Какво мляко давате след годинка?

  • 4 953
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 064
Кърма, АМ, и кисело, в зависимост от случая - затова не гласувах.

Блонди, трайността се постига по UHT технология - това значи Ultra High Temperature - няма нищо притеснително, просто млякото минава за секунди през темпуратура от около 150 градуса, което изтребва всякаква бактерия, това е.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние сме на Нестле Джуниър.
Бих давала и прясно и кисело, но на 11 месеца направи алергична реакция към киселото мляко и засега ще си караме на АМV

# 32
  • Мнения: 378
        Не гласувах, защото продължих да кърмя, започнах да давам и кисело, и прясно мляко.
        Сутрин с прясно мляко разреждах немлечни каши, или правех мляко с бисквитки.   На обяд давах кисело мляко или плодово пюре за десерт.   Към 15.30-16  - кисело мляко или кисело мляко с плодово пюре , или млечен десерт с прясно мляко - кремче , грис, мляко с ориз... Към 19 - 19.30 давах супичка, за десерт - кисело мляко или плодово пюре ( зависи от това, което са яли на обяд ).Преди сън - кърмене. 
         

# 33
  • Мнения: 389
След годинката продължихме да се кърмим, но въпреки това давах и кисело мляко отвреме навреме. Веднъж купих и адаптирано Нестле Джуниър, но Криско не пожелае да го пие. Нямам наблюдения върху другите адаптирани млека, но това на Нестле си беше отвратително на вкус, разбирам го детето, защо чак му се гадеше от него.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Вечер пие Хип3.

# 35
  • Мнения: 2 000
След годинка не съм им давала адаптирано. Месец-два след годинката бяха на кърма, а след това кисело или прясно. Но не всяка сутрин или всяка вечер, а от време на време.

# 36
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



           До 1г.8м. давах Аптамил 3, след това мина на прясно мляко.По това време бяхме в Англия и там препоръчват прясното за след годинка.Но след разговор с мъжа ми преценихме, че ще даваме Аптамил.


 Много започнаха да ми идват новите изследвания и нововъведения.До преди 1г. твърдяха колко е вредно прясното мяко за малките деца, след това някой се сетил, че е супер полезно. Naughty

# 37
  • София
  • Мнения: 4 294
Нестле джуниър  Peace
И все още вечер  си го пие.

# 38
# 39
  • Мнения: 640
Аз все още давам Нестле Джуниър вечер колкото поиска Grinning

# 40
# 41
  • Мнения: 1 371
Прясно и кисело мляко. Адаптирано не съм давала никога.

# 42
  • Мнения: 4 965
На годинка им давах сутрин АМ, а вечер кисело мляко /за десерт/ или айрян.
След 1,5 г. сутрин започнах да им давам прясно мляко или айрян. Кисело мляко обичат и досега задължително хапват поне по 1 на ден - като следобедна закуска или като десерт вечер.

# 43
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 До година и половина кърма, после - кисело, по възможност истинско.

# 44
  • Мнения: 689
АМ, но главно го използвам при приготвянето на храната. Вече почти не иска да го пие с шише.
А косело и прясно още не давам.

Общи условия

Активация на акаунт