Първите кокичета надничат от снега - ЮЛЧЕТО очаква Пролетта!

  • 20 484
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 496
 Hug Асе, браво за хубавата новина Hug Само че ако трябва да бъда честна нищо не разбрах  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 3 926
Що не разбра, бе Бубе Thinking От повече от година в МД-София работи Консултативен кабинет по кърмене. 5 майки бяхме обучени по програма на УНИЦЕФ за групи за взаимопомощ "майки подкрепят майки". ПО тозди повод работим доброволно към кабинета в болницата. Всеки месец имаме ден на отворените врати и консултираме, заедно с д-р Попиванова, майки с проблеми при кърменето.
Сега поизясни ли се картинката Hug Та такива групи са задължителни за болници, които са със статут "Приятел на бебето". Това са онези болници, в които бебето се дава на майката веднага след раждането (или поне до два часа след раждането), следи се тя да кърми и не се насърчава изкуственото хранене; също така бебетата са при майките през цялото време.. и други такива хубави за бебетата неща Grinning

# 62
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Що не разбра, бе Бубе Thinking От повече от година в МД-София работи Консултативен кабинет по кърмене. 5 майки бяхме обучени по програма на УНИЦЕФ за групи за взаимопомощ "майки подкрепят майки". ПО тозди повод работим доброволно към кабинета в болницата. Всеки месец имаме ден на отворените врати и консултираме, заедно с д-р Попиванова, майки с проблеми при кърменето.
Сега поизясни ли се картинката Hug Та такива групи са задължителни за болници, които са със статут "Приятел на бебето". Това са онези болници, в които бебето се дава на майката веднага след раждането (или поне до два часа след раждането), следи се тя да кърми и не се насърчава изкуственото хранене; също така бебетата са при майките през цялото време.. и други такива хубави за бебетата неща Grinning

 newsm10 smile3501 smile3501 smile3525 newsm51 newsm10 smile3501....

браво на вас, Аси.....само така Peace

# 63
  • Мнения: 601
Привет!
Първо  - Краси, бравос на Емо! Надявам се, най-накрая всички да се успокоите вече Hug!
Много ми допада 'заразата' от бременюшки из нашата темичка! Сега се замислих - Ритка май най-скоро и е термина. Наистина тенденцията ми харесва!!!!
Асе, чудесна инициатива! Толкова е хубаво, че вече нещата взимат правилна посока и майките се 'ограмотяват' . Предполагам на тези консултации си се наслушала на интересни истории?!
Сега нямам търпение да споделя- напоследък толкова се забавляваме с Дани, много е смешен. Прави такива изречения и измисля такива думи, че всички вкъщи си умираме от смях. "ХАБАДУС" е бус, на муха мн. ч. е мухАли, ей такива бисери нон стоп. Снощи тича по халат из къщи , кака му вече беше легнала и загасила лампата. Отваря вратата на стаята и и казва" До 5 минути да си заспала!", затваря вратата, а ние с Данчо  Joy под масата. Питам го, кой му казва така, а той "Леля Живкова". Това е едната сестра от яслата.
Сега тичам да се оправям за работа- на всички ви желая усмихнат ден Hug!

# 64
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета Simple Smile

Мда Флеа и от 10 дни вече съм си вкъщи Simple Smile

Ще ми повярвате ли че време не ми остава да се завъртя от каката, а как ще се оправям с две деца просто не знам  Crazy Ама да са ми живи и здрави, ще оцелеем някакси  Hug

Иначе ви чета редовно Simple Smile

Много целувки на всички и да сте здрави  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 1 004

Ще ми повярвате ли че време не ми остава да се завъртя от каката, а как ще се оправям с две деца просто не знам  Crazy Ама да са ми живи и здрави, ще оцелеем някакси  Hug
Лесно  Wink

# 66
  • Мнения: 669
Здравейте.
Браво на Асето за постиженията в "нейната" област  Laughing. Просто ти си родена за такива работи. от както се познаваме от форума от повече от 3 години само с такива инициативи се занимаваш и участваш и съм сигурна че това те удовлетворява. Браво.

Ние продължаваме да сме много добри и да се храниме в яслата, при това много добре. Викам си ей сега ще им покаже наш Емчо за какво става въпрос. Днес ял супа, картофени кюфтета, следобяд изял 2бр порцци грис, а вчера 2 бисквитени торти. Но сега вече като сеприбере от ясла не налита към храната, защото е сит, и чак към 19 ч. си вечеря нормално и после си ляга, а не като преди в 16ч. изяжда неограничено количество храна след като се прибере и после до като си легне не мога да го нахраня за да си легне нахранен. Много съм щастлива, все едно ми падна камък от гърдите и се успокоих. А и той е много по-спокоен и по-весел, и щастлив. Направо коренна промяна.

# 67
  • Мнения: 496
Бррааво Краси, май не само ти се успокои ами и повечето съфорумки Wink

Асе, видя ли колко отзиви получи като обясни всичко за хубавата инициатива Wink Hug

# 68
  • Мнения: 3 926
Бубе Hug
Краси - искрени поздравления - Голямо моче е вече затова така Heart Eyes Дай Боже да не е временно Praynig и Емчо да се чувства там в свои води Hug
Ние вчера бяхме на доктор. Вече официално съм августинка, но оставам в септемврийския отбор, че се харесахме Wink Laughing Без малко да видим пола, ама човечето си държи много ниско крачетата. Сега 4 седмици ще тренираме вдигане на крачета и обръщане, че ако така стояло можело да върви към седалищно предлежание... Пък иначе плацентата е идеално закрепена далеч от цикатрикса и е в чудна позиция за естествено раждане... Та, започваме да се уговаряме с човечето да се обръща и да се върти Laughing
И вече определено го усещам. Точно където усещам движение са му главичката и крачетата Grinning
Еми това е от нас. Днес пускам СИяната на градина, че имам купища работа за вършене Crazy

# 69
  • Мнения: 2 531
Асе, не се притеснявай за обръщането- имате още мноогооо време! Този път моята мома се обърна към 28 седмица!
А днес открих голям проблем с пишкането навън! Преди / есента/ Маргото я вдигах да се изпишка , но сега вече ми е непосилно с това шкембе! Пробвахме да клекне- опикава се цялата?!! Как да я науча да пишка сама без да се омокря newsm78

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 17:38 от veni-b

# 70
  • София
  • Мнения: 529
veni-b, с ужас си спомням есента, когато Мими не искаше в количка и се разхождахме с кенгурото. Всеки 15 мин Ида казваше ПИШ и правехме някакви чудни акробатики Shocked
А със съвет за съжаление не мога да помогна... Ида успява и на гърне да си намокри гащите, да не говорим клекнала newsm78
Дано мами с по-големи момиченца споделят опит.

Асе, стискаме палци да се обърне бебо, има време   bouquet

Ритка, като дойде и второто ще има зор, ама няма да ти остане време да се замисляш лесно ли е или трудно. И като се обърнеш - а, кога порасна това бебе? Кога стана на 10 месеца???  Wink А при нас каката все още е поглъщаща вниманието на 100%. Бебка порасна между другото... покрай нея Embarassed

Ние тези дни екшън с Мия имахме - Няколко часа след ваксина вдигна висока Т, така 2 дни (над 40 стигна #Crazy). Без други симптоми. После се оказа, че и гърлото е червено, а от вчера е и с обрив. Последното предположение е за 5-та шарка... 

# 71
  • Мнения: 3 926
Пък на мено това ми беше първото предположение - още като стигнах до Т Confused И при нас от ваксината се отключи Sad Просто отвратително, отвратително, отвратително...
Това, да ми е живо и здраво, дето расте в коремчето... няма да види ваксина до годинката Crossing Arms За след това не съм решила още.

# 72
  • Мнения: 496
Ара, какво става с обрива, какво се оказа?

Мен хич не ми се мисли за тези ваксини пак Tired

# 73
  • Мнения: 669
Ние пак минахме през тази гадна суха кашлица, която ни тормози през определен период от време. Вече не знам какво да мисля. Алергия ли е, от 3-та сливица ли е - незнам. 2 дни непрекъсната кашлица суха от гърлото и не спира за повече от 1 мин. и след 2 дни минава след удърна доза сироп за кашлица Синекод. И това вече се повтаря за 4-ти път от лятото насам. Не вярвам да е вирус все един и същ да ни хваща. Нощес е кашлял нон-стоп до 6ч. сутринта и междувременно 4 пъти повърна от задавяне от кашлянето. Целият мокър и изпотен от напъването. А и аз го намазах преди да си легне с тази паста Пулмекс - загряваща и като пламна това дете. Няма Т, но целият е потен и гори -бузи всичко му пламти. Към 6ч. заспа и там си остана кашлицата. Сега от време на време се прокашля но вече отхрачва. Направо незнам.
Дано само да не е забравил че започна да се храни в яслата и утре да си яде като отиде.

Чао и лек и хубав ден от нас.

# 74
  • София
  • Мнения: 529
Краси, тази кашлица много време ви тормози Shocked Shocked Shocked Какви съвети дава педито? Ако е алергично - предположения някакви? Свързваш ли го с нещо, което е ял или правил преди да започне наново? Да не е от някакъв препарат за почистване? Храна за рибки? Мухъл и влага вкъщи? Цветята също развиват някакви плесени в саксиите...

Бубка, мина й обрива за 24 часа. Това беше всичко. Точно както си е по описание за Розеолата. Сега сме диви и щастливи и очакваме дали и Ида е прихванала и ще повторим ли филма Confused

Асе, педито ни излезе разбрано и доста забавихме ваксините. На Мия сега беше 3-то полио (иначе се слага 4-ти месец), а на Ида МПР (което е за 13 месец). Но уви - имало да става. Сега ще избягваме контакти с много хора да не лепне нещо друго, че много ще й стане.
А между другото като излезе и обрива почти бях убедена, че са им разменили ваксините и малката е отнесла ваксината за шарките...  Close

Общи условия

Активация на акаунт