Помощ!Злоядо дете с анемия

  • 3 113
  • 15
  •   1
Отговори
Вече не знам какво да правя.От година дъщеря ми отказва да яде.Има много малко неща които обича а понякога и тях не иска.Наскоро и откриха анемия.Докторката беше категорична че на всяка цена трябва да я накарам да яде.И се започнаха едни увещания и разкази че който не яде ще лежи в болницата на системи.От цялото това старание да я накарам да яде тя започна почти на всяко ядене да повръща.Пробвах да и пасирам храната,давах и само бульон и резултат няма.Пили сме Апетон и Аповит и не видях да има ефект.Приемам всякакви идеи.

# 1
  • Мнения: 1 877
Започни да и даваш мед.Дано го харесва и се надявам ефектът бързо да проличи!Пиши какво става...

# 2
Обича мед.Почти всичко което е за пиене се пдслажда с мед-чай мляко лимонада...

# 3
  • Мнения: 1 877
А-а-а,това не ми ххаресва! На Боян му действа безотказно,защото и той не може да се нарече "ящен"... Ама твойто дете защо така не иска? Защо не се консултирате с диетолог или психолог...??? Дано да се справите бързо!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако не е алергична към мед и давай пчелно млечице. Засилва имунитета, засилва и апетита. Общо взето за злояди е перфектно.

# 5
Охще пробвам и това защото вече нямам надежда.Благодаря

# 6
  • София
  • Мнения: 4 575
Според мен се консултирайте с хранителен специалист или логопед. Не би трябвало така да има непоносимост към храна и да повръща. Моят син беше така, но не е имал анемия; израстна го, започна да се храни на 3, когато му излязоха и последните кътници. Има тема за проблеми на децата, там пише Нина, питай я.

# 7
  • Мнения: 1 984
изследваите и лекувайте анемията! с тъпчене не става... а и ще серазболява по често.

# 8
Анемията е желязодефицитна.Пием си желязото но само с него няма да стане.Иначе няма непоносимост към храна.Яде филий,палачинки,банички,сладкиши ако и дам но не става само с това.Мисля си че нещата са повече на психична основа като се има предвид че спря да яде изведнъж без никаква видима причина.Ако може да ме насочите към специалист ще ви бъда много благодарна.

# 9
  • Мнения: 1 984
Анемията е желязодефицитна.Пием си желязото но само с него няма да стане.Иначе няма непоносимост към храна.Яде филий,палачинки,банички,сладкиши ако и дам но не става само с това.Мисля си че нещата са повече на психична основа като се има предвид че спря да яде изведнъж без никаква видима причина.Ако може да ме насочите към специалист ще ви бъда много благодарна.
как установихте че е желязодефицитна? няма дете с анемия което да яде. глупостите за психичната основа ги зарежете.....зная че като не знаят какво да кажат все това им е в устата....  ако беше желязодефицитна анемия включването на желязо би било достатъчно...

# 10
Правиха и изследвания и установиха че е такава.Последен пример-днес почти нищо не е изяла,за вечеря двете правихме банички от които тя хапна само едно залче.Просто стане ли време за ядене тя започва да мрънка.

# 11
  • Мнения: 1 984
Правиха и изследвания и установиха че е такава.Последен пример-днес почти нищо не е изяла,за вечеря двете правихме банички от които тя хапна само едно залче.Просто стане ли време за ядене тя започва да мрънка.
какви са изследванията? какви са стоиностите? обсъдете  и включване на мултивитамини.

# 12
  • Мнения: 240
ние имахме абсолютно същия проблем.Можеше цял ден да  кара на 2 солети.По никакъв начин не можех да го накарам да хапне.Изписаха ни перитол, след дълго чудене от моя страна, накрая му го дадох и наистина прояди.Изпи една опаковка и сега се храни нормално.Попитайте лекарката си за този сироп.

# 13
  • Мнения: 2 865
Сина ми също е злояд от бебе, но с много усилия от моя страна съм успявала да го нахраня и не е имал анемия.
А дали при вас е възможно липсата на апетит да е от анемията?
Ако проблема е на психична основа, най-добре е да не насилвате детето да яде, а да го оставяте гладно + разходки на чист въздух и физическа активност трябва да даде резултат.
Друго нещо от моя опит е ако не ходи на детска градина, може да я запишете - там като гледа другите деца може да започне да се храни, от друга страна учителките също могат да и въздействат в тази насока. Поне при нас беше така.


# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Яде филий,палачинки,банички,сладкиши ако и дам но не става само с това.
Искаш да кажеш , че детето яде сандвичи без проблем, а не иска готвено ли? Ако това е проблема моята дъщеря също мина през такъв период.

Общи условия

Активация на акаунт