Нощно хранене

  • 1 888
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз имам същия проблем!Имам бебе на 20 дни,но сина ми които е на 10 години не се отказа от нощното хранене и до 2 годишна възраст пиеше мляко през нощта.Сега умирам от страх да не направя същата грешка,защото на времето ми беше жал да го оставя да полаче 1-2 нощи и продължихме с това дъъъъъълго време!

# 16
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Iv75
И аз имам същия проблем!Имам бебе на 20 дни,но сина ми които е на 10 години не се отказа от нощното хранене и до 2 годишна възраст пиеше мляко през нощта.Сега умирам от страх да не направя същата грешка,защото на времето ми беше жал да го оставя да полаче 1-2 нощи и продължихме с това дъъъъъълго време!

и какъв ти е проблемът да го храниш нощно време?
Моя син до три години пи мляко по нощите, а малката нощем си суче като стой та гледай! Не виждам от какво е тоя зор да ги отучваме децата. Все едно че грях правят като огладняват.

# 17
  • Мнения: 1 041
Моето синче предпочита да яде по малко, но по-често!
Честно казано вече ми тежи това нощно хранене, но никой не ме пита!!!!
Не мисля, че всяко бебе може да се отучи от нощното хранене, ако се дава вода!!!
Големия ми син го наливах с вода уж да си починело стомахчето като не се храни, но резултатът беше, че изпиваше по три шишета вода нощем  до около 2 годинки! Сега се чудя защо не съм го хранела нощем Embarassed !!!

Най-искрено  пожелавам бебчето ти само да се откаже от нощното хранене и да спи непробудно!

# 18
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Iv75
И аз имам същия проблем!Имам бебе на 20 дни,но сина ми които е на 10 години не се отказа от нощното хранене и до 2 годишна възраст пиеше мляко през нощта.

Защо?Бил ли е с наднормено тегло? Имал ли е проблеми със стомахчето? Ако не-не се укорявай, явно детето е имало нужда! Grinning
По темата: не съм отучвала дъщеря си-тя сама се отказа. По принцип не спеше спокойно, но и вода не пиеше особено. Един -два пъти съъм ий давала мляко, но то се разбира, кога детето плаче от глад или от нещо друго. Така че си е до дете. Синът ми сега вече не се събужда нощем. До преди седмица-две се събуждаше да яде към 3-4 часа, но вече като "вечеря" в 21-22ч. се събужда за ядене към 5:30-6ч.

# 19
  • София
  • Мнения: 219
и аз имам същия проблем, всички ме съветват да махна нощното хранено, но аз незнам каво да правя. Къпем я в 9, храня я до 9.30 и до 24 часа почти не иска да спи, междувременно непрекъснато ръгам вода или мляко и в 24 часа хапва отново и заспива до 7-8 сутринта. Ако някой може да ми каже имам ли нощно хранене и въобще трябва ли да премахвам нещо??????????

# 20
  • Мнения: 8 769
Цитат на: EVVA
Ако някой може да ми каже имам ли нощно хранене и въобще трябва ли да премахвам нещо??????????

Според мен остави детето да си хапва спокойно и в 12ч., явно огладнява. Нощно хранене нямаш-нали след това яде чак в седем сутринта? Макар по нашите мед стандарти да се препоръчва от втория месец детето за последно да яде в 21ч и после в 6 сутринта, не мисля,че е голям проблем, ако бебето се храни и в 12...какво, ще ги тормозим да реват като обезумели и ще им пълним стомахчетата с вода ли?
По-добре нищо не премахвай, детето само ще се откаже, ще видиш.

# 21
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Моя бебок ,спря да яде ноЩем ,кьм 20 ден.Опитах се да му дам няколко пьти vода(предо тоvа) ,vместо мляко,но резултата беше ,4е 4ак саседите ни 4уха Stuck Out Tongue .
Ако бебето е с наднормено тегло се препорь4vа да се спре ноЩтното ядене.
Може би ,ако слагате бебето да спи по кьсно ,може да има някакьv ефект.

# 22
  • Мнения: 3 663
Ако кърмиш - най-добре е да продължиш да кърмиш през нощта докато бебето се откаже само
Ако ли не и нямате проблеми с наддаването - спокойно можеш да спреш да го храниш нощем
Въоръжаваш се с много нерви и търпение за няколко нощи и после спиш спокойно и ти и то.
За справка - спрях да храня Таня през нощта от горе-долу вашата възраст, ако не и по-рано(прекият повод бе, че качи 2 кила за един мес, но и да не беше така едва ли щях да я храня нощем още дълго). Една нощ просто не и дадох мляко и точка. Първите две нощи пи по едно шише вода, после и вода не искаше, не беше гладна, просто не и се спеше, защото бе свикнала да е будна по това време. Танцувахме двете от 4 до 6-сутринта с малки почивки на разни жици от татковите дискове (тя от тогава още по тях си пада  Mr. Green ). Постепенно започна да се буди все по-късно и след две седмици спеше спокойно от 10 вечерта до 6 сутринта. Рай. За мен здравият и хубав нощен е сън е толкова важен колкото и храненето.

# 23
  • Мнения: 436
След шестия месец като въведох адаприаното мляко почна да спи по цяла нощ и да не се буди. Преди това изцяло на кърма се будеше по 2 пати на нощ. Та от там си правя извода че кърмата не засща много. Поне при нас беше така. Бях се доста поизмъчила от безсънието.
Но сега спи до 11 часа сутринта. Много спокоен сън има. Но е и голямо момченце вече.Stuck Out Tongue

# 24
  • Мнения: 4 390
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Iv75
И аз имам същия проблем!Имам бебе на 20 дни,но сина ми които е на 10 години не се отказа от нощното хранене и до 2 годишна възраст пиеше мляко през нощта.Сега умирам от страх да не направя същата грешка,защото на времето ми беше жал да го оставя да полаче 1-2 нощи и продължихме с това дъъъъъълго време!

и какъв ти е проблемът да го храниш нощно време?
Моя син до три години пи мляко по нощите, а малката нощем си суче като стой та гледай! Не виждам от какво е тоя зор да ги отучваме децата. Все едно че грях правят като огладняват.


Дъщеря ми е на 2.1 г. и също пие мляко по нощите. Grinning

# 25
  • Мнения: 3 200
Ние още имаме нощно хранене понякога към 3-4 часа, понякога си спим до към 6. Не мисля, че е проблем. Щом дететнце си иска си го храня, освен това ние все още се кърмим и не мога да знам колко е изсукала на вечерното хранене.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен не слушай педиатърката за махането на нощното хранене.Оказа се,че всички педиатри дават различни съвети.Бебето е много мъничко,давай му да си хапва нощем,като му дойде времето само ще се откаже.
 Да допълня,че моята педиатърка ми каза,че 1и 2 месец,бебето не трябва да се държи в никакъв случай гладно,защото тогава му се оформял мозъка и не трябва да изпитва чувство на глад Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 190
Аз също мислех, че мойто бебе няма да се откаже от нощното хранене. Обаче като си заминаха бабите и започнахме да го купем/храня към 23-24часа (таткото тогава се прибираше от работа), започна да спи през нощта и да бодува през деня. Сега на 2.5 месеца яде в 24 и после в 5-6 сутринта. Последните дни има хрема и се буди от сополите към 3 и тогава като му махна сополите си го кърмя за успокоение и приспиване.

# 28
  • Мнения: 790
Когато бебо стана на 1,5 месеца сам спря да се буди нощем. Но понеже аз се похвалих с това не веднъж - сега от две седмици се буди задължително в 03:00. Кърмя го и пак отнасяме.... Не съм опитвала да го отказвам.

# 29
  • Мнения: 2 195
Цитат на: Laty
Искам да попитам как научихте бебетата да не се хранят нощем? На мен това ми се струва невъзможно !

Аз мойто не съм го у4ила.Една сутрин просто се събудих и осъзнах,4е съм спала цяла нощ без да кърмя Rolling Eyes Бях супер изненадана и първо си помислих,4е не съм го 4ула като е заревал.Но когато мъжа ми потвърди,4е не е плакал малкият ,се успокоих.Така сам спря да ми се буди нощем-беше на 3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт