Кърмаче с обрив по лицето

  • 4 218
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 147
Баткото ни уплаши така като малък и се оказа, че има непоносимост към омекотители. Излизаше му обрив само където се отриваше кожата му в чаршафите - главно по лицето и ръцете.
Помисли пак -да си правила скоро смяна на прахта за пране, омекотителя, козметиката на бебето newsm78
Успех и скорошно подобрение smile3525

# 16
  • София
  • Мнения: 418
Моята дъщеря също имаше обрив по лявата буза за около 2 седмици.Мазах с балсама на д-р Тайс и мина за два дена.И до сега я мажа при появата на пъпчеци навсякъде по тялото.Аз също месля,че може да е от сапуна или въздуха в стаята на бебето да е сух.Балсамът на д-р Тайс е хидратиращ и ако причината е във въздуха ще помогне.Успех!

# 17
  • Мнения: 1 089
След като не можеш да идеш на кожен - най-добре прочети и разгледай снимките тук и тогава реши какво да правиш. Все пак никой не може да ти каже, дали обрива при неговото бебе е бил същия като при твоето.

# 18
  • Мнения: 434
Ние имаме такива обриви и на двете бузи от както бебка стана на месец. Изчезват за по седмица и пак се появяват. Първото с което третирах беше Мустела Стелатопия. Пъпчиците изчезнаха, но след седмица пак се появиха и Мустелата спря да действа. Бях на диета - не помогна. Пробвах балсама на Тайс и той не помогна - напротив зачерви още повече мястото. Ходихме на дерматолог - диагноза АД. Предписа Елидел 1%, но мажа само в краен случай (все пак е лекарство). Каза, че обривите сами ще отшумят около годинка. Малката обаче я дразни и сърби и понякога поревава. Купих Avene TriXera, тъй като съм полвала козметика на тази фирма и съм много доволна. Вече седмица мажем и пъпчиците почти изчезнаха, но още нямам поглед дали това положение ще се задържи. Моят съвет е при къпане НИКАКЪВ сапун и използване на козметика за суха атопична кожа. Просто трябва да попаднеш на козметика, която ще се повлияе добре на бебчо, но имай търпение докато намериш такава.

# 19
  • Мнения: 247
Дъщеря ми имаше такъв обрив по цялото лице, който първоначално минаваше за контактен дерматит, а после го определиха като АД. В интерес на истината след като спрях млякото в моята хранене и този обрив безвъзвратно си замина.
Мисля, че трябва да се консултираш с педиатър, евентуално с алерголог и кожен лекар, защото не е хубаво да си съставяш диагнози чрез интернет. Все пак няма как да си сигурна, че казаното от другите майки е абсолютно приложимо в твоя случай, защото тези обриви са достатъчно различни, за да има и различни лекарски мнения /както беше при нас/. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт