Ваксини ( Hexacima & MMR)

  • 5 841
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, интересува ме дали някой е срещал аналог (най-чистата) на три ваксина MMR?  Ако не, някакви наблюдения след поставянето й?
Също така предстои слагане на шествалентната Хексацима ( отказваме Пентаксима) и сме изплашени от възможните странични ефекти. Най-много ме засяга въоросът, дали мога да поръчам въпросните ваксини от чужбина ( мисля, че Франция е най-добре), но не знам от къде, а не искаме да продължаваме да му слагаме от отпуснатите от държавата ваксини, тъй като рисковете са големи. Дори и да не е от чужбина, всякаква лаборатория, която може да “гарантира” по-голяма сигурност би била добре. Моля, ако някой е поръчвал или закупувал от някъде, да сподели. Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 1 928
Записвам се да следя темата.

# 2
  • Мнения: 2 560
Каква сигурност очакваш да ти гарантира тази лаборатория? Състава и евентуалните странични ефекти можеш да прочетеш сама от листовките на ваксините, които са съвсем достъпни в нет-а. Как биха се отразили ваксините на детето ти, не мисля че някой би могъл да каже, още по- малко да гарантира.   

# 3
  • Мнения: 14
Каква сигурност очакваш да ти гарантира тази лаборатория? Състава и евентуалните странични ефекти можеш да прочетеш сама от листовките на ваксините, които са съвсем достъпни в нет-а. Как биха се отразили ваксините на детето ти, не мисля че някой би могъл да каже, още по- малко да гарантира.   

Сигурността, която искам да получа е по-добро качество на ваксините, очевидно е, че ще е срещу заплащане, затова казах, че това може да “гарантира” до някъде. Тези, които предоставя държавата често са заразени и с други вируси и микроорганизми, които се отразяват в по-нататъшното развитие на детето. Това не е голяма изненада, тъй като нищо, дадено ни от държавата не се доближава до какъвто и да е престиж и точно по отношение на това не ни се рискува.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 559
Синът ми като стана на 6 г. го водих за реимунизация, но се оказа, че няма ваксина. Поисках да я купя и да я занеса на педиатъра, отказа ми, защото не можело аз да я нося и трябваше да чакам да им я доставят.

# 5
  • Мнения: 2 560
Ако правилно те разбирам, ти искаш да дадеш за лабораторен анализ ваксините, преди да ги поставят на детето ти. Не мисля, че това е осъществимо на практика.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 928


Сигурността, която искам да получа е по-добро качество на ваксините, очевидно е, че ще е срещу заплащане, затова казах, че това може да “гарантира” до някъде. Тези, които предоставя държавата често са заразени и с други вируси и микроорганизми, които се отразяват в по-нататъшното развитие на детето. Това не е голяма изненада, тъй като нищо, дадено ни от държавата не се доближава до какъвто и да е престиж и точно по отношение на това не ни се рискува.

Незнам дали е съвпадение, може и да не е, но когато преди около 11 год.трябваше да започнем с поставянето на ваксини на голямата ни дъщеря ЛЛ ни препоръча да си купим Пентакси. Тогава се купуваше, не е имала тогава няма и до днес някакви странични реакции след ваксината. При близнаците, след втората ваксина Пентаксим( тя вече е по ЗК) стана следното, температура ( странична реакция описана в листовката, ок), изтръпнало краче( детето не искаше да стъпва на него няколко часа, не искам да споделям какви мисли ми минаха през главата. Започна да стъпва след 3-4 часа отново на крачето си, съобщаваше че я боли няколко дни. Странична реакция, ок). Започнаха да кашлят на 2-рия ден след ваксината ( и двамата), кашлицата беше суха и не много честа но беше факт, отмина на 8-9 ден след ваксинара ( странична реакция, ок). На едното дете започнах при почистване на нослето ( 4 ден след ваксината) да вадя малки точненца от застанала кръв ( това не е било преди никога), това съвпадение ли е или ....??? Съвпадение или не, незнам, но  на 5 ти ден след ваксината направиха АД. ЛЛ каза категорично няма нищо след 30 дни следващата ваксина ..?????????. Отидохме на преглед Дерматолога( детски) мнението на доц.беше АД, отлагане на ваксините с 6 месеца и внимателна преценка за следващите. Консултация с Педятър, това не е АД , това е Стафилокок , ваксина след 2 месеца.
Преди няколко дни си говорихме с ММ, може ли ваксините който слагат на децата ни да са произведени специално за България( както и много други неща, сиренце, шоколадчета и т.н.и т.н).

# 7
  • Мнения: 14
Искам да си закупя възможно най-чистата ваксина и да я поставят на детето ми. Например, ако сега се слага отново Пентаксим и той е внос от Турция, аз искам да си закупя пак Пентаксим, но да не е турски или аналог на Пентаксим.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 559
Първо питай този, който ще я постави, дали ще се съгласи да я постави така, защото мисля, че им е забранено, заради съхранението.

# 9
  • Мнения: 14
Maksy,
При вас всички възможни не желани реакции са се проявили Sad
Как след толкова много пострадали деца продължават да отричат, че е реакция от ваксина се чудя и как човек да е дпокоен дсли няма да навреди на детето си:(

# 10
  • Мнения: 10 598
Rdd3, много лесно е решението на проблема ти. Щом искаш ваксини от Франция, взимаш си детето и си го ваксинираш във Франция. Какво по-лесно от това? Не вярвам да ти е проблем колко ще струва цялото "пътешествие". Grinning
Обаче, като стигнеш във Франция и отвориш опаковката и прочетеш "мейд ин Холандия" - да не се хванеш за главата? Wink

# 11
  • Мнения: 14
Rdd3, много лесно е решението на проблема ти. Щом искаш ваксини от Франция, взимаш си детето и си го ваксинираш във Франция. Какво по-лесно от това? Не вярвам да ти е проблем колко ще струва цялото "пътешествие". Grinning
Обаче, като стигнеш във Франция и отвориш опаковката и прочетеш "мейд ин Холандия" - да не се хванеш за главата? Wink

Щом питам за ваксини от Франция, явно съм чувала за такива случаи, но очевидно не знам как и от къде. 😉 И да ти кажа всяка ваксина ще е по-добре от тази в България, явно не се изразявам достатъчно добре, че да ме разберат всички. Wink

# 12
  • Мнения: 10 598
Не, бе, разбрахме ти оплакването. А, ти разбра ли от моя коментар кои ваксини са "френски"? Холандските. Wink С което искам да ти кажа, че в самата Франция, може да не намериш търсените от теб ваксини.

Пък, ако търсиш някаква ваксина от определен производител, напиши си му името, да се знае, коя точно ваксина издирваш по нашите бг аптеки или си чула, че има по френските аптеки.

# 13
  • Мнения: 14
Не, бе, разбрахме ти оплакването. А, ти разбра ли от моя коментар кои ваксини са "френски"? Холандските. Wink С което искам да ти кажа, че в самата Франция, може да не намериш търсените от теб ваксини.

При положение, че са в пъти по-добри от тукашните, не мисля, че има някакво значение дали идват от Холандия и ги доставят във Франция. Ако ще и от Китай да ги доставят в Холандия и така нататък пак ще са по-добре, затова се зачудих дали нещо не се изразявам като хората. Grinning

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 238
А това че са в пъти по-добри почива ли на някакви факти или е само предположение? Защото при моя син не е имало странични ефекти, освен след последния пентаксим и не съм се замисляла, че е възможна разлика в качеството. Изключвам скандала с турските ваксини, по принцип питам, ако производителят на внесените в България и чужбина е един и същ.

Общи условия

Активация на акаунт