Желаещи за Скарсдейл!?!

  • 26 517
  • 307
  •   1
Отговори
# 165
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

аз я гледах тази книга в пикадили.цената й беше около 20 лв. ........


аз я взех от където си купувам вестници, със съвсем нормален формат и струваше 10 лв.........Тази по-скъпата я водят луксозно издание, вероятно за по-богати ценители на диетата.  Whistling Така си спомням бяха направили и с книгата за гладуването на Пол Берг, когато имаше голям интерес към него  Simple Smile

както и да е, не винаги имам възможност да преписвам от книги, защото ми отнема доста време, а съм доста заета напоследък, засега ще пиша менютата си ден за ден и по-малко, от "теоретичната"част.........

много е важно всеки ден да се записва теглото в една табличка, за да се вижда прогреса на отслабване, та затова се претеглих тази сутрин и колкото да бях скептична, въпреки, че съм пред МЦ - видях едно намаление от половин килограм.......
Не смятам да заменям продукти, ще си карам по менютата в книгата,  защото са изчислени като оптималното процентово съчетание от мазнини, протеини и въглехидрати , което трябва да се приемат за деня , за да започне процесът на отслабване..........

а тука е обяснено и защо диетата действа

".......... тялото се нуждае от комбинация от основни хранителни вещества - протеини, въглехидрати, мазнини, минерали, витамини и вода. Вие няма да развиете някакъв дефицит на витамини или минерали за две седмици, дори и на пълен глад, но диетата Скарсдейл осигурява изобилие от хранителни вещества. Протеините, въглехидратите и мазнините са трите съставки на храната и всички те съдържат калории - факт, който понякога забравяме.

Диетата Скарсдейл съдържа средно около 1000 калории или по-малко на ден като протеините са приблизително около 43%, мазнините 22.5 %, а въглехидратите - 34%.

Две понятия - метаболизъм и кетони  - са основни за намаляване на теглото в една добра диета.
При правилно спазване на условията, тялото се справя с изгарянето на повече мазнини, отколкото обикновено. Когато то се случи, тялото произвежда излишък от кетони.
Кетоните понякога се разглеждат като продукт на частично изгорелите (или метаболизирани) мазнини. Ако не приемате достатъчно въглехидрати или мазнини за задоволяване на калорийните нужди, вашата система най-напред изтегля натрупаните телесни мазнини, за да осигури достатъчно енергия....Но тялото не успява напълно да изразходва всички мазнини, които се опитва да метаболизира в клетките. Отпадните продукти на този процес - частично изгорелите мазнини или отпадъци - се наричат кетони. Ако ги произвеждате това е знак, че тялото изгаря мазнини с ускорено темпо; вие се радвате на ускорен метаболизъм на мазнините.
А това е нашата цел-оползотворяване на натрупаните мазнини за калории и енергия., тялото се превръща в машина за изгаряне на мазнини.
Едно от най-добрите неща за кетоните при бъдещите отслабващи е, че те убиват апетита, като по този начин правят процеса на спазване на диета по-малко затормозяващ.
Кетоните се отстраняват от тялото чрез урината. Този диуруретичен ефект е полезна част за прочистването при ускорения процес на изгаряне на мазнините......

Разрешените храни в диетата Скарсдейл осигуряват по доказан начин ефективна комбинация от протеини, мазнини и въглехидрати. Съчетаването на храните, които приемате всеки ден по време на диетата, причинява ускоряване на метаболизма на телесните мазнини и производството на кетони, но не повече от желателното ниво на нормалният здрав човек..."


 sweating sweating sweating

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 11:18 от Арбанашка кокона

# 166
  • Мнения: 2 631
здравейте и от мен!
Нали съм kafe, пускам по едно за сутришна бодрост: -- morning

Да ви кажа аз какво изчетох вчера в нета и какво имам да ви питам:
Значи, пишеше, че от тази диета наистина лесно се смъква (средно по 453гр. на ден), но се смъква предимно от натрупаните в организма течности, а не от мазнините...  Confused Пишеше, че е в минус това, че след периода на диетата лесно могат да се възвърнат предишните килограми. Мненията са доста противоречиви, като на места пишеше, че от тази диета ЗАВИНАГИ ще се лишиш от излишните килца... Пишеше и, че трябва да се приемат допълнително витамини, защото диетата не доставяла ддостатъчно  newsm78, а все пак е на плодово-зеленчукова основа и затова пък други източници смятат, че е най - подходяща за организма, а също и щадяща.  Thinking

Искам да попитам следното за диетата, която ще почвам: понеже не ям хляб, а камо ли препечен сух  Sick, смятам да пропусна хляба и да ям всичко останало. Мисля, че е ок, защото и други съфорумки са пропускали хляба.

Другото което питам, е, може ли според вас зеленич фасул да ми е от тези замразените, които се продават в магазините, и задушен в мъничко мазнинка и вода...  newsm78

Засега това е, ще се радвам на прочета мненията ви!

Хубав и успешен ден на всички!  Hug

# 167
  • Мнения: 737
Ами то за всяка диета има по едно за и против!
На мен ми се струва,че горе долу диетата е балансирана!И се яде-което е най-важно!
Няма как да смъкваш само вода щом се яде,още повече при всяка диета имаш задължително 2л вода на ден.
Щом ядеш протеини се свалят мазнини.
А пък йо-йо ефекта го има след всяка диета ако се върнеш към старите си хранителни навици!
Витамините при мен са задължителни не само по време на диета,а по принцип-защото съм заклета пушачка Laughing

Аз също не ям хляб,така че и двечките ще го махнем от менюто,а пък за зеления фасул няма проблеми Grinning

# 168
  • Мнения: 2 631
Ами то за всяка диета има по едно за и против!
На мен ми се струва,че горе долу диетата е балансирана!И се яде-което е най-важно!
Няма как да смъкваш само вода щом се яде,още повече при всяка диета имаш задължително 2л вода на ден.
Щом ядеш протеини се свалят мазнини.
А пък йо-йо ефекта го има след всяка диета ако се върнеш към старите си хранителни навици!
Витамините при мен са задължителни не само по време на диета,а по принцип-защото съм заклета пушачка Laughing

Аз също не ям хляб,така че и двечките ще го махнем от менюто,а пък за зеления фасул няма проблеми Grinning

 Hug
Много сме, силни сме!  Mr. Green  newsm18

# 169
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

........по горе от цитата от книгата става ясно, че се смъква точно от мазнините. И се описва как точно става.
А след двете седмици се прави един преходен период, който има за цел да се задържат смъкнатите килограми, който е също 2 седмици, има доста дълъг списък с разрешени храни...при възможност ще ги преписвам и тях, явно няма как.
 ......аз също се ровех в отзивите, на тези които са спазвали диетката, но не прочетох за някой който да го е спазвал този преходен период, . ......ако има такъв  Praynig  нека да се включи, че докато не приключим с  поне първите две седмици кой знае какво мнение не можем да даваме.....трупаме опит в движение така да се каже......


Количеството на минерали и витамини, които се приемат заедно с храната по време на диетата, според авторът и, е достатъчно и не е необходим допълнителен прием...
И пак според него, ако не ти харесва нещо от менюто , както е при теб  хляба, пише да се пропуска, защото трябва да се отслабва с настроение, а не насила..... аз мисля да пропусна агнешкото поради подобни причини.....
а зеленият фасул не му пречи дали е замразен или пресен  Peace

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 13:13 от Арбанашка кокона

# 170
  • Мнения: 737
Ще взема да отида до Пикадили да видя има ли я таз книжка,че по нашите РЕПове я няма newsm78

# 171
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

.......защото съм заклета пушачка Laughing


И аз бях такава, обаче от януари  спрях да пуша и съответно качих 12 килограма......А се храня според основните принципи на НВД....... и не съм наблягала на сладкото и въглехидратите.....Изплаках си мъката

# 172
  • Мнения: 2 631
Коконка, наистина ще е добре, ако имаш възможност да напишеш някой ден какво представлява преходния период. Знам, че е нещо като този на самата диета, но могат да се добавят вече нискокалорично сирене, кисело мляко, кашкавал...  newsm78
А за себе си знам, че няма да правя втори курс на диетата, поне не до средата на август, защото сега така ми се падат ангажиментите, че до 14-ти ще съм на диетката, а после се качвам на балкан на палатки и там 9 дни ще ям предимно пилешки пържоли на барбекю, салати, риба и праскови!  Crazy  Laughing Смятам, че ще съумея да запазя евентуалните свалени килограмченца...

Аз като спрях да пуша въобще не напълнях...  newsm56

# 173
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Много сме, силни сме!  Mr. Green  newsm18

 hahaha Я да видим колко ще останем след като прочетете списъка със забраните......Дано докато се свестите успея да препиша и списъка с разрешените храни, че да има нещо като баланс  и да не си пиша тука самичка Laughing

."......Диетата Скарсдейл  за поддържане на теглото служи за развиване на на правилни хранителни навици за по-дълъг период от време.
Задържащата програма следва основните принципи на двуседмичната Основна програма.
Тя също е с ниско съдържание на мазнини и въглехидрати, но не е толкова специфична и ограничаваща. както пише авторът с нея ще се опита да ни научи неусетно на добри
хранителни навици..........
Няма съмнение в нейната ефикасност, защото е проверена върху стотици негови пациенти...няма броене на калории, никакво измерване на храната – но да не се забравя все пак правилото да не се претоварва стомахът
Двете седмици на Основната диета не само ще намалят теглото, но и ще развият прост тип промяна в хранителните навици. Менютата са с ниско съдържание  на мазнини и въглехидрати и следователно – с ниско калорийно съдържание.

повечето хора, които са приложили успешно диетата развиват желание и вкус за по-чиста, с ниско съдържание на калории, мазнини и въглехидрати, и отвращение към тежка  храна , прекалено сладка и с високо съдържание на мазнини. Това със сигурност ще направи  спазването на Програмата за поддържане на теглото по-лесно.

Списък с препоръки

-не повече от 2 филии протеинов хляб дневно
-никаква, захар,
-никакви картофи, спагети или подобни нишестени храни
никакви млечни мазнини
никакви бонбони десерти, освен плодове или желатинови десерти без захар
ограничете приема на алкохол до 40 мл. концентриран алкохол или 125 мл. сухо бяло вино, или 220 мл. нискокалорична бира, никаква тъмна или обикновена бира.
-моркови и целина могат да се ядат по всяко време

Списък с най важните забрани

1.не употребявайте захар
2.не използвайте сметана
3. Не използвайте пълномаслено мляко, използвайте обезмаслено или нискомаслено мляко, ако желаете, но умерено
4. не яжте сладолед или всякакви други  замразени продукти, съдържащи захар и млечни мазнини
5. не яжте кейкове, пайове, бисквити, желета със захар, конфитюр, сладко.
6. не яжте бонбони или шоколад
7. не яжте спагети, макаронени изделия, юфка и други тестени продукти
8.не яжте картофи, ориз, сладки картофи, боб, бакла, авокадо
9.не яжтенаденици, консервирано месо,салам и тлъсто месо
10.не добавяйте тежки салатени сосове, майонеза и други подобни
11.не използвайте масло, маргарин, олио, бекон, мазнина за готвене
12. не яжте фъстъчено масло
14. не яжте повече от 2 филии хляб дневно- за предпочитане препечен протеинов хляб

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 12:51 от Арбанашка кокона

# 174
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Извинете, че пускам два поста един след друг, но то е защото ми се иска да разграничим двата списъка един от друг. Надявам се че няма да  ми се разсърдите........

Разрешени храни и напитки в Диетата за поддържане на теглото

Авторът на диетата Скарсдейл любезно ни моли след списъка със забраните да обърнем внимание на обширният списък на храните, които можем да си позволим по време на задържащата диета, и да открием безкрайното разнообразие на засищащи и вкусни храни
…….не знам защо това е номер едно в списъка му, ама ще го пиша както го е дал…смея ли да редактирам великите диетолози, та

Алкохолна напитка всеки ден, суха не сладка, ако желаете – 40 мл. концентрат или 125 гр. сухо бяло вино. Можете да пиете скоч, бърбън, уиски от ръж, канадско уиски, водка, джин, сух ром, коняк, сухо бренди. Никакви подсладени алкохолни напитки не са разрешени. Сухо мартини също може.
Всички сухи вина  –червено, бяло, розе, сухо шампанско може. Десертните сладки вина да се изключат.   
   
Всякакви нетлъсти меса, горещи или студени – говеждо, агнешко,телешко, шунка и свинско без тлъстини, винаги отстранявайте видимите мазнини преди хранене

Пилешко или пуешко, горещо или студено, приготвено по различен начин и  рецепта, но не пържено, преди хранене кожата да се отстрани

Всякаква прясна и замразена риба, но все пак да се избягва тази която е консервирана с калоричен сос. Рибата  я приготвяйте без да се използва масло, маргарин,мазнина за пържене

Всички черупчести водни животни – скариди, миди, омари, стриди, раци

Яйца, не повече от три на седмица, приготвени отново без масло, маргарин, олио…… може да си позволите бъркани яйца, омлет, сварени….

Различни видове сирене – нискомаслено прясно сирене,извара, „камамбер”, швейцарско сирене, американско ”чедър” – всъщност всякакви видове сирене

Супи, бульони – със зеленчуци, месо, пилешко, риба без сметана, пълномаслено мляко и мазнина

Зеленчуци – обилни порции по избор

Плодове – всякакви според желанието…..ябълки, портокали,круши,череши,сливи, грозде,грейпфурт,пъпеш, диня…..

Сокове – само натурални фрешове

Ядки – също може, но да се използват пестеливо

Хляб, до 2 филии на ден, желателно е да е протеинов

Зелени салати – почти всички видове и комбинации

Напитки – кафе, чай вода, без захар

Маслини също може, но умерено

подправки, билки





.

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 13:22 от Арбанашка кокона

# 175
  • Мнения: 737
Най-много ми хареса разрешението за джинчето Joy

# 176
  • Мнения: 737
Майтапа на страна,обаче обожавам спагети и шоколад/от които ще трябва да се лиша/,но няма начин Rolling Eyes
Резултати само да има.При това задържани!  Peace

# 177
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Майтапа на страна,обаче обожавам спагети и шоколад/от които ще трябва да се лиша/,но няма начин Rolling Eyes


О,  то не пречи  да  ги обожаваш, стига да не ги доближаваш  Simple Smile.....
А ако си ги позволяваш по-начесто и добавиш  килограми можеш да се върнеш на основната диета за няколко дена т.е.  докато не ги свалиш, поне така е обяснено..... Затова трябва да се теглим всеки ден....

в книгата има много въпроси на хора, които са се подложили на диетата и отговори, както и варианти на основната диета и рецепти....... Но отново стигам до извода че колкото е по-проста и качествена ни е храната толкова по добре .....  Peace

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 13:43 от Арбанашка кокона

# 178
  • Мнения: 2 631
Само това за бирата, сладоледа и за ориза няма да спазвам!  Naughty
Аз без тези 3 неща не мога да съществувам, дет се вика... А и организма ми си е привикнал с тях и се чувства добре!  Crossing Arms
Ще заложа на факта, че ориза се бори с целулита  Crazy, а бирата е полезна за бъбреците  Mr. Green
Сладоледа..... пак ще го ям....  Crossing Arms

Останалите продукти не ме блазнят. Още миналата година с разделното хранене се отвратих от повечето 'специалитети' по заведенията, така че съм лесна.
Само никъде не видях да пише нещо за лютото...  newsm78

Коконка, супер си, благодарско от името на всички!  Hug   bouquet

# 179
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Само никъде не видях да пише нещо за лютото...  newsm78

Коконка, супер си, благодарско от името на всички!  Hug   bouquet

 newsm78 Ми не пише да е забранено.... То ориза и сладоледа не те спират, сега за единия му черен пипер ли ще спорим  Laughing..... Подправки и билки видях че може всякакви, а лютите чушки минават в графа зеленчуци.

Сега да споделя малко и за моето меню от днешният ден

.......Закуската ми беше от препечена филийка протеинов хляб, правя си го домашен с хлебопекарната, към 300 грама череши и кафе, обаче станах рано и към 11.30 ми беше обяда, който днес е плодове.....и пак пих кафе, по някое време пак ми прегладнява и съм на морков, за вечеря имам  телешко месо на кайма и ще правя огромно печено кюфте
Изпила съм около 1.5 л. вода до сега...... Засега режимчето се понася доста добре от мен......

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 14:34 от Арбанашка кокона

Общи условия

Активация на акаунт