Ще се спука ли скоро имотния балон

  • 42 643
  • 1 014
  •   4
Отговори
# 975
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
CLOCK,5 год. под наем,а в един апартамент ли? Може ли  семейството ти да се мести всяка год,защото наема се вдига например? Винаги ще има негодни строители и какво никога няма да купиш апартамент,защото те е страх да не се прекараш. А как ще го обзаведеш,ще живееш с мебелите ползвани от 5-6 наемателя? Извинявай,но не може да се живее където и да е,че да не теглим кредит или защото някога щели да паднат цените.

# 976
  • Мнения: 144
Най лесно е да купиш - избор голям!!! Ама я иди продавай - и то панелка. Може да отнеме доооста време Sunglasses

# 977
CLOCK,5 год. под наем,а в един апартамент ли? Може ли  семейството ти да се мести всяка год,защото наема се вдига например? Винаги ще има негодни строители и какво никога няма да купиш апартамент,защото те е страх да не се прекараш. А как ще го обзаведеш,ще живееш с мебелите ползвани от 5-6 наемателя? Извинявай,но не може да се живее където и да е,че да не теглим кредит или защото някога щели да паднат цените.
Теглете кредитите никой не ви спира,тъкмо балона ще гръмне преди прогнозите.

# 978
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
и аз не мога да разбера някои хора теглят кредити без да се  замислят дали ще могат да ги изплатят -знам случай в който една особа заложи апартамент  взе заем не можа да го изплати и  банката го взе. нека да се помисли и за този вариант вярно е че цените се вдигат всеки ден но не може  една панелка  да струва  колкото апртамент в италия  нали

# 979
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
да не говорим че при новото строителство квадратурата не отговаря ня посоченото-визирам апартамент в софия обявен за 120 м/2 чиста жилищна площ излизаше 60м/2
е как като слагат 20 м/2 маза  20м/2 балкони и още толкова общи части.
докато при старото строителство мазите общите части   дворно място са отделно

# 980
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
CLOCK,5 год. под наем,а в един апартамент ли? Може ли  семейството ти да се мести всяка год,защото наема се вдига например? Винаги ще има негодни строители и какво никога няма да купиш апартамент,защото те е страх да не се прекараш. А как ще го обзаведеш,ще живееш с мебелите ползвани от 5-6 наемателя? Извинявай,но не може да се живее където и да е,че да не теглим кредит или защото някога щели да паднат цените.
Теглете кредитите никой не ви спира,тъкмо балона ще гръмне преди прогнозите.
Дали ще гръмне или не,мен не ме касае. Купихме го на зелено и при акт 14, сумата на оценката ,за да го ипотекираме беше 50% по-висока. А и сега като го обзаведем, сам можеш да прецениш дали някога ще бъдем на загуба.

# 981
  • Мнения: 4 176

А това че ти звънят от агенции да ти предлагат апартаменти пък хич не ме очудва. Нищо лично и никой да не се засяга, но брокерите са гладни като кучета и живеят от комисионни – много от тях твърда заплата нямат, а ако имат е от порядъка на 180-200 лв. Ами като фирмата им дава телефон безплатно, какво друго им остава да направят. А българинът не обича да плаща комисонни и търси да си купи директно от собственика. Пак изпадам в генреализации и категоризации, които винаги много са ме дразнели, та спирам (а ти къде си сложил обявата, ако не е тайна, че не ти се обаждат хора?!?)

Край- млъквам. Изписах света и няма да има кой да ме чете. . .

Амчи да. Скро продавах имот. Пуснах обява в интернет - платена бява. На следващият ден си видях обявата и снимките навсякъде. Написала съм "Частно лице".
Звънят ми за оглед. Отиваме и по едно време ми се връчва някакъв обвързващ договор да подпиша че били агенция, фотоапарат вади, снимки....Викам му " алоооооооо какво става" Били агенция - е и? Аз уговорки с агенции нямам. Предлагам им да ми продадат имота без комисионна от мен, защото съм им предоставила платена обява а те само са я откраднали и най-важното не съм ги търсила, а  ми се натрапват. Предлагах им да вземат 2-3% само от купувача. пак е нещо нали? Не! не можело така. Айде марш от тук!
Много са нагли и некомпетентни. Голяма част нямат собствен транспорт. Клипват ти, за да им звъннеш, закъсняват с 40 мин. и си длъжен да ги чакаш . Аз повече от 10 мин. не съм чакала агент и да видите как звъни след 40 мин., че били там и ми се кара даже. Много са непрофесионални. За 2-3% комисионна не правят нищо. Нито ходят да ти вадят актуално състояние, нито подготвят договор, нито уреждат плащането през банката. Нищо!
Иначе голяма част от тях дори никога не са посещавали имота който продават.
Така, че ако агента те освободи от всичките формалности не вярвам, че някой, ще предпочете да спести тия пари. Проблема е, че плащаш и вършиш всичко. Кретени!

# 982
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Бол бяха строителите в мътните години между 89-та и 2000-та, ще стават все по-малко и ще минават през все по-ситна цедка.
Аз не съм имала особен ход, защото инвеститора го избра алчен роднина, който си мислеше, че всичко що хвърчи се и яде, сега ще трябва да направя каквото е необходимо. Ако го нямах тоя имот, можеше да си купя нещо друго още тогава, вече щях да съм изплатила и половината кредит.
Никой не казва, че строежът или покупката е проста работа - в единия случай трябва добре да си проучиш строителя и да го контролираш какво прави, това влиза в правата и на собственик, и на купувач.
С готовия апартамент също има неща, които много хора пропускат -  проверка за предишни тежести, примерно, дори да се купува директно от инвеститор.

# 983
  • Мнения: 728
Аз понеже следя темата редовно, никъде не прочетох мнение на CLOCK, в което да се казва, че изобщо никога не трябва да се тегли кредит и изобщо никога не трябва да се влагат пари в собствен имот и ако може да се живее под наем цял живот. Човекът няколко пъти вече писа, че просто не е сега момента за това. Всеки, който има поне основни познания по икономика, би трябвало да успее да проумее защо. И дори при липса на каквито и да е познания, при наличието на всичката информация под формата на статии, която се постна в тази тема, да се твърди обратното - че точно сега имаме нужда от собствено жилище и именно сега на всяка цена трябва да успеем да го получим - ми се струва наистина доста неразумно разсъждение.

# 984
  • Мнения: 599
и аз не мога да разбера някои хора теглят кредити без да се  замислят дали ще могат да ги изплатят -знам случай в който една особа заложи апартамент  взе заем не можа да го изплати и  банката го взе. нека да се помисли и за този вариант вярно е че цените се вдигат всеки ден но не може  една панелка  да струва  колкото апртамент в италия  нали

Защо да не може?Каква е тая  Италия?Аз пък там никога не бих живяла.Най си обичам България.
Снощи не казаха ли/по нова тв/,че цените на жилищата щели още да се покачват  newsm78

# 985
  • Мнения: 4 176

С готовия апартамент също има неща, които много хора пропускат -  проверка за предишни тежести, примерно, дори да се купува директно от инвеститор.
ААА готов имот ако си изпипаш нещата няма как да те излъжат. Абсурд!

# 986
  • Мнения: 46 609
В примера който даде с панелката в Люлин - то таман я изплатиш на банката и то в какъв размер и то дошло време да я събарят, та парите по ипотеката къде са отишли? ...

Тая панелка ще надживее и мен, и теб, и децата ни. Виж, за новите сгради не съм толкова сигурна ...

sofi4, в интерес на истината панелът се продава най-лесно и бързо, защото цената е по-ниска, а повечето обикновени хора, с обикновени доходи, не са са безбожно богати, съответно взимат това на по-ниската цена.

belka и какво като го е загубила, прибрала си е раликата м/у кредита и пазарната цена и пак е на далавера. Колко мислиш, че струва един апартамент в Италия? Да си взема един, щом струва, колкото моя Thinking

Bella04, за CLOCK никога няма да дойде удобен момент за покупка Simple Smile

# 987
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Bella04, за CLOCK никога няма да дойде удобен момент за покупка Simple Smile
Точно това пишех и аз. Сега не е изгодно,след 1 год. ще има друг проблем и т.н.

# 988
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
ААА готов имот ако си изпипаш нещата няма как да те излъжат. Абсурд!
Нали това казвам, АКО ги изпипаш - защото, учудващо за мен, доста хора не го правят.
Моя приятелка си купи апартамент старо строителство, за който адвокатката й откри по регистрите изплатена, но незаличена ипотека. Нито банките, нито повечето агенциите го правят това. В случай, че беше решила да си спести разходите за адвокат, можеше да си го купи с незаличената ипотека и в един прекрасен ден като тръгне да продава или да го ипотекира за други цели да се вкара във филми.

А с тия общи части, дето толкова подскачат повечето - как ще си влезете в апартамента, ако няма стълбище, бре хора? На старите апартаменти били отделно - ами отделно са, но това не значи, че не се плащат; и те влизат в цената на имота Peace.

# 989
  • София
  • Мнения: 62 595
Clock, позамисли се върху думите на Никол, вместо да я пращаш при клиентите й Peace.
Колкото до 'още една година под наем', знаеш ли колко бързо тази година се превръща в 5, примерно?
Бях на 27 години, когато започна строежът на единия ни имот, в момента съм почти на 41 и още оправям бакиите на отстранения строител.
Ако бях живяла и под наем през това време, жална ми майка.

А може би щеше да живееш по-спокойно, защото нямаше да се ядосваш заради чуждата некадърност. Като ти писне в един имот, събираш багажа и го сменяш. Ако един хазяин не ти иска парите, друг ще ги иска. Не разбирам защо винаги наемателите се представят като някакви неудачници, а хазяите като тирани.

Общи условия

Активация на акаунт