Клуб на родителите на деца с очни проблеми!!!!!№2

  • 14 147
  • 425
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 914
Aз последното изречение не го схванах.
С риск да ти писне от мен, аз се шегувам, но ако знаете какво ми е в душичката.
Значи Сиса , когато нещо е много наблизо тогава събира очите и леко ги криви, др. Константинов каза, че това е блокиране на нистагъма, съгласна съм с него, но през по-голяма част от времето тя не криви очите, обаче измори ли се, когато и се доспи или сме прекалили с рехабилитации и тем подобни едното и /дясното/ око плува ту нагоре, ту надолу/не на ляво и дясно/иначе вижда спор няма, яд ме е, че я водих два пъти и все ми повтаряха, че всичко е наред, какво значи наред?
Та това изследване евокирани потенциали, наистина незнам какво значи , как се прави, болезнено ли е за детето?
Извинявай , обсипах те с въпроси ама наистина нищо не вдявам, виж за Епилепсия учебник мога да напиша, но очите са ми тъмна индия.
Теоретично очите са здрави,но когато едно дете има неврологичен проблем е почти сигурно да има промяна в поведението на очите.Нали знаеш,окото е просто прозореца,мозъка е този който вижда всъщност,той приема информацията и я обработва до положение ,ние да различим различните образи.Знаеш също ,че ДЦП не е диагноза,а състояние,причината за ДЦП си е вече диагнозата,т.е./ще говоря за Вики,например/ когато има разширени вентрикули,следствие на кислороден глад,мозъка вече не е съвсем здрав,като симптоми се появява спастика на мускулите ,при някой повече,при други по малко,а в други случаи са засегнати зрителните центрове,често е и комбинация от увреждания.Мозъка е един,но ръководи всички органи-очи,уши,мускули и др. и др.,когато имаме увреждане на мозъка,симптомите за съжаление ,не са само на едно място.Особено ако има Епилепсия,шансовете за проблем на очите нараства драстично,за това говори и нистагма.Почти съм сигурна, че Сиска няма 100 % зрение,но не защото очите и са болни,а защото има нерологичен проблем,когато има нистагъм,процента намалява,естествено това не означава че не вижда,напротив ,вижда но не като теб и мен Sad,просто се губи част от информацията,за да се обработи правилно образа.
Евокираните потенциали са същото като ЕЕГ ,само че електродите се слагат отзад на тила,където са зрителните центрове ,а срещу очите светка дразнеща лампа.Аз лично мога да го опиша,но съм го правила в Турция,тук незнам дали е по същия начин,знам че май се слага шапка,както при ЕЕГ-то и се прави само в Пловдив,Константинов знае името и телефона на докторката,която го прави.
Дано обясних разбираемо Thinking

# 16
  • Мнения: 4 053
ебаси,
ти какви термини използваш, а аз с простички думи боравя  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 037
Благодаря момичета!
Сега  разбрах, отивам при др. Константинов, чувам неговото мнение, после така или иначе лятото ще ходим в Турция може направо там да направим евокирани потенциали, сега ми кажи, че си го правила в Истанбул и ще падна от кеф/ама се съмнявам/.
Аз съм реалист знам, че Сиси има проблем, само неразбирам защо небеше открит досега , но знам на кого ще задам този въпрос след седмица в Софето.
Мони виж какво видяхме днес на разходката, Такъв смях се смя Сиса, че ни смая.
http://images23.snimka.bg/005087792.jpg
Гледай как се хили на магарето/ онова ръмжи/аз си мисля, че ще се уплаши ама нъц.
http://images23.snimka.bg/005087785.jpg
Ще кача още снимки от изгледа като заспи диваненцето.

# 18
  • Мнения: 3 914
Точно там, правих го в Истамбулския медицински университет,за съжаление връзка не мога да дам,защото ни изпратиха от Дуня хоспитал/очна клиника/,а и малко на късмет беше Peace
Честно казано,незнам дали очен лекар би определил проблема правилно,особено без потенциали,дано Константинов е достатъчен,в смисъл да интерпретира правилно нещата,а ти му обясни всичко от-до Peace

# 19
  • Мнения: 3 914
Забравих да кажа-
Моето дете ,не стига че е кьоравко,ами  има и неврологичен проблем/разширени вентрикули/,въпреки това потенциалите показаха-мозъка вижда.Как така,незнам,но е факт,че зрителните и центрове фунционират нормално.Както виждаш пак стигаме до задънена улица.Имам си любим лаф-Мозъка на децата,че и други органи,все още са необятна територия.Ето защо аз никога не приемам нечие мнение като чиста монета,разбираемо нали Peace

# 20
  • Мнения: 413
и аз съм тук , чета, чета,чета.................. Вики и мама, пишиш че Вики има 9 пълни упойки и заради тях има усложнения, Кристиян има над 30 пълни упойки, но "уж" e добре. Та мисълта ми беше, ти като човек с опит, какво мога да направя аз за да избегна някакви усложнения от тези
упойки.

# 21
  • Мнения: 1 157
еииииии много сте изписали  #Puppy dog ще има да ви чета................
ajeliya  това магаре ме разби от Joy Joy Joy
а Сисолинка как няма да му се смее Joy Joy Joy сигурно коремчето я боли от смях Joy

# 22
  • Мнения: 31
Abe Viki i mama ti si str6na!Napravo niamam dumi, otkade namira6 tezi sili i tazi energia.Kato 4etiah tova koeto si mi napisala napravo mi nastarhna kosata , no entusiazma ti da napravi6 vsi4ko vazmojno za deteto ti e prosto neveroiaten.Az kogato nau4ih 4e Kalina ima problem i to seriozen tia be6e na 2 meseca-imah 4uvstvoto 4e niama da me bade dalgo.No sled vreme se vzeh v race.Nai trudno mi be6e da priema 4e deteto mi ima zritelen problem, no kogato svoknah  tazi misal niakak si stava po lesno.Vapreki 4e vse o6te poniakoga se obviniavam za tova i se pitam za6to to4no na nas trabva6e da se slu4i tova ne6to-nenamiram otgovor na tozi vapros i znam 4e niama da nemeria,no takav e jivota.Na nas ni postaviha diagnozata v aleksandrovska bolnica ,no az ostanah bezkraino razo4arovan aot otno6enieto na doktorkata koiato ni preglada i izob6to ot otno6enieto tam!Re6ih 4e v tazi bolnica kraka mi niama da stapi i sega na tri meseca hodim va klinika vijan na konsultacii , dori tozi mesec se pada da hodi pak na konsultacia .I pak star6na si!!!!!!!!!!!!

# 23
  • Мнения: 1 037
kristian-PL , тя Вики и мама знае по-добре, но това, което аз знам за пълните упойки/понеже мъж ми има 13/ е, че страшен е не броя им , а продължителността, в смисъл колко дълго е било упоено детето.
Не, че отговарям на въпроса ти ама да споделя какво знам.
Нели ако искаш ела на гости ще идем пак при магарето Wink, ей ви къде сте, една Шипка ни дели Laughing

# 24
  • Мнения: 2 116
 doh Малеее! Аз докато се натуткам , те две страници изписали!  Crazy Я се засрамете малко!  Naughty Аз чета бавно!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 914
ajeliya е права, но и пропускаш нещо важно.Както вече споделих,Вики има и разширени вентрикули на мозъка, а и във времето когато тя трябваше да опознае света, и липсваше напълно едно от сетивата/зрението/ на което дължим 80% от информацията,което допълнително усложнява положението.При вас няма такива неща,Криско все пак си вижда по рождение,и няма неврологичен проблем,затова и се развива нормално Peace
Остава си проблема с вредите от упойките/не ме питай какви са точно,още се обучавам Wink/, щото все пак ги има, но нищо не можем да направим Tired

irna74 , не съм чак толкова велика.Вики е на почти 6 години.Просто имах време да свикна,но първата и годинка ,само аз си знам как съм се справила,но любовта към детето ми е по силна от всичко, тя си е моя и аз си я обичам такава каквато е,пък ако е рекъл Господ да има подобрение, аз пак ще я обичам по същия начин Peace
Иначе .......да ,упорита съм,инат съм,ровя,ръчкам,питам и ентусиазъм и енергия за детето ми винаги ще имам Peace

# 26
  • Мнения: 3 914
doh Малеее! Аз докато се натуткам , те две страници изписали!  Crazy Я се засрамете малко!  Naughty Аз чета бавно!  Mr. Green
Пиша ти Бавно, оти знам че немо.еш да четеш бързо Joy Joy Joy
това е от една книжка с маитапи и вицове

# 27
  • София
  • Мнения: 5 074
То беше някакво писмо - Пена писала на Вуте newsm78
Вуте, пиша ти бавно, оти знам, че не моеш да четеш бърже hahaha

# 28
  • Мнения: 3 914
То беше някакво писмо - Пена писала на Вуте newsm78
Вуте, пиша ти бавно, оти знам, че не моеш да четеш бърже hahaha
Да бе,така беше Confused

# 29
  • София
  • Мнения: 5 074
Мене само за глупости трябва да ме държите smile3532
Я друго си и не мога Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт