АПРИЛ вече наближава, тати креватчето на бебчо сглобява!

  • 11 887
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро! Излюпих се и аз Sunglasses
Зареждам фотоапарата и до два часа ще кача снимки Peace
Темата отново е страхотна, тъкмо изпратих мъжа ми с един приятел да вземат кошарата, че сам не може да пренесе кашоните. Днес ще сглобяваме ние Party Трябва утре да отидем да вземем и матраче, а на мен остава купуването на обиколник и спално бельо, и Въшка ще си има готово легълце до 2-3 дни Grinning
Кали, количката изглежда супер Peace

# 16
  • Мнения: 82
doly_dog споко ще се завърти има време а ако не стане и секциото не е кой знае колко страшно.Нали ги гледах в болницата -зора е първия ден и катетъра,при нас пускат придружител секциото е в самостоятелна стая и една колежка роди така докато бях в болница а и доста други жени, на втория ден хукнаха- е има болки, но всичко се търпи.Така че гледай позитивно на нещата.
Благодаря ви момичета за пожеланията дано не ме боли,но аз имам чувствителна матка и май тъй ще си изкарам до края.Абе здраве де е.Важно е бебешоците да са добре.Обръщайте внимание на болките.И много усмивки и весело настроение.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Страхотна темичка!
Ясмина,   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 531
Да ви се оплача, моите деца и двете са болни, явно ги достигна грипа! Дано само не се заразя и аз!

# 19
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Добър ден
Ааааааа да се пазите от грипа , че май е много лош. Забелязвам , че нас бременните сякаш нещо ни пази да се разболяваме от грипове , настинки и т.н.  Peace
Днес мисля да пообиколим магазините с татито. Мисля , че вече е време за някой покупки.
Да ви се похваля преведоха ми най-после болничния от 26 ноември беше #2gunfire. Дали ще трябва да ги чакаме и после така?  Thinking

# 20
  • Мнения: 1 095
Момичета, като ви чета, колко неща сте накупили и се чудя да се срамувам ли или какво????
Аз смятам да използвам сестра си да ми купи нещата за изписването, тъй като тя съвсем скоро пазари за нея и още и е прясно,а аз така мразя да обикалям магазините   Embarassed
А и от племеника ми има дрешки вече Simple Smile)) Не се безпокоя много май на тази тема Simple Smile
Да сме здрави, другото ще се оправи Simple Smile  bouquet

# 21
  • Мнения: 23
Здравейте милички!  Hug
Пожелавам от все сърце на мамите с болки, контракции и всякакви други неразположения бързо да се оправят! Дръжте се момичета, много мина, малко остана  newsm10

doly_dog не се притеснявай за бебчето. Моето също все още е седалищно, а и на мен ми се ще да родя нормално. Мисля, че има още доста време, можели да се обръщат буквално в последните седмици  yes

за количките - момичета, аз много не разбирам, почти всички ми харесват на външен вид, ама като минах през един, два магазина и като се опитах да ги вдигна, повечето са ужасно тежки!  ooooh! Аз съм в блок, на 7ет. с много малък асансьор и около 10-ина стъпала до него, направо не мога да си представя като сложа и бебето вътре дали въобще ще мога да я помръдна тая количка. Та затова основния критерий по който ги избирам в момента е лекотата.  newsm78

Исках да ви питам за нещо, ако сте запознати да ме посъветвате. На отворените врати в Шейново стана въпрос за припознаването на бебето, ако нямаш брак с таткото. До скоро знаех, че това става с нотариално заверена декларация от бащата, но акушерката от Шейново каза, че от тази година имало някакви промени. Някой знае ли как седят нещата понастоящем?  newsm78

И още един въпрос за кърменето, дано не ви се стори тъп  Embarassed
При условие, че бебето се кърми на повикване, необходима ли е помпа за кърма? Няма ли бебето да изцежда по този начин всичката кърма и в такъв случай помпата да е излишна?

Благодаря предварително на всички   bouquet

# 22
  • Мнения: 439
Кали, не се притеснявай за гумите, тази количка, която ние харесахме е на Galiani - Galiani lux, моята кола е малка, но сгъната количката се събира както в багажника така и на предната седалка, освен това колелетата се махат и слагат с едно щракване. Peace
Емма, страхотно име сте избрали на бебето - Самуил. Поздравявам те   bouquet, а аз си мислих, че ще бъда единствената с нетипично име, па било то и съвсем българско  Rolling Eyes
Верчо, благодаря ти за подкрепата  Hug
За покупките както не веднъж съм казвала, мъжо ще купувам сам всичко по списък, но поне сме набелязали основните неща. За дрешките не се притеснявам, единственото ми изискване е да са с цяло закопчаване, което трябва да му бъде показано и разяснено  Mr. Green
Слънчев ден на всички мами и бързо на разходка  Joy

# 23
  • Мнения: 70
Здравейте мами  Hug

Ясмина
, страхотна темичка, както винаги   bouquet

kalli, страхотна е количката  newsm10

pisanka-sladurankа, пази се и много скоро да се прибереш в къщи

arodoet2, и мен много често ми тежи корема, особено като съм лежала повече време и стана от леглото, имам чувството че ще се изсипе. Но не съм питала док, мисля си че е нормално.

doly_dog, честита ви кухня. Вие май наистина доста си я почакахте. А за обръщането на бебо не се притеснявай. Вчера нашата бебка се беше обърнала, но док каза че не е сигурно че така ще си остане. Има време. Аз да ви кажа тази седмица правих няколко пъти упражнението за обръщане, дали не е помогнало  newsm78

Marinela flo, мен ме рита болезнено само ниско долу.

Goldie, чакаме снимки

И накрая да се отчета след вчерашния преглед. Нашата мома е вече 1900 гр и док каза че расте като за момче. Погледна ме и каза, че явно се е метнала на таткото. Каза че ще е добре да родя 1-2 седмици преди термин, за да няма проблем за нормално раждане, да спестим още 400-500 гр.
Иначе вчерашния преглед си беше почти като фетална морфология, разгледа всички органи и всичко е наред.
Ох че дълго стана, спирам, хубав ден на всички   bouquet

# 24
  • Мнения: 6 713
И още един въпрос за кърменето, дано не ви се стори тъп  Embarassed
При условие, че бебето се кърми на повикване, необходима ли е помпа за кърма? Няма ли бебето да изцежда по този начин всичката кърма и в такъв случай помпата да е излишна?

И аз се чудя същото - според мен няма ни да трябва помпа поне в началото. Да се изкажат по-опитните мами Hug

# 25
  • Мнения: 137
момичета ето отговори на някой въпроси http://www.maichindom-varna.com/index.phpЗа помпата за кърма аз мисля да си взема защот все пак ще се налага доизцеждане

# 26
  • Мнения: 1 080
От всичките ми познати, дето кърмят, нито една няма помпа - незнам  newsm78 newsm78 newsm78 ?!?
А какво ще кажете - има ли смисъл от евтини помпи, имам предвид ония по 5-6 лв. - вършат ли работа или трябва по-скъпа?!?
Примерно нещо от тоя вид върши ли работа:

 newsm78 newsm78 newsm78

# 27
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета  Hug !!!
Мен днес ме е хванала треската за пролетно почистване  Crazy .Сега седнах малко да си почина пред компа и продължавам  Wink .
Нещо май съм и настинала обаче.Носът ми постоянно тече и очите ми сълзят ужасно.Дано не е нещо сериозно и да ми се размине  Praynig .
По въпроса за помпата аз си взех една ефтина за всеки случай ако ми потрябва.И смятам ,че ако ми се наложи да ползвам често да си взема някоя по-хубава(при условие обаче ,че ефтината не ми върши работа)  Wink .Не ми се дават много пари при положение ,че не се знае как ще се стекат обстоятелствата.
Това е от мен за сега.Аз продължавам с почистването .Приятен ден на всички   bouquet

# 28
  • Мнения: 547
И мен ме боли много горе много високо при ребрата /ако такива още имам/ отидохме на преглед и се оказа,че главата на бебка е точно там, младежа е наобратно.С две бебета наистина е различно все едно в момента трябваше да раждам те двете са над 3 кг.

# 29
  • София
  • Мнения: 7
ох и мен ме боли горе високо между ребрата и от двете страни на корема... за първи път имам такива болки Sad притеснявам се, в болницата като лежах не ме болеше така и като ме изписаха всичко си беше ок. дали пък не се залежах много  newsm78 незнам ама дано не ме оставят пак в боницата, че е ужасно SadSadSad

Общи условия

Активация на акаунт