менструален цикъл при кърмачки

  • 4 007
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! Интересувам се влияе ли кърменето върху менструалния цикъл? Възможно ли е кърменето да влияе върху редовността/нередовността на менструацията?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Със сигурност влияе, може да нямаш изобщо цикъл, докато кърмиш. Или да ти идва от дъжд на вятър. А може и да си бременна...

# 2
  • Мнения: 1 371
На мен ми дойде на шестия месец след раждането. От тогава до сега, ми е същия както преди да забременея. Точно през 28 дни. С еднаква продължителност. Кърмих една година, първите шест месеца беше изключително кърмен.

# 3
  • Мнения: 9 973
влияе и още как Wink

# 4
  • Мнения: 454
При мен цикълът се появи на 5 месец след раждането. Бях малко изненадана, защото изобщо не го очаквах, но не се е променил нито като продължителност или нещо друго. Обще взето съм доволна, защото ми е през 35 дена и трае само 2 дена.  

# 5
  • София
  • Мнения: 39 827
Моя беше нормален. След като се нормализира (2 месеца след раждането), не съм имала проблем. Кърмих Дияна до 5тия месец.

# 6
  • Мнения: 582
Аз все още кърмя, а менструацията ми дойде 10м след раждането! Сега цикъла ми е 2-3 дни по-къс от преди раждането, иначе друга промяна не съм забелязала  Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Доскоро кърмих и все още нямам менструален цикъл, така, че определено кърменето влияе  Peace

# 8
  • Мнения: 95
Аз все още кърмя и нямам цикъл.Една приятелка вече приключи с кърмата и веднага и се възвърна цикъла. Явно има зависимост!

# 9
  • Мнения: 2 197
На мен лично не ми повлия кърменето. Цикълът ми дойде 40 дена след раждането. И нямаше никаква промяна от преди забременяването ми. Доста кърмачки имат цикъл. Широко разпространената заблуда, че докато се кърми цикъл няма е причина за доста голяма част от т.нар. породени деца.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз също кърмя и все още нямам цикъл, но някой съфорумки от отчетните имат макар, че също кърмят така, че  явно е мит твърдението, че кърмачките нямат цикъл Rolling Eyes

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 560
На мен ми дойде на шестия месец след раждането. От тогава до сега, ми е същия както преди да забременея. Точно през 28 дни. С еднаква продължителност. Кърмих една година, първите шест месеца беше изключително кърмен.

Същото с разлика,че имам дъщеря  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 357
На мен ми дойде на 45тия ден, когато имах малко кърма и го бяхме почти прехвърлили на АМ, след това кърмата ми се увеличи тройно и ми дойде чак след месец и половина и то за три дни, оскъдно, от тогава - 2 месеца вече не ми е идвало, а още кърмя - попитах гинеколога си и тя каза - или си бременна (а аз не съм) или от хормоните по време на кърменето  Simple Smile

# 13
На мен лично не ми повлия кърменето. Цикълът ми дойде 40 дена след раждането. И нямаше никаква промяна от преди забременяването ми. Доста кърмачки имат цикъл. Широко разпространената заблуда, че докато се кърми цикъл няма е причина за доста голяма част от т.нар. породени деца.
Широко разпространената заблуда е,че докато се кърми овулация няма!Истината е,че може и да няма цикъл,но да има овулация.Аз нямах цикъл почти 10 м./докато кърмех/,но при рутинен преглед при гинеколог на петия месец след раждането се оказа ,че съм в овулация

# 14
  • Мнения: 304
При мен веднага след лохиите последва цикъл и не е прекъсвал оттогава, а кърмих 10месеца. При всеки е различно. Колкото по-рано дойде толкова по-добре.

# 15
  • Мнения: 357
На мен лично не ми повлия кърменето. Цикълът ми дойде 40 дена след раждането. И нямаше никаква промяна от преди забременяването ми. Доста кърмачки имат цикъл. Широко разпространената заблуда, че докато се кърми цикъл няма е причина за доста голяма част от т.нар. породени деца.
Широко разпространената заблуда е,че докато се кърми овулация няма!Истината е,че може и да няма цикъл,но да има овулация.Аз нямах цикъл почти 10 м./докато кърмех/,но при рутинен преглед при гинеколог на петия месец след раждането се оказа ,че съм в овулация

така е и гинеколога ми каза, че точно поради тази заблуда много деца са заченати  Mr. Green иначе като чета ми се струва, че колкото хора, толкова и различни случаи ... при мен е точно както го е питала авторката - ту го има ту го няма и явно е свързано с някакви хормонални истории

# 16
  • Мнения: 2 159
Със сигурност влияе, може да нямаш изобщо цикъл, докато кърмиш. Или да ти идва от дъжд на вятър. А може и да си бременна...
да така е, макар че при мен си беше редовен, кърмих година и 3 месеца, сега като спрях си е същия като по време на кърменето

# 17
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Със сигурност влияе, може да нямаш изобщо цикъл, докато кърмиш. Или да ти идва от дъжд на вятър. А може и да си бременна...
да така е, макар че при мен си беше редовен, кърмих година и 3 месеца, сега като спрях си е същия като по време на кърменето
Бе той и мен нито веднъж не ме подмина, ама все се надявах... година и половина. Има само един сигурен начин за отърваване от цикъла  Mr. Green!

# 18
  • Мнения: 266
Влия е на мен ми дойде на 4 или 5 месец.

# 19
  • Мнения: 254
Да се запиша - все още нямам цикъл.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Още кърмя, от 7-мия месец на детето ми идва, ама на странни интервали - по-къси, по-дълги, доста кофти, защото никога не знам точно кога ще дойде.

# 21
  • Мнения: 721
Аз мислех, че ще ми се размине до годинка, но на 5тия месец при изключително кърмене, ми дойде  Sad.  Така че се радвай ако още го чакаш. Бързо му се нарадвах.

Въпреки, че можеш да нямаш цикъл, овулация е възможна. Толкова много "грешки" стават в този след родилен период, докато си мисли човек че го няма цикъла.

# 22
  • Мнения: 187
По време на менструален цикъл намалява количеството на хормона пролактин,който отговаря за обрзуването на кърмата. За  сметка на това се увеличава хормона окситоцин т.е е нормално да намалее и количеството на кърмата по това време.По-честото слагане на гърдата стимулира и образуването на млякото,при мен е такава  ситуацията по време на цикъл.

# 23
  • Мнения: 6 443
Явно при всеки е различно.Аз все още кърмп,но 6-ят месец ми дойде.И хубавото е,че нищо не ме боли,за разлика от преди.

# 24
  • Мнения: 142
Здравейте,
Да се включа и аз - вече 3 месец нямам цикъл.
Акушерките като ме изписваха доста обясняваха, че овулация дори и когато кърмиш, въпреки липсата на кървене. Кърменето не трябвало да се смята за котрацептив.  newsm78
В болницата разправяха за жена, която 6 седмици след първото раждане пак забременяла  Shocked(те тук това смятат за рискова бременност и затова отделят толкова внимание да обясняват) Даже и презервативи ми додоха при изписването Joy

# 25
  • Мнения: 3 069
Влияе.
Може да кърмиш и да имаш редовен цикъл а може и да нямаш докато не спре кърменето.

# 26
  • Мнения: 176
Дойде ми 30 дена след раждането и си е редовен и ище си кърмим.

# 27
  • Мнения: 35
И моят все още го няма никакъв. А вече кърмя 7-ми месец.

# 28
  • Мнения: 674
Кърмих 6 месеца и през цялото време ми идваше като по часовник.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз кърмя от два месеца и не ми е идвало все още. Не знам какво да си мисля вече.

# 30
  • Мнения: 2 825
Все още кърмя, но ми дойде на 3-тия месец след раждането.

# 31
  • Мнения: 159
На мен ми дойде на 5-я месец, след раждането но не знам дали ще бъде редовен Thinking ( още се кърмим)

# 32
  • Мнения: 4 406
цикълът ми се възстанови 3 месеца след раждането, точно на датата от последната менструация година преди това  Laughing. имах кърма още 2 месеца след това.

# 33
  • Мнения: 151
Все още кърмя и нямам цикъл но преди два дни ми потече малко нещо ръждиво-кафяво точно като първия ден от цикъл вкл. и леки болки в кръста,но всичко прикчючи до там.И сега незнам дали това означава че скоро ще ми дойде нормален цикъл или не. newsm78

# 34
  • Мнения: 3 929
Аз все още кърмя детето си, но не знам, дали влияе кърменето. Определено след раждането се измени времетраенето и болезнеността на цикъла ми, но постепенно нещата си влязоха в ритъм. Така че при мен едва ли е оказало някакво влияние кърменето.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 235
Преди да рода цикъла ми беше доста нередовен. За първи път след раждането ми дойде на 05.01, малката беше на почти 7м., февруари ми дойде на 6-ти и се надявам да ми се регулира, а не само да се притеснявам.

# 36
  • Мнения: 367
И на мен ми дойде два месеца след раждането.

# 37
  • Мнения: 2 806
При мен лохиите се точиха почти два месеца и след като се изчистих от тях, след близо месец се появи нещо като цикъл и от тогава го заняма. Кърмя вече почти 5 месец и истината е , че много искам да имам цикъл, защото .... Simple Smile ами с тати искаме по-скоро малко братче за дъщеря ми. Heart Eyes smile3521 luvbed




# 38
  • София
  • Мнения: 1 504
Дойде ми 7 месеца след раждането...още се кърмим и въобще не е редовен..има няма ми идвало 3 пъти от тогава по различно време и на различни интервали......определено влияе..не съм бременна..

# 39
  • Мнения: 610
Определено влияе не се притеснявай.След като родих ми дойде на 4месец. нещо като цикъл.Последва чак 6-тия мес. и после се нормализира както преди да родя.Кърмих моето съкровище до 8мес. Rolling Eyes Peace

# 40
  • Мнения: 86
на мен ми дойди в 6м.Не забелязах някаква промяна да има.Сега си ми е както преди да забременея.На 28 дена.

# 41
Да се запиша - все още нямам цикъл.

И аз .

# 42
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Миналия месец ми дойде за пръв път,5 месеца след раждането.Този месец още го няма.Взимам предпазни средства, така че не  съм бременна.

# 43
Здравейте ,

аз само да питам Вие кърмите ли ? Защото аз ходих на профилактичен преглед да проверя дали всичко е наред след раждането и доктора ми каза че докато кърмя няма да има цикъл ...

# 44
  • Мнения: 136
Аз кърмя и все още нямям МЦ.На 28.04 ще стане година от както съм така Laughing

# 45
  • Мнения: 4 753
Не винаги влияе... има много мами, които кърмят пък си им идва редовно...

# 46
  • София
  • Мнения: 408
Влияе със сигурност

# 47
  • Мнения: 2 825
определено влияе


Не винаги влияе... има много мами, които кърмят пък си им идва редовно...

Аз сьм така - кърмя, но си ми идва като по часовник на 28 дни  Tired

# 48
  • Мнения: 363
Моят цикъл дойде на 40ят ден от раждането,а си кърмех-малко ,но от сърце....вси4ко зависи от оррганизма на женатаи е индивидуално

# 49
  • Мнения: 17
И аз кърмя вече 2-ри месец след раждането и нещо взе да ми писва да стоя все под напрежение "кога ли ще ми дойде"  newsm78 , но няма как Rolling Eyes

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Цикълът ми дойде, когато синът ми беше на шест месеца и половина. Влияе и още как.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Peace

# 52
  • Мнения: 100
И аз кърмя и нямам цикъл. Но докторката каза, че това не пречело да забременея и сега използвам глоболи (фарматекс) преди с мъжа ми да измачкаме чершафите.

# 53
  • Мнения: 179
Кърмих 1г.и7м.,цикълът ми дойде 4аааак 1г и 5 м.след раждането.

# 54
  • Мнения: 2 617
Цикълът ми се появи към края на 4 месец за моя изненада (все се надявах да се позабави). Много се притесних в началото, че кърмата ми може да намалее или да стане по-малко хранителна. За второто не знам, но все още кърмя. Като количество е по-обилен, продължителността е почти същата, идва ми почти на същите периоди, както преди и не е толкова болезнен.

# 55
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Дойде ми два месеца след  раждането, а кърмих бебо  10 месеца!

# 56
  • Мнения: 961
Със сигурност кърменето влияе на цикъла, но при всяка жена се проявява индивидуално. На някои не им идво, докато кърмят, на други идва, на едни е редовен, на други пропуска понякога, докато в един момент нещата се нормализират.

# 57
  • Мнения: 110
Цикълът ми дойде около 40 дена след раждането, кърмих две години  и три месеца.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 443
Сина ми вече е на 9 месеца и половина, а цикъл няма все още. Захраних след 6-ия месец. Преди да забременея винаги съм имала много редовен цикъл, 28-29 дни Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 1 423
Мисля, че кърмемето влияе на цикъла. Но всичко си е строго индивидуално. Кърмих бебчо 8 месеца и нямах цикъл. Едва когато кърмата ми намаля, тогава се появи и цикъла.  Peace

# 60
  • Мнения: 728
Още кърмя, по 6-7 пъти на ден, а цикълът ми се ъзстанови миналия месец. При всеки си е строго индивидуално.

# 61
  • Мнения: 5 539
Дойде ми веднъж след раждането на втория месец, после имах 2-3 пъти леко зацапване и оттогава насам нищо. Скоро ще станат 9 месеца.

# 62
  • Мнения: 1 674
Има толкова много теми по твоя въпрос.Мен ми дойде 5 месеца след раждането.Цикълът ми е редовен,въпреки,че продължавам да кърмя.Мисля,че това е строго индивидуално за всяка жена.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Кърмих до 9 месеца, дребният дотогава пожела. Rolling Eyes
Дойде ми 7 месеца след раждането.

# 64
  • Мнения: 1 804
определено. Синът ми е на 10 месеца и половина, кърмя го доста интензивно още и все още нямам цикъл. Моят генеколог ми каза, че има жени, при които, за да се възстанови цикълът, трябва съвсем да спрат да кърмят...

# 65
  • София
  • Мнения: 4 590
Докато кърмих нямах цикъл, макар че дохранвах... Дойде ми около 8 месеца след раждането, когато малкият беше започна да се отбива и рядко сучеше.

Влияе, поне на повечето жени. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 111
Дойде ми на 4-я  месец след раждането,все още кърмя.

# 67
  • Мнения: 8 999
Често цикълът се разбърква след раждането. Това е нормално и не мисля, че има отношение към кърменето. Когато ми дойде, си беше съвсем редовен и нормален, въпреки че все още кърмех.

# 68
  • Мнения: 2 829
Още нямам цикъл, близо година и десет месеца след раждането, кърмя.

# 69
  • Мнения: 6 274
Разбира се, че влияе. Както кърменето върху цикъла, така и цикълът върху кърменето.  Peace За съжаление.  Sad

# 70
  • Мнения: 391
Моя беше нормален. След като се нормализира (2 месеца след раждането), не съм имала проблем. Кърмих Дияна до 5тия месец.

И аз така всичко. само че кърмих Малс до 5тия, а не Диана Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт