Рано ли е за детски филмчета?

  • 3 613
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Средният ми син Ясен,все още не проявява голям интерес към детски филмчета.Като че ли предпочита книжките,там картинките и обясненията ми към тях му са по-интересни.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Гледа филмчета от 1,5 г. С голям интерес при това, но си мисля , че е била много малка.

# 32
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми започна да гледа филмчета към три години,преди това не можех да и задържа вниманието повече от пет минути.Сега всички които имаме ги знае на изуст ,но въпреки това постоянно ме кара да и ги пускам.Най-често гледа:Трите прасенца,Пепеляжка,Кустенурките нинджа,Зоро,Цар лъв,Снежанка и седемте джуджета,Палечка и много други.Наистина като седне да гледа има мир и тишина в къщи

# 33
  • Мнения: 56
Колкото по-късно и колкото по-малко, толкова по добре.

# 34
  • Мнения: 24 467
На 2 години не е рано за филмчета, както и за книжки. Включвам и двете като част от задължителната програма по обучение и възпитание. Подбираме сами и филмчетата и книжките. За тази възраст обаче намирам гледането на телевизия на повече от 1 такова филмче на ден за достатъчно. Ограничавам се до едно.
И с филмчетата и с книжките започнахме на около годинка. Започнах първо с книжките и наблягам повече на тях. С филмчетата стартът ни беше на около година и половина.

# 35
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нормално е но всичко да е с мярка.

# 36
# 37
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
от около 2-3 месеца гледаме само Мики Маус.Само с него яде и другите анимационни филми са му безинтересни.Започнахме да четем книжки когато беше на 1,5г. и вече познава всички герои и животни. Peace

# 38
  • Мнения: 8 999
И моите деца на около 2 г. започнаха да следят фабулата на по-дълги и сюжетни филми като "Цар Лъв", "Таласъми ООД" и т.н.

# 39
  • Мнения: 1 555
Моят син е като залепен на компютъра  Confused заради филчетата какви ли не гледа ! Щом отсега не мога да махна от компютъра представям си какво ни чака след 1-2 години  Thinking определено трябва да се променят нещата !!!

# 40
  • Мнения: 9 814
За мен е рано, но всеки има право на мнение.
Детето ми не гледаше телевизия доскоро. Не защото аз не давах, а просто защото не проявяваше интерес и предпочиташе книжките, но от известно време имат ДВД в детската градина и като ги тръснат по задължение пред телевизора с поредното филмче, иска не иска се научи.

# 41
  • Мнения: 1 111
 Не знам рано ли е или не е за филмчета, но моя малкия от двегодишен играе на разни комп.игри, от Буквенката знае всички букви от азбуката, това случайно го разбрахме/беше на две и два месеца/.Така, че полза от всичко има, както и вреда де. Wink

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
съгласна съм  Peace

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На 2г. и 8м. е сина ми - още не гледа филмчета!  Peace

# 44
  • Мнения: 3 728
Да, рано е. Според специалистите до 3 години гледането на телевизия (или алтернативите и) са вредни за детето. Филмите нямат образователна стойност в тази възраст, тъй като детето трябва да опознава света в триизмерен вид, да може да пипне, помирише, изобщо да изследва.

И винаги ми е много странно да прочета че дете на тази възраст си има любими филмчета. Звучи като че ли само си ги е намерило. Нали някой му ги е дал, показал, събудил интереса към тях. А като станат на 5 години се чудим защо били телемани и започват темите 'как да му спра филмите'...
Проблема е сериозен, казвам го от личен опит! Peace

Общи условия

Активация на акаунт