Как ви се струва този закон - Българчета стават опитни зайчета

  • 4 184
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Аман от глупости!

Цялата работа значи просто следното: имаме лекарство. То се използва в Европа, САЩ, Австралия, Полинезия или на Луната. От - да кажем, 5 години. Разрешено е, легално е, върши работа, пият си го хората и са щастливи. За да почне да се продава у нас, това лекарство трябва да мине няколко етапа, един от които е тестване върху хорао. Досега не е било разрешено тестове да се правят върху деца. Как са били одобрявани лекарствата за педиатрията, не зная, щото не съм специалист в тази област. Ако се появи някой фармацевт, ще обясни. С новия закон излиза, че могат да се тестват и върху деца.

Тук има два важни момента - това са лекарства, които са минали клинични изпитания и се ползват вече и се иска одобрението им за БГ. И второ - ще се тестват на лица (под 18 г.), които страдат от съответно заболяване. Дърн - дрън и ала - бала е да си риказваме, че ще се тества лекарство върху здрав индивид. Какъв е смисъла и какво ще се установи, ако на мен, дето ми няма нищо, ми дадат лекарство за пиелонефрит. Какво ще се установи?! Точно нищо.

Ако искате да си говорим за геноцид и циганета, дайте да отворим нова тема. Щото в тая няма мегдан за обсъждане.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Могат да се изследват всякакви ваксини, имуностимулатори, модулатори,и незнам си още какво ... капки за нос, очи, уши ...

# 17
  • Мнения: 2 584
да за това говоря, не вярвам родител борещ се всеки ден за живота на детето си да каже, не бил пробвал защото в САЩ не се провало това лекарство, защо не пуснеш темата в
Деца с увреждания и хронични заболявания

Не бих се подиграла с мъката на хората, като пусна такава тема там , жесток човек си, да правиш такъв коментар


... пък и тук не става въпрос за болни дечица

значи първо пише Това предвиждат промените в закона за лекарствата и аптеките, подготвени от здравното министерство и одобрени от Министерския съвет.
значи все още не е прието и не се знае дали въобще ще се приеме
и второ не се подигравам с мъката на хората и не съм жесток човек, познавам такива родители и знам каква е борбата за това дете всеки ден
както писах в първия си пост реакцията ми беше почти като твоята но после се замислих как бих постъпила аз ако това е единствения шанс
не знам дали ромите ще изкарват пари по този начин, но как би определила умишленото осакатява не децата от ромски произход, това се прави за да изкарват повече пари от просия

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Но това не е нормален закон ... хората вече не тестват лекарства и козметика върху животни , у нас ще се тестват върху деца

# 19
  • Мнения: 4 916
Могат да се изследват всякакви ваксини, имуностимулатори, модулатори,и незнам си още какво ... капки за нос, очи, уши ...

И върху здрави уши ли мислиш, че ще ги изпробват? Как изобщо са пускали детски лекарства досега, чудя се аз, като не са имали под ръка българските цигани за тестване на нови продукти!

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
значи одобрявате закона  Shocked

Според мен дава възможност за всякакви експерименти ... като влизаш да раждаш четеш ли всичко, под което се подписваш .... там може да пише, че ще тестват върху теб или бебето ти, нов обезболяващ медикамент, ваксина или препарат и ти си съгласен и си поемаш отговорността ... после не можеш дори да ги осъдиш

# 21
  • Мнения: 2 584
добре де полиомиелитната ваксина как е тествана, на здраво дете ли, ти ваксинираш ли децата си с противогрипната ваксина, тя как е тествана според теб

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
добре де полиомиелитната ваксина как е тествана, на здраво дете ли, ти ваксинираш ли децата си с противогрипната ваксина, тя как е тествана според теб

Нямам представа, ти знаеш ли  Thinking


избора ми е да не слагам безсмислени ваксини, само задължителните  , но това няма връзка с темата

# 23
  • Мнения: 2 584
добре де полиомиелитната ваксина как е тествана, на здраво дете ли, ти ваксинираш ли децата си с противогрипната ваксина, тя как е тествана според теб

Нямам представа, ти знаеш ли  Thinking


избора ми е да не слагам безсмислени ваксини, само задължителните  , но това няма връзка с темата



аз също не знам но не мисля че са заразили дете и после са тествали ваксината
ти не пиеш ли колдрекс, а знаеш ли дали в САЩ, Германия или другате се приема а аспирина според едни учени е вреден, според други е полезен, когато ти се наложи го пиеш но и той е тестван от хора с настинка за да се знае че има ефект
а знаеш ли с какво си храниш децата, колко химия има вече във всяка храна
това което исках да кажа но май не ме разбра е,че нещата са много индивидуални и зависят от много други неща

# 24
  • Мнения: 4 965
значи одобрявате закона  Shocked

Според мен дава възможност за всякакви експерименти ... като влизаш да раждаш четеш ли всичко, под което се подписваш .... там може да пише, че ще тестват върху теб или бебето ти, нов обезболяващ медикамент, ваксина или препарат и ти си съгласен и си поемаш отговорността ... после не можеш дори да ги осъдиш

Да. Одобрявам.
Законът защитава болните дечица. И ако няма такъв закон, децата трябва да се лекуват само с вече одобрени лекарства. Ами, ако детето ти е болно и единственото лекарство, което може да му даде шанс, го няма в списъка на одобрените лекарства в БГ? Какво ще направиш?
Никъде не пише, че здрави деца ще се подлагат на тестове - изобщо какъв резултат тогава може да има? Нали идеята е да се види дали тези лекарства наистина лекуват определена болест, а не дали могат да убият някого /примерно/?!

И не става дума за тестове на новосъздадени лекарства, а за прилагане на такива лекарства, които се ползват в други държави, докато у нас още няма практика да се прилагат.
Ако децата ми са болни /не дай Боже/ сделка с дявола ще сключа, а не само ще се съглася да им дадат експериментални лекарства...

А за това, че някои не четат какво подписват - проблемът си е техен. Те си поемат отговорността, полагайки подписа си.  Naughty
Надали някой подписва с нож на гърлото. Никой няма да ти забрани да прочетеш всичко, да попиташ за неразбираемите термини и т.н.

Много изопачаваш нещата.  Peace

# 25
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
накарахте ме да прочета отново всичко на двата линка и възникна въпроса:
къде пише, че изпитванията на лекрствата са за да се ползват в България?
никъде - изпитват се нови, експериментални лекарства, чийто ефект върху хората (децата) е неизвестен.
не е нужно да разболяват детето преди да приложат лекарството - достатъчно е дете с пневмония например да отиде в такава клиника и вместо доказаните медикаменти (АБ или друго) да се приложат експерименталните - за да се види какъв ще е резултата
в тази връзка беше и предишния ми пост - Формуляра за информирано съгласие е задължителен, текстовете в него са двусмислени и оневиняващи здравното заведение при всички нежелани и дори фатални последствия, а подписването му е изискване за да бъде прието детето в болница. от този параграф 22 няма излизане.
п.с. ненапразно изпитванията се правят в африкански и слаборазвити държави, а чак след като бъде доказана ефективността им могат да се ползват в "нормалните" държави
за да не ме нападнете сега, ще ви задам контра въпрос - изпитвани ли са в България лекарствата в аптеките - НЕ, защото идват със сертификатите и разрешенията си от чужбина.

# 26
  • Мнения: 5 228
Докато бях бременна, лежах в една стая с момиче, чиято майка е лекар. Веднъж обсъждахме дали всички лекарства, магнезий и не знам още какво, които ни вливаха, няма да имат отрицателно въздействие върху бебетата ни. Въпросната лекарка каза неко от сорта: Защото едно време тествахме тези работи върху циганетата в родилните домове, но сега смееш ли... Аз направо се потресох от това, но явно е било истина.

Аз и сега мисля, че върху нас се тестват какви ли не гадости, лекарства, хранителни добавки, имуностимулатори. . . И плащаме за тях, защото си ги купуваме доброволвно от аптеките. Мнения от типа "Аз съм доволна, нищо му няма на детето, какво като се продава само в България". По-добре да излекувам на детето хремата сега, пък за автоимунните му заболявания ще му мисля, като се отключат след 10 години. Освен овце, сме и опитни овце.

# 27
  • Мнения: 4 916
... изпитват се нови, експериментални лекарства, чийто ефект върху хората (децата) е неизвестен.
...

А това къде го пише? Да не би да си чела проектозакона, че си толкова курназ?

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защото едно време тествахме тези работи върху циганетата в родилните домове, но сега смееш ли... Аз направо се потресох от това, но явно е било истина.


Сега отново ще мокат да го правят , при това законно ...  много неграмотни циганки влизат да раждат

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
поддържам мнението на гуди! прекалено неясно, с много врати и възможности за сделки  със здравето на децата!не бих рискувала, ако не е краен стадий и няма друг изход! а за ваксините нали са превантивни, как ще се бият според италианеца, съвместна  ваксина бцж и спин? ама докато се установи дали няма последствия - на децата в африка? аз съм против, защото тука и дъщеря  ми  едва не умря следствие на по-ранен и забравен да се изтегли от употреба медикамент, с аспирин , което се дава на бебета  и на малки деца!тук е основно лекарство и се прилага без оглед на  алергии!пеницилин също!не се тества, по презумция, който оцелее!но знам  какво е  и да си от4аян един родител, изживях го с първото си бебе, тогава нямаше и лекарства ,само за отбраните  от правителствена, но се намери добра душа да стигне до моя син и още 6 деца, покрай него! исках само  да е жив, ама знам ли, колко е било безвредно за в бъдеще! Thinking ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт