Ще ми предизвикат раждането....

  • 2 800
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 531
И двете ми раждания са предизвикани! По принцип всеки различно се повлиява  на окситоцина, при мен беше мн. добре! За болката обаче не мога да кажа, обезболявана съм и двата пъти , а и нямам база за сравнение ! Но според майки родили спонтанно без системи , то раждането със система е по болезнено! Искай епидурала, ако е възможно- ще трябва да исчакаш болки на 3-4 мин. и 4 см. разкритие, което е сравнително поносимо!

# 16
  • Мнения: 1 432
При мен предизвикаха с глобула- не подейства. Слойиха система ,две..............зя цял ден 4 см едва имах ...при всеки е разли4но  Rolling Eyes
При теб вси4ко ще е наред.Леко раждане   bouquet

# 17
  • Мнения: 469
Днес бях на лекар и Георгиев каза,в сряда сутринта да отивам при него с багажа за да ми предизвикат раждането защото вече плацентата презрява въпреки,че не ми е дошъл термина.
Бих потърсила още едно мнение.Предизвикването на раждане не е шега работа.
Да не би доктора да е на смяна и така да му е удобно?

Пък от това нищо не разбрах... Rolling Eyes
И на мен искаха да ми предизвикват раждането, защото чакахме момче, а техните бели дробове по-късно се развиват от момиченцата и имаше опастност да го слагат в кувиоз, въпреки това ми препоръчаха да го предизвикат. Ако трябваше да се чака още, костите на главичката стават все по-твърди и след това може да има по-големи разкъсвания/поне така ми го обясни моя гинеколог/. 

# 18
  • София
  • Мнения: 1 946
Да не би доктора да е на смяна и така да му е удобно?
Това звучи притеснително...  Rolling Eyes

ПОЖЕЛАВАМ ТИ В КРАЙНА СМЕТКА БЕБЕТО ДА Е ЗДРАВО И ТИ ДА СИ ДОБРЕ!  Praynig И ДА СЕ ПОХВАЛИШ ПОСЛЕ!  Hug

# 19
  • Мнения: 1 208
той доктора е много добър специалист-/бургаските мамчета го знаят / Laughing и е всеки ден до обед на работа в болницата - не,че само тогава е на смяна.А и не ми е поискал и едно левче  Laughing Просто плацентата ми презрява и водите доста намалели.Даже очаквахме бебчето по-рано но то не излиза  Sad. А този лекар даже не му е работа да идва в родилното защото той е завеждащ на патологията.

# 20
  • Мнения: 469
той доктора е много добър специалист-/бургаските мамчета го знаят / Laughing и е всеки ден до обед на работа в болницата - не,че само тогава е на смяна.А и не ми е поискал и едно левче  Laughing Просто плацентата ми презрява и водите доста намалели.Даже очаквахме бебчето по-рано но то не излиза  Sad. А този лекар даже не му е работа да идва в родилното защото той е завеждащ на патологията.
Радвам се,че е така Hug
Желая ти леко раждане и здраво бебче Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 252
 На мен не успяха да ми предизвикат раждане нямах никави контракции , наложи се да ме оперират.
Желая ти леко раждане и здраво бебче.  bouquet

# 22
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Желая ти леко раждане.
Първото ми раждане беше предизвикано,тъй като преносих с 14 дена.Сложиха ми система с окситоцин в 7,30 сутринта,а родих в 15,20 следобед без упойки/епидурална или спинална/.Подготви се психически,че ако си на система ще лежиш по гръб в продължение на часове и няма да ти дават да ставаш.Първите контракции усетих към 10,20 сутринта.Постоянно мереха тоновете на бебока и продължителността на контракциите.Важното е да дишаш правилно по време на контракциите и няма да усещаш толкова болките.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Каквото и да решите с Док - леко раждане и прекрасна среща с малкото човече ти пожелавам!  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Ох, и мен ме предизвикаха по същите причини, сложиха ми таблетка в 0830 сутринта, родих в 1518. Болките бяха от един часа до три .
Успех и леко раждане.

# 25
  • Мнения: 1 104
Ако имаш доверие на лекаря няма от какво да се притесняваш. На мен ми изтекоха водите вечерта и чакахме, чакахме с лекарката да започнат контракции, но нищо не се получи.Та на следващия ден ми сложиха система, започнаха контракции и след няколко часа родих.

# 26
  • Мнения: 745
щом е необходимо го направете.при мен го предизвикаха със система и след 4 часа и половина родих.нямам лоши спомени,само хубави.болката не е толкова страшна колкото разправят.

# 27
  • Мнения: 5 391
И на мен ми предизвикаха раждане с таблетка, поставена вагинално.
Нямам лоши спомени.

# 28
  • Мнения: 323
didikar  пожелавам ти много късмет и скоро да се похвалиш с едно здраво и пухкаво бебче
Peace

# 29
  • Мнения: 1 900
И моето раждане беше предизвикано. На 31,08 вечерта в 12ч. таблетка във влагалището, цяла нощ спах, макар че имах контракции не бяха болезнени. На сутринта около 6 ч. ми сложиха система окситоцин и започнаха контракции. След това ми спукаха мехура и в 11,40 родих.
По принцип щом се налага да ти предизвикат раждането, значи така е по-добре. Не се тревожи. Така поне няма да има разни изненади, от рода на това да почнеш да раждаш изневиделица и да се шашнеш. За мен беше по-добре, че знаех, че отивам да раждам.

Желая ти леко раждане и здраво бебе. Peace

Общи условия

Активация на акаунт