Рано ли е за детски филмчета?

  • 3 608
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моята малката откри анимациите на4 г, тоест неотдавна ,но може да седи цял ден на тях, ако са й любимите! а това не са сладникавите такива и малко ме притеснява! но поне за езика за нея е важно!

# 16
  • Мнения: 653
Kakво е това филмче за Дора,Липи и Меси?
Липи и Меси са герои от едно филмче за учене на английски за деца
но определено е за по-големи дечица, игрално е, не е анимация
има тема с торенти на детски филми в този подфорум, аз от там го намерих и свалих

# 17
  • Мнения: 3 367
..у дома е до детайл като описаното от mariakara
..не съм съгласна че нямат образователна стойност,зависи какво се гледа (т.е както родителите подбират да пускат)..дъщеря ни научи 20ина испански думи покрай Дора изследователката преди 3тия си рд,прояви интерес към езика и сега ходи на курс; гледа детско за едно черно момченце и водихме разговор за какви са разликите и пр..
...гледането на тв е регулирано,никога не се яде пред тв,никога непосредствено преди лягане,тв пускам само с цел да се гледа определено нещо и никога като фон..

# 18
  • Мнения: 4 593
марти започна да гледа филмчета  преди да навърши 1г това беше единствения начин да го нахраня , всъщност така се отървахме от злоядството  за него храненето се превърна като нещо приятно
гледа доста неща , неговата папка  с филми е с пъти по- голяма  от моята , имам и бебешки игри , има си и любими , той ми кава какво да му пусна
от една страна съм доволна  , научава както хубави така и лоши неща от филмите ( напр. сега като види локва и е 1 в нея от телетабелите,разни думи и други действия )
важното е да е с мярка , не вреди

# 19
  • Мнения: 1 100
Нормално е. На тази възраст, че и по-малкък май, брат ми попиваше единствено от телевизора. Гледаше не само филмчета, но и тв. предавания.

# 20
  • Мнения: 4 399
Не смятам, че са чак толкова НЕобразователни, например във филмчето за Франклин, се дава пример как се мият зъби, ръце, как се помага на възрастните, децата са големи попивателни и това не бива да се подценява, просто трябва да се водят в подходящата посока, била тя и в двуизмерен вид  Wink


Е как ще се научи едно дете да си мие зъбите или ръцете от телевизора? Пък и да може, редно ли е? Моето дете се научи да си мие и зъбите и ръцете без да гледа телезивия, от самото действие. Точно в този смисъл са необразователни филмите. Защо трябва да се учи от картинка, когато можеш да му дадеш сапун в ръката и да му покажеш как да си измие ръцете. А покрай това ще разбере че сапунът е хлъзгав, че може да му падне от ръката, ще придобие и необходимата фина моторика, която с гледане не се прихваща.

Колкото до ученето на чужди езици, също не смятам че телевизора има принос под 3 години. Ако научи 10 думички на друг език не на 2 години, а на 4, какво ще стане? Едва ли ще има фатални последствия. Но ако на 3 години едно дете вече е привикнало с гледането на телевизия и тя е неотменна част от деня му, последствия може и да има.

# 21
  • София
  • Мнения: 167
Съгласна съм с Vjara !
Най-лесно е човек да свикне да гледа ТВ и според мен не води до нищо добро. Не одобрявам храненето пред телевизор... Нито пък филмче или предаване за фон. И изобщо ТВ като начин на живот ми е... ooooh! Дразня се и влизам в конфликти и с мъжа ми, ако вместо да си говори, играе или просто поседи с хлапето, пуска новини или каквото и да е друго.
Приемам целенасоченото пускане на определено предаване с образователна цел, но според мен на година или две е твърде рано.

# 22
  • София
  • Мнения: 167
Забравих да кажа, че дъщеря ми обожава Франклин, но и купувам книжки и и чета, защото така прави нещо заедно с мен, а не с телевизора... Wink

# 23
  • Мнения: 2 957
Никой не говори за отглеждане на детето пред телевизора и някакъв стремеж да го научим на всичко с филмчета  ooooh!

Говорим са детски филмчета според възрастта,които се гледат минути на ден.Много се вживяхте.

# 24
  • Мнения: 9 052
Да, рано е. Според специалистите до 3 години гледането на телевизия (или алтернативите и) са вредни за детето. Филмите нямат образователна стойност в тази възраст, тъй като детето трябва да опознава света в триизмерен вид, да може да пипне, помирише, изобщо да изследва.

И винаги ми е много странно да прочета че дете на тази възраст си има любими филмчета. Звучи като че ли само си ги е намерило. Нали някой му ги е дал, показал, събудил интереса към тях. А като станат на 5 години се чудим защо били телемани и започват темите 'как да му спра филмите'...

Не съм сигурна дали са необраzователни. В същност ряzки граници не могат да се поставят. 3 г? Как го иzчислиха? А картинките в книжките също не са 3 иzмерни, но пък книжки може от 0 плюс. В крайна сметка, когато всичко е с мярка не виждам проблема. А относно любимите филмчета, любимите обувки да речем на твоето дете сигурно съо си му иzбрала ти, а любимите книжки и играчки сами ли си купи?  Много ме драzнят крайни мнения.
Моето муzунче zапочна да се zаглежда по филмчета от 2 г. гледа малко , радва се на героите, става и си вzима играчките , а аz спирам ТВ то. Гледа главно, докато се приготвяме с бащ му zа работа сутрин. Малкия пръв е готов и ни чака и похапва плодове, гелда телетубитата и се радва на слънчицето, гледа Томас и локомотивите или Каю или Дора   Wink 

Dora the expolorer ако zа това става дума, е анимация и много радва малкия на 2 г. и 3 м. е. много хубаво филмче. НЕ zнам , дали ще научи английски от него, но определено танцува с дора и се радва на маймунката и на влакчето и на елхата и .... zависи коя серия купите. Аz имам Дора праzнува Коледа. Сега поръчах още 3 фимчета с дора, едно zа великден и други. Купих и 1 книжка zа маниерите с Дора. Като харесваме Дора ще учим с нея  Wink

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 14:00 от jabata_dil

# 25
  • Мнения: 2 090
Моят палавник изобщо не се заглежда във филмчета,а би ми се искало(въпреки че казват че не е хубаво под 3 годинки)за да имам поне малко спокоиствие.Звучи може би малко егоистично,но той наистина е голяма фурия и чакам с нетърпение да започне да гледа,защото това ще е начина да стои на 1 място,засега само докато спи кротува,дори докато се храни не може да стои мирен.Рекламите гледа само,и то тези които са с деца,бебета или котета Joy Joy Joy

# 26
# 27
# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
МИналата зима, т.е. на възраст година и половина, дъщеря ми гледаше с интерес Бейби Ейнстейн на компютъра. Да, аз й показах, но не виждам нищо лошо в това.
Тази година вече сама си пуска ДВД-то. Има голяма колекция от филми, предимно приказките на Братя Грим и Андерсен, както разбира се и Франклин  Grinning Ако не пусна нещо друго, което ми се гледа на мен, тези филми ще вървят през целия ден като фон. Смятам, че това само подпомага детето в развитието му- най- малкото учи нови и нови думи, учи се да размишлява над ситуации и т.н.

# 29
  • Мнения: 2 448
Започна да гледа детски филмчета на 3 и половина, до тогава нямаше интерес и не се заседяваше пред телевизора. Сега просто подбирам какво да гледа, да не е с много бойни сцени, особено вечер, че много се превъзбужда и в къщи настава хаос. Франклин е образователно и много съм доволна, че и той самия го хареса, да определено учи много полезни неща от него. Да не кажа колко напредна в говора, защото имаме проблем в тази област. Другото което му пускам е Мечо Пух, и сега от скоро по препоръка на една майка от форума и Земята преди (дори не бях го чувала, но се оказа интересно и спокойно филмче). При него неудобството е само, че повечето серии не вървят на DVD-то освен, ако не се промени декомпресията и се налага да му ги пускам на компа, а това леко изнервя мама. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт