Тогава не повярвах. Сега доста се замислям, дали не е вярно!  Thinking

Ако има друга тема, моля дайте ми линк и модераторите да заключат тази. Благодаря!

# 13
  • Мнения: 143
Защо ли ми минава през ума,че някоя изнервена изкукуригала учителка ги успокоява с този лексотан,сигурно защото съм ядосана от темата с Цонка дето бие децата.Демект допусимо е всичка...

# 14
  • Мнения: 88
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked


 Не вярвам и на дума от написаното!!!!!!


 Никъде няма да посмеят да дават успокоителни на деца, особено със знанието на родителите им!И няма малоумни родители, които биха били доволни да упойват децата им!

# 16
  • Мнения: 1 900

-Ами да! В нашата ясла им дават!
Никъде няма да посмеят да дават успокоителни на деца, особено със знанието на родителите им!И няма малоумни родители, които биха били доволни да упойват децата им!
Това ми се струва невероятно, как така ще дават успокоителни на деца в ясла?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 768
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked
а коя е тази ясла, където дават успокоителни, та да бягам далеч от нея...

# 18
  • Мнения: 984
Моето мнение е че най-вероятно именно едно от тези две деца е занесло лекарствата и предния път.
Peace Peace
99 % съм убедена, че е точно така.
Вината на никоя от учителките или възпитателките не беше доказана, а децата мълчат и не казват нищо от солидарност едно към друго.
Кой знае коя лбаба си е оставила лексотана и внукът/внучката й са ги занесли в детската градина и са почерпили най-близкото си приятелче ....  Tired
Дано поне сега разберат какво е станало!  ooooh!
напълно подкрепям, децата са от тези, които се натровиха ноември месец. Трябва да е много глупава, да трови същите деца, явно е взето от къщи и родителите си траят, сега дано се разбере

# 19
  • Мнения: 88
Не знам до колко е вярно, но майката така ми каза. И аз бях изумена. А знаете ли какво каза една лекарка!? Звучи като виц! Нейна позната в детска градина:
-Днес децата бяха доста, но утре като направя едно течение, ще изпокапят.
Бях шокирана, но когато съм го казвала на други майки, не всички бяха учудени. Имаше коментари от рода, че са чували, че правят течение докато спят децата.
Ако не бях го чула лично, нямаше да повярвам. Може би.

# 20
Това се случва за 2 път.
Ако допусна че първия път са взети от баба, родител от вкъщи, след случилото се струва ми се всички родители добре са обяснили че не трябва да правят така, говорили са много с децата. Другото е че децата или повечето деца имат страх от болници и повторно отиване в пирогов определено е силно мотивиращо за да не правят отново подобна беля.
Ако допусна че учителка ги дава в малки дози за да укротява по буйните деца, слага ги в храната например (втория път са се почувствали зле след следобедния сън) това е по логично.
Истината е че някои възрастен в тази градина вреди на децата. И дано клетвите на майки го стигнат.
Майки да не бъдем безразлични - става въпрос за децата ни. Дано полицията си свърши работата и скоро се разнищи случая.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
Това се случва за 2 път.
Ако допусна че първия път са взети от баба, родител от вкъщи, след случилото се струва ми се всички родители добре са обяснили че не трябва да правят така, говорили са много с децата. Другото е че децата или повечето деца имат страх от болници и повторно отиване в пирогов определено е силно мотивиращо за да не правят отново подобна беля.
Ако допусна че учителка ги дава в малки дози за да укротява по буйните деца, слага ги в храната например (втория път са се почувствали зле след следобедния сън) това е по логично.
Истината е че някои възрастен в тази градина вреди на децата. И дано клетвите на майки го стигнат.
Майки да не бъдем безразлични - става въпрос за децата ни. Дано полицията си свърши работата и скоро се разнищи случая.

Точно с идеята да го напиша влезнах. И според мен някоя учителка дава съвсем умишлено. Колкото и гадно да зучи и недопустимо...за мен това е единственото вероятно нещо по двата случая.

# 22
  • Мнения: 984
Това се случва за 2 път.
Ако допусна че първия път са взети от баба, родител от вкъщи, след случилото се струва ми се всички родители добре са обяснили че не трябва да правят така, говорили са много с децата. Другото е че децата или повечето деца имат страх от болници и повторно отиване в пирогов определено е силно мотивиращо за да не правят отново подобна беля.
Ако допусна че учителка ги дава в малки дози за да укротява по буйните деца, слага ги в храната например (втория път са се почувствали зле след следобедния сън) това е по логично.
Истината е че някои възрастен в тази градина вреди на децата. И дано клетвите на майки го стигнат.
Майки да не бъдем безразлични - става въпрос за децата ни. Дано полицията си свърши работата и скоро се разнищи случая.
Аз на моето повтарям едно и също нещо по 10 пъти и на другия ден няма и спомен от това, което съм казала. Ако е умишлено действие говорим за психопат, а предполагам, че след случката учителките са минали през психо тест. За мен истината се крие в някой безотговорен родител, персонала не може да следи 20 деца всяка секунда какво правят. Сега заподозрените са по-малко и истината ще излезе на яве

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
Лексотана е толкова силно лекарство, че ако едно дете изпие едно хапче, няма да могат да го вдигнат да си тръгне.  Rolling Eyes

А децата забравят много бързо това, което не им изнася Wink В случая присъстват лекари, боцкане с игли, болници...според мен е много наивно да се мисли за повторна детска игра. И особено, като е поета някаква доза лексотан, кято не е довела до дълбок сън.

Всъщност, разсъждаваме..но много искам да прочета някъде в нет-а мнение на специалисти- психолози, лекари, криминалисти.

# 24
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами интересно е и друго...дали са с еднакви кръвни прби.....защото ако е детска игра....децата няма да вземат само едно хапче...може да изпие 2,3,4, че дори и повече...зависи колко има в наличност,..........и все пак ми е съмнително, дете което е преживяло стреса на болнично заведение един път да посегне пак към такава "невинна " игра







Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 01:58 от Angel^wings

# 25
  • Мнения: 2 018
Ако приемем, че едно от децата носи хапчетата на градината, то това дете би могло и само да се натрови в дома си. Защо ще реши да си вкуса от тези хапчета само в градината. А и то няма да се задоволи само с едно хапче. Ако беше вярна тази теория, до сега щеше да има и нещастен случай!!!
Това щеше да се случи, дори и ако някоя от възпитателките си е забравила хапчетата на достъпно място. Децата ви задоволяват ли се една бонбонка?

Чувала бях, че се дават успокоителни на децата в храната. Не повярвах тогава. Сега вече се замислям.  newsm78 Предполагам, че това може да се получи, ако някое от децата изяжда две порции от десерта или яденето например. Средният ми син редовно си е отстъпвал порцията със спанак на друго дете, което си го е хапвало с охота.

# 26
  • Мнения: 1 294
В новините по БТВ, съобщиха, че лекарите от Пирогов са били инструктирани(не споменаха от кой,) да не изнасят информация за повторното натравяне Rolling Eyes
Дали пък нещо не намирисва силно в тази градина?

# 27
  • Мнения: 647
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked
Shocked Shocked Shocked
Що за безумие е това ?!?
ale4ka-pale4ka , моля те поразпитай тази твоя позната , нека даде малко повече подробности!
 ooooh!

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
На мен пък ми е най-странно, че родителите не са ядосани, даже напротив. Г-жите в тази група са сменени, децата са същите. За мен е родителска грешка, защото няма сила, която да ме накара да мълча, ако съм убедена, че градината ми е виновна. Децата са видяли какво внимание са им обърнали предния път и може да са имали нужда от още, ако не го получават по друг начин.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 13:17 от Гита Ог

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Еее чак пък толкова да си помислят децата да се нагилтат с хапчета , че да им обърнат внимание... Мисля, че не е точно така. Но факта, че се случва за втори път е много неприятен. Според мен някой не си гледа работата.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 20:43 от ivben

# 30
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Ми, става въпрос за малки деца все пак, 'де да знам. По същия начин ми се струва нелогично други учителки да направят същия гаф със същите деца. Нещо не е както трябва, не оправдавам учителките, не знам какви са, що са, но не ми изглежда като те да са виновни само. Пак казвам, аз ако знам, че това се случва с детето ми в градината, няма кой да ми запуши устата и да мълча, както са направили тези родители. И чак пък да казвам, че съм доволна.

# 31
  • Мнения: 7 399
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked
Не знам до колко е вярно, но майката така ми каза. И аз бях изумена. А знаете ли какво каза една лекарка!? Звучи като виц! Нейна позната в детска градина:
-Днес децата бяха доста, но утре като направя едно течение, ще изпокапят.
Бях шокирана, но когато съм го казвала на други майки, не всички бяха учудени. Имаше коментари от рода, че са чували, че правят течение докато спят децата.
Ако не бях го чула лично, нямаше да повярвам. Може би.
Що не спереш да разказваш глупости .Нямало да повярва ако не била го ЧУЛА ЛИЧНО. Защо не влезеш да работиш поне един-два дни с децата в ДГ или ДЯ и ще разбереш каква е отговорността на персонала и натовареността през цялата смяна.А ако сутрин провериш джобчета и чантички / в присъствието на родителите/ ще разбереш,че половината неща ,които децата носят в ДГ и през ум не е минало на майките ,че са в джобовете.Можеш да извадиш джобни ножчета /ключодържатели/ лазерни фенерчета и запалки , и още какво ли не.Да не коментирам,че тайничко родителите слагат по някое хапче в джоба с наставление - госпожата да не те види като си пиеш антибиотика.Мога да напиша роман на тази тема.За това мисля,че трябва да се изясни случая от съответните специалисти и виновния да си носи вината и последствията от нея.Не да се приказват глупости и клюки със съмнително съдържание.Бе,как го написах  Mr. Green като ,че ли клюките могат да имат нормално съдържание.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сигурно е трудно, но като не им изнася да напуснат. Аз се чудя как родителите са доволни след като случай с натрявяне на деца се повтаря. Не бих била доволна, бих се притеснила и то много. Жалкото е , че няма свободни места в градините и да искаш да си изместиш детето си с вързани ръце.

# 33
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Сигурно е трудно, но като не им изнася да напуснат. Аз се чудя как родителите са доволни след като случай с натрявяне на деца се повтаря. Не бих била доволна, бих се притеснила и то много. Жалкото е , че няма свободни места в градините и да искаш да си изместиш детето си с вързани ръце.

Точно за това ми се струват едва ли не гузни родителите. В противен случай, това е много неадекватна реакция.

# 34
  • Мнения: 175
През 2003 година лежахме в детската болница в Пазарджик. Тогава ПРЕД МЕН дадоха успокоително на 4 - месечното ми бебе, защото много плачеше. Казаха ми, че дават на ВСИЧКИ деца в болницата, за да не плачат. До ден днешен не мога да си простя глупостта да остана в тази болница, а още повече да позволя да дават подобни медикаменти на бебето ми. Но тогава още нямах никакво понятие за това какво се дава и какво не на дете. Така че, от личен опит - в болниците дават на децата успокоителни, а щом си го позволяват медицински лица, които добре знаят вредните последици, защо да не го правят и безхаберни, изнервени  лелки/учителки. Така че, моето мнение е, че на децата в тази детска се дават успокоителни.  #Cussing out

# 35
  • Мнения: 25 677
През 2003 година лежахме в детската болница в Пазарджик. Тогава ПРЕД МЕН дадоха успокоително на 4 - месечното ми бебе, защото много плачеше. Казаха ми, че дават на ВСИЧКИ деца в болницата, за да не плачат. До ден днешен не мога да си простя глупостта да остана в тази болница, а още повече да позволя да дават подобни медикаменти на бебето ми. Но тогава още нямах никакво понятие за това какво се дава и какво не на дете. Така че, от личен опит - в болниците дават на децата успокоителни ...

Аз пък се чудя друго...  newsm78
Децата са се оплаквали от болки в корема. Родителите им са приели, че става въпрос за някакъв вирус (май е имало такива индикации предварително). Отиват в болницата, където прекарват нощта и на другия ден са изписани. Първата проба е чиста, втората показва наличие на лексотан. Обяснението на някаква лекарка по ТВ беше, че имало разлика във времето до отделянето на препарата в урината. Добре. Обаче, някой има ли представа дали въпросните болки в корема са свързани с лексотан, кога е направена първата проба и кога - втората? Засечено ли е времето на евентуалното поглъщане, проявяване на признаците (всъщност, какви признаци, никой никъде не спомена, че децата са упоени, само, че са имали болки в корема?  newsm78) Възможно ли е лексотанът да е даден в самата болница, за да спят децата спокойно през нощта, даже и родителите им да не знаят за това? Щом е нормална практика в болниците...  Whistling (Имам позната сестра, която е работила в детско отделение, сега работи в нервно и самата тя ми е разказвала за това. Децата се приспиват, за да не плачат, възрастните - за да не капризничат и да не разкарват по цяла нощ сестрите...). Друг е въпросът, че една сестра едва ли би посмяла на своя глава да го направи, лекарствата се назначават от лекар и се описват в картона на болния.
А възможно ли е да им е дадено някакво обезболяващо средство, което да остави в урината следи, подобни на тези на лексотан?  newsm78
Съществува и напълно реалната вероятност да има грешка при вторите проби. Често срещано явление е да се объркват проби и нищо чудно вместо урината на децата да е изследвана чужда урина. Нямам добро мнение за лаборантите, да ме прощават ако има тук такива, но няма да забравя как бяха изкарали един човечец с над 8 промила алкохол в кръвта, а той е бил пълен въздържател и алкохол не е пил от години...  И други, много по-куриозни случки знам. Whistling

# 36
  • Мнения: X
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked
#Crazy #Crazy #Crazy
рядко съм чувала нещо толкова скандално

# 37
  • Мнения: X
Ако е умишлено действие говорим за психопат, а предполагам, че след случката учителките са минали през психо тест.
Психотест - на учителки - в детска градина - в България  #Crazy
Вервайте ми  Laughing

Диана Т, изобщо мислиш ли че съществува такова мнение - на психолози примерно - незнам... за да има меродавно такова поне всичките 14 деца или 11 от първия случай трябва щателно да се прегледат, барабар с родителите им и учителките от градината, за целта е нужно да работят с тях поне 2-3 специалисти в продължение на седмици.... за да има какъвто и било резултат и някаква яснота.. някой изобщо вярва ли,че в тая държава това е възможно???

# 38
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз съм много озадачена от мълчанието на родителите и от отношението в детската. По скоро си мисля, че е нещо като държавна политика. Другия вариант е да е замесено семейство на много влиятелен човек и да потулва случая.
Дали някой от вас си спомня - аз съм ходила на бригади и там ни казваха, че в чая слагат бром, за да сме по-кротки. Знаех, че е някакво успокоително. Мисля си, че за това чая в градините, училищата и на бригадите има един и същи вкус.

# 39
  • Мнения: 88
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked
Не знам до колко е вярно, но майката така ми каза. И аз бях изумена. А знаете ли какво каза една лекарка!? Звучи като виц! Нейна позната в детска градина:
-Днес децата бяха доста, но утре като направя едно течение, ще изпокапят.
Бях шокирана, но когато съм го казвала на други майки, не всички бяха учудени. Имаше коментари от рода, че са чували, че правят течение докато спят децата.
Ако не бях го чула лично, нямаше да повярвам. Може би.
Що не спереш да разказваш глупости .Нямало да повярва ако не била го ЧУЛА ЛИЧНО. Защо не влезеш да работиш поне един-два дни с децата в ДГ или ДЯ и ще разбереш каква е отговорността на персонала и натовареността през цялата смяна.А ако сутрин провериш джобчета и чантички / в присъствието на родителите/ ще разбереш,че половината неща ,които децата носят в ДГ и през ум не е минало на майките ,че са в джобовете.Можеш да извадиш джобни ножчета /ключодържатели/ лазерни фенерчета и запалки , и още какво ли не.Да не коментирам,че тайничко родителите слагат по някое хапче в джоба с наставление - госпожата да не те види като си пиеш антибиотика.Мога да напиша роман на тази тема.За това мисля,че трябва да се изясни случая от съответните специалисти и виновния да си носи вината и последствията от нея.Не да се приказват глупости и клюки със съмнително съдържание.Бе,как го написах  Mr. Green като ,че ли клюките могат да имат нормално съдържание.
Виж сега Didia, явно ти си детска учителка и много съм те засегнала, за което се извинявам. Знам, че заплатите на учителките са ниски, но пък си мисля, че това е професия за хора, които обичат децата. А за натовареността Thinking. Колко часа е едната смяна??? В нашата градина децата спят от 12,30 до 16,00 часа!!! И друго искам да те попитам- защо след като се казва че болни деца не се приемат, винаги има кашлящи и сополиви? И какви са тия антибиотици в джобовете? Ако върнете детето 1-2 пъти, следващия път ще си помислят дали да го пратят болно.

# 40
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Не съм разследващ орган, за да знам как точно за втори път лексотана е на разположение на децата Shocked Shocked Shockedно силно се надявам да няма следващ път, който може и да не завърши само с натравяне или както там го наричат #Crazy

# 41
  • Мнения: 88
Само ще ви кажа какво ми каза една позната, след като й казах, че детето ми плаче сутрин, когато отиваме на градина:
-Защо не й даваш успокоителни? Има много хубави- детски!
Аз я гледам изумено, а тя:
-Ами да! В нашата ясла им дават!
И беше много доволна от факта. Shocked
Не знам до колко е вярно, но майката така ми каза. И аз бях изумена. А знаете ли какво каза една лекарка!? Звучи като виц! Нейна позната в детска градина:
-Днес децата бяха доста, но утре като направя едно течение, ще изпокапят.
Бях шокирана, но когато съм го казвала на други майки, не всички бяха учудени. Имаше коментари от рода, че са чували, че правят течение докато спят децата.
Ако не бях го чула лично, нямаше да повярвам. Може би.
Що не спереш да разказваш глупости .Нямало да повярва ако не била го ЧУЛА ЛИЧНО. Защо не влезеш да работиш поне един-два дни с децата в ДГ или ДЯ и ще разбереш каква е отговорността на персонала и натовареността през цялата смяна.А ако сутрин провериш джобчета и чантички / в присъствието на родителите/ ще разбереш,че половината неща ,които децата носят в ДГ и през ум не е минало на майките ,че са в джобовете.Можеш да извадиш джобни ножчета /ключодържатели/ лазерни фенерчета и запалки , и още какво ли не.Да не коментирам,че тайничко родителите слагат по някое хапче в джоба с наставление - госпожата да не те види като си пиеш антибиотика.Мога да напиша роман на тази тема.За това мисля,че трябва да се изясни случая от съответните специалисти и виновния да си носи вината и последствията от нея.Не да се приказват глупости и клюки със съмнително съдържание.Бе,как го написах  Mr. Green като ,че ли клюките могат да имат нормално съдържание.
Виж сега Didia, явно ти си детска учителка и много съм те засегнала, за което се извинявам. Знам, че заплатите на учителките са ниски, но пък си мисля, че това е професия за хора, които обичат децата. А за натовареността Thinking. Колко часа е едната смяна??? В нашата градина децата спят от 12,30 до 16,00 часа!!! И друго искам да те попитам- защо след като се казва че болни деца не се приемат, винаги има кашлящи и сополиви? И какви са тия антибиотици в джобовете? Ако върнете детето 1-2 пъти, следващия път ще си помислят дали да го пратят болно.
Искам да добавя нещо- за Didia  bouquet, за това че ни гледате децата. Когато взимам детето от градината, освен *довиждане*, казвам и *благодаря* на госпожите. И ако съм казала нещо, което те е засегнало, искам да уточня, че не поставям всички под един знаменател. Винаги има изключения, и точно за това става въпрос. Още веднъж-  bouquet!!!

# 42
# 43
  • Мнения: 7 821
През цялото време мислех че точно за това става въпрос - някое дете е внесло лекарствата от вън.

# 44
# 45
  • София
  • Мнения: 2 437

ами, да и ги е начупило на парченца, че да не се трупясат от цяло хапче  ooooh!

Но дано да е така, искам да е така! С нетърпение ще чакам да приключи разследването.

# 46
  • Мнения: 47 998
ми кво се чудиш, те днешните деца са по- интелигентни от едно време, и дозата сами си определят още от детската

# 47
  • Мнения: 2 018
Бих искала да се произнесат официално - да сме наясно точно как е станало, а и работещите в детските градини да знаят, как може да се случи подобно нещо.
Все още не мога да си го представя, как точно се е случило  newsm78

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 507
Лелята във въпросната група сменена ли е след първия инцидент?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо пък точно лелята да е сменена?

Общи условия

Активация на акаунт