Първите кокичета надничат от снега - ЮЛЧЕТО очаква Пролетта!

  • 20 451
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 496
Привет, момичета Hug

При нас нищо ново. Цяла седмица сме си заедно с малкия и ту се радваме, ту се ядосваме... Wink

Да, Асе, задоволи женското любопитство най-сетне Mr. Green

# 16
  • Мнения: 601
Привет!
И мен хич не ми е минало още това прословуто кандидатстване. Чета вчера изказване на кмета и се чудя - ма въобще как си вярва тоя човек!!!! Нямало статистика колко са децата в София, колко допълнително бройки били нужни, бла бла..... Не им ли омръзна от оправдания и измиване на ръцете с тоя или оня. То всеки ще измисли 100 неща, за да оправдае некадърността си. Толкова ли не успяха да направят 2-3 месеца по-рано тая тъпа система, да видят колко желаещи ще има и да вземат някакви мерки, за да не се стига то този абсурд. Направо още беснея  Twisted Evil .
То ние се класираме за първото ни желание още, но въобще не е там въпроса Naughty. Тези хора дето правят тези недообмислени неща просто не са за тая работа. Но като се замисля, то в кое ли нещо, свързано с децата ни не е така. И учебниците се пишат по доста смотан начин. Аз като разглеждам на Ирен учебниците и тетрадките по немски и по български и направо  Embarassed - как може едните да са направени така, че децата да се увличат като в игра и да не им се вдига поглед от тетрадката, пък другите - по познатия 'сухарски' начин.
Не, че искам да  развалям на някой настроението, но това са фактите. И мен хич не са ми приятни, да ги констатирам  Rolling Eyes.
Хубав ден на всички   bouquet и да попитам - КЪДЕ СЕ ЗАГУБИХТЕ? Как са малчовците? Хич ни няма напоследък Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета Wink

Отдавна не съм писала, но да взема да се отчета Simple Smile

И другата седмица съм на работа, после 10 дни отпуска и после в болничен за раждане. Че вече не се издържа в работата  Sick Мислех да раждам в Токуда, нормално раждане, малкия се е подредил главично, да обаче здравно-осигурителната компания прекъсна договора с болницата и ако искам да раждам там ще трябва да се бръкна 2000 лева. И тъй сега ще търся друг вариант в 1АГ, обаче къде ще диря доктор за нормално израждане и идея си нямам Sad

Иначе бебока расте в корема, ритка, пък аз приключих с пазара, вчера купих и памперсите за него Simple Smile

Мая е добре, да чукна на дърво рядко боледува. Вече ака в гърнето, е има и изненади от време на време, но случва се Simple Smile Свалихме дневния памперс, остана само нощния. Свалихме и решетката на леглото, така че вече е голяма, нали кака ще става  Crazy Пропуснах съревнованието за градините, защото мисля на частна да я записвам. Баби и дядовци при нас не могат да помагат, така че ваканциите на държавните градини в повече ми идват Wink Ако някоя от вас е гледам вечерните новини по БТВ в неделя, една бременна мама която се обясняваше за частните градини, това бях аз Wink

Чета много болни напоследък, така че да оздравявате и повече никакви болести   bouquet

Много много целувки на всички  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 380
Здравейте!  Hug
Ето ме отново и то този път по- скоро. Laughing
Аз също бях бясна на системата за електронно записване. А като ми се отвореше страницата с надписа, че това било за наше удобство, а всъщност си скъсах нервите не издържах и отидох в Столична община и вдигнах луд скандал на секретарката на г- жа Фъндъкова / дано да изхвърчи от мястото си по- скоро/, защото тя се беше покрила. Направо лудост!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Искам най- накрая някой да си понесе наказанията за гафа. Когато Мони сгреши си получава наказанието и понеже беше с мен ми зададе логичният въпрос за тяхното наказание... Какво да му обяснявам..., че някой са повече хора от други?  Close
И сега да ви разкажа малко за нас.
От 2 дена Кая си казва за пишкането абсолютно всеки път и е много доволна, че вече е голямо момиче, на няколко пъти се мъчехме да махаме памперса преди това, но тя отказваше и аз реших да не я насилвам докато не си дойде момента сама да си поиска.  Laughing Нощно време и на обяд за сън сме си още с памперса. Остава да и изникне само още едно зъбче долу в дясно. Иначе е една щурава от беля ня беля, но да е жива и здрава.
Аз още съм си в къщи. На работа ще тръгвам живот и здраве чак на есен за новата учебна градина.
Що се отнася до Монката и неговата странна възраст- просто е ужасен на моменти в смисъл, че си променя настроенията непрекъснато. Ако в момента е щастлив, след 10 минути вече е сърдит или гневен. Започна да ми отговаря и да ми се тросва, а това преди никога не го е правил. По- принцип винаги сме се разбирали прекрасно с него. Някак си се отдръпва в себе си. Започна да се крие от нас, когато влиза в банята и още хиляди дребнички промени, които в крайна сметка попълват цялостната промяна.
Това е в общи линии около нас.
Хей много е готино, че има толкова коремчета.  Joy Joy Joy Пожелавам ви безпроблемно бременеене и здрави бебета. Hug
И накрая всички болничета да оздравяват бързо.
А ето ви и малко снимки от лятната ни ваканция http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217209

