"Великолепната шесторка" - интересна статия

  • 2 455
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
В тая посока ми се въртят мислите още откакто започна шоуто.
Някакси благородната кауза.  Confused

Има някои моменти и изказвания, които много лошо впечатление ми правят.
И постоянното натякване как ние да осигурим семейство.

Абе, не ми харесва.
Даже се учудвам на повечето положителни коментари в другата тема когато четох.

Просто формата, каузата - не са по моя вкус. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 512
мнението е от Капитал - коментар номер 30 под тази статия..не знам откъде е взето и кой е авторът му , за съжаление

 Peace

# 17
  • Мнения: 4 514
Още от началото на "кампанията" се чудя колко струва това шоу. ОК, Салич, музиканти и певци не вземат хонорар, то е ясно. Обаче колко струва токът за осветлението на сцената? Декорите? Пищните облекла и сценични костюми? Някой преди мен каза, че Халваджиян не работят за без пари. Склонна съм да вярвам, че сте прави. Можеха да го направят в доста по-скромен вариант, пак да има елемент на забава и шоу. И определено нямаше нужда от сълзливите репортажи на Симеонова (ох, съжалявам, ама не мога да я "дишам просто!), които също струват пари - аз бях готова да пусна смс и без тях.
ansam, доста верни неща има в статията, нищо, че е хейтърска. Благодаря, че я публикува!   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз не знам да има неоплюта нито една благотворителна инициатива в България. Благотворителност има навсякъде по света. Добре, не сме съгласни с начина, защото държавата и институциите не си вършат работата и защото е цинично да си успокоим съвестта с 1 лев.Ако чуем, че известна личностили фирма прави нещо с благотворителна цел, значи си прави реклама. Ако не чуем- никой нищо не прави, та аз ли точно?
А и всички сме наясно как нещо да се направи по- добре.
И к`во да правим? По- добре нищо? Да чакаме държавата да узрее и да се промени. Но първо трябва да го направим ние. Ако не си променим   мисленето, отношението към другите, към различните, нищо няма да се промени в държав ен план. Същото като с боклука. Ако хвърляме по- малко през прозорците, ще бъде по- чисто. не само ако фирмите чистят по - старателно. Нещата са свързани. Ние-фирмите- държавата- чистото - доброто.
Чакаме, цъкаме  и критикуваме. Колко от вас вместо тонове луканки, парфюми и скъпи куверити за Коледа и Нова година, отидоха лично в някой дом да занесат нещо. Лесно е като го видим написано да кимаме с глави, но е ясно че тълпи от благородни граждани няма да окупират домовете с цел да вземат циганче на море с тях. Колко от вас като собственици на фирми наемат цигани и инвалиди. Ама като го прочетем звучи добре.
По - добре си пуснете СМС-а, щото така или иначе повечето от нас друго няма да направят.

# 19
  • Мнения: 4 514
Имелда, разбира се, че трябва да пуснем смс. А между другото, има много фирми, които правят дарения, има много най-обикновени хора, които също правят дарения, но обществото не узнава за тях. Те не търсят евтина реклама. Факт е, че има и такива фирми и звезди, за които това си е начин да се рекламират, не вярвам да го отречеш. Начинанието е добро, само че мен лично ме дразни помпозността му. можеше и по-скромно, но това си е мое мнение.
Същото си мислех и докато гледах онези концерти в подкрепа на опазването на околната среда, "Live Earth" ли се казваха? Десетки хиляди души посетиха тези концерти, най-вероятно са консумирали напитки в пластмасови чаши, които са хвърляли незнайно къде, отделно се изразходи огромно количество ток за светлинни ефекти, захранване на инструменти и техника и т.н. Да не би да са ползвали фотоволтаици, слънчеви панели и ветрогенератори?! И за какво опазване на околната среда си говорим?!
А, пак за децата от Могилино - наскоро четох, че евродепутати са започнали да отделят от собствените си средства, за да ги дарят на децата. Нашите депутати кога ще се обединят в някаква кауза, каквато и да е, освен ако не е нещо популистко?....

# 20
  • Мнения: 512

А, пак за децата от Могилино - наскоро четох, че евродепутати са започнали да отделят от собствените си средства, за да ги дарят на децата. Нашите депутати кога ще се обединят в някаква кауза, каквато и да е, освен ако не е нещо популистко?....

Ааа, обединяват се, обединяват се, и гласуват като един, когато трябва да си гласуват увеличението на заплатите...

# 21
  • Мнения: 2 577
За съжаление моята лична констатация е , че благотворителността се превърна в мода, особено сред шоу средите - "светнаха", че могат да си направят евтина реклама по този начин.
защо това не стана, когато никой не шумеше и не се знаеше из медиите как живеят децата newsm78
Не съм толкова крайна конкретно към въпросното шоу, но щкато цяло тази идея за помощ много се изроди.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Пробутват ни евтини номера отпреди 20 години. Само, че тогава ги гледахме по американските филми от 80.те.
Като е благотворително защо пускат реклами? А? Защото тарифата е толкова солена в прай-тайма, че никоя телевизия не може да си позволи да изпуска всяка седмица такива големи приходи.

# 23
  • Мнения: 804
Много пъти съм мислила по въпроса за SMS-ите и много пъти съм се ядосвала, че у нас се наблюдава някакъв феномен – SMS благотворителност. И въпреки това, продължавам да пускам съобщения – за болни дечица, за самотни дечица, за гладни дечица.
Всеки път като пусна моето въшливо левче, се ядосвам на хала до който се докарахме. Богоизбрани крадат като за последно. Държавни мъже си позабърсват съвестта с участия в разни кампании, после единодушно си увеличават заплатите и подменят „амортизирания авто-парк” на поредната държавна институция. Цицести певачки и застарели певици напомнят за себе си като с кравешко умиление ми завират в очите благотворителността си и плановете си за нов диск. Знайни и незнайни политици размахват пръст и обещават, че като вземат властта всичко ще си дойде на място.
И въпреки всичко това пак пускам моето мизерно левче с надеждата, че няколко милиона като мен правят няколко милиона лева. Така е и с това предаване. Не се наемам да го оценявам, защото просто съм гледала само малка част от него. С много от нещата в статията съм съгласна, с други не до там, но какво от това!  Пак си пускам левчето.
Мисля, че не в предавания от този род е проблема, а в това, че за лечението и нормалния човешки живот на деца се разчита на кампании и левчета.

# 24
  • Мнения: 1 294
Не съм разсъждавала така задълбочено върху шоуто, но това:

"... цялата пищност и безгрижните смехове, които се редуваха с образите на доведените до крайно окаяно състояние малки нещастници, бяха изключително неуместни за "каузата на нашето шоу".

ми направи наистина много силно впечатление.Емоцийте ми ги правят на пух и прах.Налепо е наистина!

# 25
  • Мнения: 184
Не точно по темата, но в интонацията и - тази сутрин в "културната" част на сутрешния блок на К1 Ралица Филипова (водеше Дневника, а сега друго тийн предаване) разказа как Любо (не разбрах кой) откраднал нейна идея за благотворителност за деца и я е представил като своя такава в друга телевизия. Тя каза - ето, тук е и командировъчната му заповед, и хонорара му....Не хванах целия разговор. Някой чу ли какво точно е станало?

# 26
  • Мнения: 1 520
Били поканили Любо от ТЕ да отидат да зарадват някакво незрящо момиче. Някаква такйава инициатива били подели - да изпълнят тийн мечта. Отишли, направили, заснели. Обаче Като се върнали Любо гостувал в някаква друга телевизия и разказал за идеята, и така го описаха, че си я е обявил за своя все едно.
 
И съответно как не било редно така да се използва благотворителността за да се прави личен ПР и да се изтъква той. Колко бил некоректен.

Той беше отказал да им гостува, писал им някакво писмо, цитираха два три реда. Бяха в духа, че той смята, че за благотворителността трябва да се говори и т.н. В БНТ го обвиняваха, че бил разказвал идеята като своя.

Щели да излъчат материала с момичето, но не и материалите заснети с него там.
Това в общи линии.

# 27
  • Мнения: 6 442
В тая посока ми се въртят мислите още откакто започна шоуто.
Някакси благородната кауза.  Confused
Да,на мен също.Сякаш преди да се направи този репортаж този проблем не съществуваше и никой не знаеше за него...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 567
Определено оставам с горчив привкус от тази "благородна инициатива";
от лицемерието и престъпната небрежност на държавата, начело с Масларова и БЕЗотговорните институции.
От друга страна колко от всички нас реално се занимават с благотворителност, не просто да пуснат един анонимен, измиващ съвестта СМС;
а наистина да подадат ръка на човек в нужда, да кажат добра дума на някой непознат, и т.н.
Цялото ни общество е болно, болно, та чак разкапано...

# 29
  • Мнения: 494
Аз не знам да има неоплюта нито една благотворителна инициатива в България. Благотворителност има навсякъде по света. Добре, не сме съгласни с начина, защото държавата и институциите не си вършат работата и защото е цинично да си успокоим съвестта с 1 лев.Ако чуем, че известна личностили фирма прави нещо с благотворителна цел, значи си прави реклама. Ако не чуем- никой нищо не прави, та аз ли точно?
А и всички сме наясно как нещо да се направи по- добре.
И к`во да правим? По- добре нищо? Да чакаме държавата да узрее и да се промени. Но първо трябва да го направим ние. Ако не си променим   мисленето, отношението към другите, към различните, нищо няма да се промени в държав ен план. Същото като с боклука. Ако хвърляме по- малко през прозорците, ще бъде по- чисто. не само ако фирмите чистят по - старателно. Нещата са свързани. Ние-фирмите- държавата- чистото - доброто.
Чакаме, цъкаме  и критикуваме. Колко от вас вместо тонове луканки, парфюми и скъпи куверити за Коледа и Нова година, отидоха лично в някой дом да занесат нещо. Лесно е като го видим написано да кимаме с глави, но е ясно че тълпи от благородни граждани няма да окупират домовете с цел да вземат циганче на море с тях. Колко от вас като собственици на фирми наемат цигани и инвалиди. Ама като го прочетем звучи добре.
По - добре си пуснете СМС-а, щото така или иначе повечето от нас друго няма да направят.
   Подписвам се с две ръце под това мнение... Peace
   
 

Общи условия

Активация на акаунт