vaksina - Морбили, Заушка, Рубеола

  • 4 008
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Какво ще кажете за тази ваксина?
От градината ми казаха, че ще идват да ваксинират децата и ме питат дали искам. Rolling Eyes
Ваксинацията е утре и се чудя дали да разреша или не  Thinking
Ако им бият ваксината, какво трябва да следя? Какви странични ефекти би могло да има? какво да правя с децата след самата ваксинация? Те ще им бият инжекциите сутринта а аз ще ги взимам от градина чак вечерта. Трябва ли да ги взема след инжекциите или могат да стоят там?
Може и да ви се струват незначителни и глупави въпросите, но аз наистина незнам какво да направя. А и за първи път ще им се бие инжекция без аз да съм там ..... Confused

# 1
  • Мнения: 2 452
Това е толкова обстойно дискутираната в този форум и в майки в чужбина MMR ваксина (тройна ваксина). Най-вероятно децата ти са ваксинирани на 1 годинка; това е рутинната реваксинация, която за нашите деца се прави на 4 - 6 години (казвам за нашите деца, защото родените след 2003 се реваксинират на 18 месеца в Канада; не зная как е при вас?). За да има ефект ваксината се препоръчва реваксинация. Иначе може да се загуби имунитета (макар че това не е абсолютно доказано). Нямаш ли имунизационен календар от България? Там би трябвало да има отбелязано, че ваксината е правена. Аз лично ще реваксинирам Изабела, когато стане на 4 години.

А как е дъщеря ти? Надявам се, че се е възстановила напълно. Аз бих се допитала до лекуващия и лекар относно ваксинацията.

# 2
  • Мнения: 4 458
Ами, да имат ваксина но тя е за Морбили, Паротит и Рубеола. Ако това е едно и също....  Rolling Eyes
Аз така и не можах да се свържа с лекарката от Б-я. От нета намерих имунизационен календар, но попаднах и на статия която ми изправи косъма  Shocked  Та сега се чудя, да разреша или не ваксината  #Puppy dog
Сутринта като отида в градина ще помоля да говря с лекарката и да ми обясни всичко. Това не е нещо за което можеш да си затвориш очите и да кажеш " абе давай, ще рискувам".
Ти за кое питаш дали се е оправила - за гърча ли? Ако е за това, така и не я прегледаха, но лекаря каза да не се притеснявам защото почти е невъзможно да имам някакъв проблем  Imp

За тези които се интересуват пускам статията която много ме притесни


Внимание с имунизациите
От известния американски лекар Joseph Mercola
 
Ако средният европеец или американец беше информиран за обичайния състав на ваксините и техните странични действия, щяха да се замислят преди за ги приложат върху децата си.
Неотдавна производителите на ваксини замениха живака в някои от продуктите си със също толкова вредните токсични вещества алуминий и формалдехид. Но не само те.
Вижте списъка с някои от останалите съставки:
1.алуминиев хидрат
2.животински тъкани: кръв от прасе, от кон, заешки мозък, бъбрек от куче, от маймуна, ембрион от кокошки, човешки клетки от претърпели аборт ембриони
4.натриев глутамат
5.феноксиетанол (срещу замръзването)
6.сорбитал
7.захароза
 
Тези добавки често се оказват по-опасни от вируса, срещу който се имунизираме. Ако сте родител и възнамерявате да имунизирате детето си, прочетете внимателно вероятните странични действия.
Достъпна за всички е една двучасова видеокасета на д-р Sherri Tenpenny: “Имунизации – какво разкриват официалните документи и науката” – резултат от 3-годишно проучване върху изработването на ваксини.
Ще научите:
1.как имунизациите могат да предизвикат сериозни автоимунни заболявания, алергии, инфекции на ухото и др.
2.действителната връзка между имунизациите и учебния процес, нарушението в поведението на децата
3.как имунизациите никога не са били безобидни
4.съставките и замърсителите в тях и защо са особено опасни за детското здраве
5.как изследванията върху тях са дали недействителни (подправени) резултати
 

Връзката на имунизацията срещу морбили, заушка и рубеола с аутизма
Едно голямо неотдавнашно проучване в Англия, включващо 537 304 деца, установи, че имунизацията MMR (морбили, заушка, рубеола) увеличава вероятността от развитие на аутизъм с 850%. Това изследване не е публикувано по разбираеми причини и затова обществото още не знае цялата истина.
Новото изследване е доказало определящата причинно-следствена връзка между имунизацията MMR и аутизма. Заключението му е различно от едно друго изследване, направено през 2002г., което не е установило подобна връзка и върху което се е опряло правителството на Англия.
Но защо съществува такава голяма разлика в резултатите от двете изследвания? Аутизмът обикновено се диагностицира след 5 годишна възраст. Изследването от 2002г.е проследило имунизираните деца в Дания до 4 годишна възраст, следователно не е изненадващо, че не са установени случаи на аутизъм.
Новото изследване проведено от американските лекари-педиатри – д-р Fonad Yazbak и д-р G.S.Goldman , открива нива на аутизъм в Дания от 1980г. – 7 години преди внасянето на MMR- имунизацията в Дания – до 2002г. Честотата на аутизма у деца на възраст от 5 до 9 години е достигнала 8,38 случая на 100 000 през периода преди започване на имунизацията (1980-1986г.), а в последствие се покачва на 71,43 случая на 100 000 до 2000г.

# 3
  • Мнения: 2 452
Цитат на: aylin
Ами, да имат ваксина но тя е за Морбили, Паротит и Рубеола. Ако това е едно и също....  Rolling Eyes
Аз така и не можах да се свържа с лекарката от Б-я. От нета намерих имунизационен календар, но попаднах и на статия която ми изправи косъма  Shocked  Та сега се чудя, да разреша или не ваксината  #Puppy dog
Сутринта като отида в градина ще помоля да говря с лекарката и да ми обясни всичко. Това не е нещо за което можеш да си затвориш очите и да кажеш " абе давай, ще рискувам".
Ти за кое питаш дали се е оправила - за гърча ли? Ако е за това, така и не я прегледаха, но лекаря каза да не се притеснявам защото почти е невъзможно да имам някакъв проблем  Imp

За тези които се интересуват пускам статията която много ме притесни


Внимание с имунизациите
От известния американски лекар Joseph Mercola
 
Ако средният европеец или американец беше информиран за обичайния състав на ваксините и техните странични действия, щяха да се замислят преди за ги приложат върху децата си.
Неотдавна производителите на ваксини замениха живака в някои от продуктите си със също толкова вредните токсични вещества алуминий и формалдехид. Но не само те.
Вижте списъка с някои от останалите съставки:
1.алуминиев хидрат
2.животински тъкани: кръв от прасе, от кон, заешки мозък, бъбрек от куче, от маймуна, ембрион от кокошки, човешки клетки от претърпели аборт ембриони
4.натриев глутамат
5.феноксиетанол (срещу замръзването)
6.сорбитал
7.захароза
 
Тези добавки често се оказват по-опасни от вируса, срещу който се имунизираме. Ако сте родител и възнамерявате да имунизирате детето си, прочетете внимателно вероятните странични действия.
Достъпна за всички е една двучасова видеокасета на д-р Sherri Tenpenny: “Имунизации – какво разкриват официалните документи и науката” – резултат от 3-годишно проучване върху изработването на ваксини.
Ще научите:
1.как имунизациите могат да предизвикат сериозни автоимунни заболявания, алергии, инфекции на ухото и др.
2.действителната връзка между имунизациите и учебния процес, нарушението в поведението на децата
3.как имунизациите никога не са били безобидни
4.съставките и замърсителите в тях и защо са особено опасни за детското здраве
5.как изследванията върху тях са дали недействителни (подправени) резултати
 

Връзката на имунизацията срещу морбили, заушка и рубеола с аутизма
Едно голямо неотдавнашно проучване в Англия, включващо 537 304 деца, установи, че имунизацията MMR (морбили, заушка, рубеола) увеличава вероятността от развитие на аутизъм с 850%. Това изследване не е публикувано по разбираеми причини и затова обществото още не знае цялата истина.
Новото изследване е доказало определящата причинно-следствена връзка между имунизацията MMR и аутизма. Заключението му е различно от едно друго изследване, направено през 2002г., което не е установило подобна връзка и върху което се е опряло правителството на Англия.
Но защо съществува такава голяма разлика в резултатите от двете изследвания? Аутизмът обикновено се диагностицира след 5 годишна възраст. Изследването от 2002г.е проследило имунизираните деца в Дания до 4 годишна възраст, следователно не е изненадващо, че не са установени случаи на аутизъм.
Новото изследване проведено от американските лекари-педиатри – д-р Fonad Yazbak и д-р G.S.Goldman , открива нива на аутизъм в Дания от 1980г. – 7 години преди внасянето на MMR- имунизацията в Дания – до 2002г. Честотата на аутизма у деца на възраст от 5 до 9 години е достигнала 8,38 случая на 100 000 през периода преди започване на имунизацията (1980-1986г.), а в последствие се покачва на 71,43 случая на 100 000 до 2000г.


Не се впрягай на тези статии! Това за аутизма пък съвсем го забрави! Първо, не е доказана връзка (това, което си намерила отдавна е отречено) и второ, на тази възраст (4 години) децата ти няма да станат внезапно аутистични.
Паротит е заушки, т.е. това е същата ваксина, за която говориш. Аз лично бих се притеснила за детето с гърча (допитай се до специалист дали е подходяща реваксинация толкова скоро след такава реакция; аз не съм специалист и не мога да изкажа мнение). Иначе няма какво да се тревожиш! Ако искаш още малко успокоение - аз съвсем наскоро се подложих на тази ваксина, т.к. съм си загубила имунизационния календар. нямах никакви проблеми, въпреки че не съм дете.

# 4
  • Мнения: 3 743
Цитат на: aylin

За тези които се интересуват пускам статията която много ме притесни


Внимание с имунизациите
От известния американски лекар Joseph Mercola
 ...


aylin, това ли е цялата статия,  пише ли и за други ваксини ?
Имаш ли представа от къде може да се намери видеокасета на д-р Sherri Tenpenny?

# 5
  • Мнения: 4 458
svasseva, за съжеление незнам друго. Тази статия я намерих в нета докато се рових за информация по въпроса.

Та нашата лекарка е казала да НЕ разрешавам ваксина защото децата си я имат.
Успокоих се!  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 734
Ей, момичета ама аз сериозно се притесних! Това истина ли е, че във ваксините има алуминий и формалдехид? За тъканите от животни  и кръв направо не ми се мисли... Имам една позната мама, която не е сложила ни една ваксина на детето си, то е на годинка вече.  Аз доста спорих с нея по този въпрос, но сега май я разбирам жената! Нямам думи на какво си подлагаме децата ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 452
Цитат на: sia
Ей, момичета ама аз сериозно се притесних! Това истина ли е, че във ваксините има алуминий и формалдехид? За тъканите от животни  и кръв направо не ми се мисли... Имам една позната мама, която не е сложила ни една ваксина на детето си, то е на годинка вече.  Аз доста спорих с нея по този въпрос, но сега май я разбирам жената! Нямам думи на какво си подлагаме децата ooooh!


Нещата не са толкова елементарни! Това, което е написано в статията е написано предубедено с цел да сплаши читателя и да го привлече на страната на пищещия.
Ти лично ваксинирана ли си? Аз съм и да чукна на дърво, нямам нито алергии, нито поведенчески изменения, а учебния процес за мен винаги е бил песен.

# 8
  • Мнения: 500
Ох има си риск от ваксина, но мисля, че без нея е по-голям рискът.

# 9
  • България-София
  • Мнения: 573
В Израел е включена в имунизационния кялендар. Прави се като навърши дедето 1 годинка. Трябва да е здраво и да няма алергия към белтък на яйце - това ми обясниха там. Моите ги ваксинирах на 1г и 2 мес че бяха болни и всичко беше ОК. За по нататък ще видим, но не се предвижда реимунизация.

Общи условия

Активация на акаунт