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 15:36 от dezrycho

# 19
  • Мнения: 3 926
Ами мацки, отдавна се знаем, та сте наясно, че не питая особено топли чувства към живота и пребиваването си в нашата любима столица Sad С две думи ако е рекъл Бог ще се местим в Стара Загора след като се роди бебето. А току-виж може и по чужбината, но аз си държа да си имаме нещо наше в България.
Искам да живея на по-спокойно място, където ще имам поглед над нещата с израстването на децата. Колкото повече срещам разни мъници с чантите по градския транспорт, толкова по-гадно ми става. Да не говорим за строителството и мръсотията Sad
Абе, разбирате ме Simple Smile
Дезри, обясни на детето, че някои хора Господ ги съди. Просто на земята, дори съвестта не ги мъчи #Cussing out
Ритко, в Тинчето отиваш при д-р Григорова - като си платиш по тарифата (нейната) ще се съгласи и на нормално, и във ваната може да те вкара... ако имаш въпроси ми се обади, но имам нов телефон. Драсни едно лично да ти го напиша Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 9 947
Асе, ти с първият човек (сигурно ще си и последният), който познавам, и който се мести от София, а не само се оплаква, колко е гадно и мръсно. Не искам никой да ме разбере погрешно и да се обиди, но не мога да приема факта, как някои хора постоянно се оплакват колко е гадно в София, как еди си кой (родният им) град е прекрасно място, НО....
Аз си спомням времето, когато София не беше мръсна, нямаше денонощно задръствания, не беше застроена и пренаселена. Не отричам правото на никой да живее където и да е, но ми е изключително неприятно, когато някой нарича града грозен и гаден и въпреки това живее в него.

# 21
  • Мнения: 331
Асе, браво за решението  Peace, а в Стара Загора си имате роднини или .... По принцип сестра ми живее там и мога да кажа, че си е доста хубав град и балкана ти близо, и до моренце не са 5-6 часа, а и с аквапарка си е супер Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 926
Лана Hug НЕ съм от празнодумците Wink Не дойдох с идеята да остана и още от началото си действам да си ходим. Просто изчакваме момента Grinning И на мен София ми изглеждаше различно преди 6 години, представям си какво е било преди 16. И да, селянията й е в повече, но тя не идва от хората, които са си кореняци. Между другото хората, които познавам и са си наистина от София са страхотни. И честно казано, защото ви познвам Heart Eyes издържах и издържам толкова време. Със сигурност има неща, които ще липсват..., но те ми липсват, откакто се роди Сияна (в съсвем добрия смисъл). И мисля, че това, което ще ми липсва най-много е есенна или пролетна разходка по Раковска, точно когато свършват часовете на френската гимназия и из улицата плъпнат ухилени ученици... Мдааа, дано се преместим Praynig Тогава ще мога да оценя нещата от друг ъгъл Grinning
Саш, ами не, никой си нямаме като роднини (то това му е и хубавото Wink) Вярно, нашите са на половин час път, но все пак няма да сме в един град (дай Боже всичко да е наред). Не, ч в Стара Загора е по-чисто от София като въздух, но има други неща, които ме привличат. Решението дойде изведнъж - това лято. Просот отидох на гости и реших, че съм намерила град, в който искам да отглеждам децата си. Познавам съфорумци от там. И са страхотна дружина. Но всъщност като става дума за съфорумци и на другия край на планетата да отидем все ще си намерим готини съфорумци.
И наистина градът е на 2 часа и от Бургас, и от София, което дава опция за кафе в Мола през уикендите Hug И за леко плажче, извън лятната отпуска. Peace

# 23
  • Мнения: 496
Дезри, и дечицата и снимките са ви супер сладурски Hug Доста сте се поразходили това лято, блазе ви Blush Пък и така прев февруари се сети да ги качиш...  Wink сега съвсем ме настрои замечтано лятно Sunglasses

Лана, то това не важи само за София, да знаеш Crazy И тук има много хора, на които не им харесва страната, но по сумати други причини живеят тук Rolling Eyes Просто животът на някои е така устроен, че не им оставя много място за избор, а пък то перфектно няма... Ама стига съм плямпала Laughing

Да ви се оплача и на вас - Гогата днес беше много лош Confused направо ме побърка, дано утре пак си стане моето послушно детенце Flutter

Цуфки на всички ви Hug

# 24
  • Мнения: 496
Направо не мога да повярвам - вече втори ден никой не е писал newsm78

# 25
  • Мнения: 3 926
Бубе, тук сме, ама то какво да пише човек Wink Те децата вече са на самоотглеждане, ако питаш мен Laughing Сияната всичко си прави сама - облича се, съблича се, мие се, слага си да яде, отсервира... Ако я оставя и сама на градина ще ходи.
Сега се е зегледала по някакво образователно филмче на английски. Баща й й ги записва - Липи & Меси. Чакам кога ще вземе да изсипе нещо на английски, но за сега не й се говори явно Wink
Иначе онзи ден заяви, че иска да ходи на танци. Та сега ще видим как ще организираме нещата Thinking Защото възрастта й е подходяща, но все пак трябва да е нащо на близо Simple Smile

# 26
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
 Heart Eyes : :Мдааа
дечицата ни вече започват да се очертават характери  Mr. Green.
Четейки за СИяна и се сетих, че последните два дни взимам Оги от яслата ....одран жестоко  Shocked. Срам-несрам попитах лелката, дето е от обратната смяна на тази с пораженията, като очаквах, че ще се "променят" нещата. или с други думи - ако лелята го е шамарила - да не го прави толкова очевадно, а ако е било друго детенце - да обърнат внимание на Оги което и да е друго дете, в случай, че има конфликт Crossing Arms. Обаче и в петък вечер взимам Огнян с поредните поражения - няколко доста големи пресни драскотини. И това отново се случва в смяната на въпросната заподозряна лелка  Rolling Eyes
Този път бях информирана, че Оги и Ники са се били  Sick.
Та - ето Сияна иска да ходи на танци, а Огнян, подозирам, че ще иска на карате да го запиша скоро  Joy
Идея нямам какви са им причините да се бият с Ники, който е и друга категория, т.е. по-силен, по-висок и по-тежък. Blush Но се млатят редовно  #Crazy

# 27
  • Мнения: 669
Ооооо моя Емилиян с такъв характер се очертава, че просто ме побърква и мен всички около него. Такъв инт, такова чудо, че започнах все по-често да си изпускам нервите. За всяко нещо се тръшка и инати, започва да реве и да пищи докато не стане неговото. Ужас. Незнам до къде ще я докараме. В началото започвам да говоря, с тих и спокоен глас и да му обяснявам - въобще не слуша и продължава да пищи и да се тръшка, следващия етап е пляскане по дупето, при което започва по-силно да плаче, аз вече не му обръщам внимание , и след 5 мин. вече е утихнал и само хлипа. След това виждайки че аз му се сърдя започва да се лигави и да се опита да ми ангажира вниманието като се прави на маймуна и се глези, гушка ме, целува ме, тогава аз омеквам и всичко е ОК до следващия път. Сърди се защото сутрин му събличам пижамата, вечер, защото му я обличам, защото като се приберем от вън му свалям якето, шапката и обувките, защото го слагам да ляга, защото го преобувам като се е наакал, защото е решил да пика в банята и го чакам по 20 мин. той да стои гол и да се лигави - абе за всяко нещо.

Миналата седмица започна да избива поредният последен зъб, беше с Т, хрема и т.н. Оставих го в къщи и се изредихме цялата рода да го пазиме, защото не ми е възможно да отстъствам толкова време от работа. В петък вече беше добре и отиде на ясла. Вчера аз ходих на работа да наваксам малко, и след като се прибрах той започна да кашля като магаре, и му потече носа ей така изведнъж. Сега не спира да кашля и да има хрема, и утре пак се очертава да сме си в къщи. Направо вече полудях от болести.   Дано само бързо му мине и да не се усложни болестта, да изкара по-леко този път. От 2 месеца насам почти постоянно е болен - ходи няколко дни на детска и после в къщи болен.

# 28
  • Мнения: 2 531
Ами мацки, отдавна се знаем, та сте наясно, че не питая особено топли чувства към живота и пребиваването си в нашата любима столица Sad С две думи ако е рекъл Бог ще се местим в Стара Загора след като се роди бебето.
Асе , мъжа ми е от там и доста често ходим на гости! Много приятен град ! В пъти по чисто и спокойно е от София! А за живеене мога да ти препоръчам квартала под аязмото! Мирише на борова гора и вечер полъхва много приятен ветрец! / малее ако мъжо ти прочете писанията направо ще се побърка от кеф, отдавна ми разправя как му се иска да поживеем няколко години там!/
Ритка, ти чак и пампи на бебока си купила! Аз още абсолютно нищо не съм приготвила, дори не съм разтворила наличните неща да видя какво имам за купуване  Embarassed Ранчко ми се струва! Почнах курс по английски , до март, когато ще съм в средата на 8-ми м. и тогава мисля да започна приготовленията!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 16:09 от veni-b

# 29
  • Мнения: 3 926
Вени Peace Точно натам сме се ориентирали. И детската градина там съм я избрала Crazy "Кипарис" се казва градината. Там живеят повечето от съфорумците и въобще кварталът е страхотен Heart Eyes И на Иван му харесв, което е чудесно Grinning
Благодаря ти за препоръката Hug Явно вкусовете към Стара Загора не ни се различават особено Wink Hug

Общи условия

Активация на акаунт