Колко време е нормално да не ака кърмачето?

  • 17 491
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
Аз знам, че може да ака на всяко хранене, може и веднъж на 8 дни.
Важно е каква е консистенцията и тонуса на детето.  Peace

# 16
  • Мнения: 15
Ние от 1 месец акаме на 4-5 дни веднъж,след 3 дена ставаме на 3 месеца.И аз  четях из форума,че е нормално кърмено бебе да ака рядко,но за свое успокоение реших да отида на гастроентериолог,а и педиатърката ми препоръча да заведа бебчо.Вчера ходихме на преглед!!!Лекарката каза,че 1/4 от бебетата го имат този проблем,но трябвало детето да се изхожда 1 на ден-това било нормално.Изписа ни бифидус и течен парафин,който за сега не смея да давам,защото ме е страх.А да и сокчета от круща.Преди да отидем на прглед опитвахме свиване на крачета,термометър, масажи,вода от накисната слива,аз се наливах със сокове от круши,и накрая дуфалак-нищо не помогна.И нашето ако е кашесто,но лекарката ми обясни,че може да има нещо като тапа,която затруднява изхождането.Моят съвет е да отидете на преглед за всеки случай!!!

# 17
  • Мнения: 2 837
Незнам какво е нормално. Като Румен беше само на кърма, имаше периоди да не ака по седмица. Това вече го писах. Не съм правила нищо друго освен масаж. За клизмите вече казах, че съм против, правят червата на бебето лениви. След като разбрах, че не съм единствената майка с такъв проблем, не се притеснявах. Защо, ако е имало тапа, както казва този доктор, сега, като яде всичко, ака често. А пък понеже му е лаком задникътна моя синец, сега лапа мандарини, ябълки, кивита на корем и пълни памперсите и до 5 пъти дневно. Нали е същото дете? Само че храната различна. Сигурна ли си, че този гастроентеролог разбира от деца и по-специално кърмачета?

# 18
  • Мнения: 15
Да сигурна съм!!!Първо ми я препоръча педиатърът,а след това и  майките от Варна от този форум.Явно е помогнала на много бебета и е специалист - детски гастроентериолог.

# 19
  • Мнения: 367
И ние сме така! Аз в началото се притеснявах, но вече не - според мен това е нормално. Щом бебо е спокоен и акото е кашесто, няма проблем. Приготви си повече памперси, че бебо такава бомба пуска след няколко дни неакане Simple Smile)), само Либеро се справят с положението Laughing

# 20
  • Мнения: 39
zdraveite az nemoga da dam mnenie no iskam da pitam ot koga zapo4va karma4eto da hodi po rqdko nie sme po4ti na 2 meseca i ako na 2-3 pampersa ne e akal zapo4vam da se trevoja 4e i kolikite mnogo ni ma4at ako ne se izaka pak neznam newsm78

# 21
  • Мнения: 2 837
vailet, при нас стана след втория месец. Нормално е да почне да ака по-рядко, както виждаш даже е нормално да е на няколко дни. Ако детето си пишка, няма причини за притеснение. Коликите са си проблем и на кърмачета, и на бебета с АМ, но отминават. Можеш да правиш масажче на коремчето по посока на часовниковата стрелка, да слагаш топли кърпи на коремчето, да го поставяш по коремче, да го гушкаш...

# 22
  • Мнения: 74
moia bebcho v nachaloto akashe normalno a sega veche 7dni ne e.inache si iade i spi spokoino no az pochnah da se pritesniavam.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
И Стефан ака рядко - на 7-8-9 дни веднъж.

# 24
  • Мнения: 27
Моят син е на три месеца и половина и за пръв път не ака вече четири дни. Проблемът е, че на няколко пъти плака неистово и не знам дали все още да си повтарям, че е нормално? И ние сме на кърма иначе.

# 25
  • Мнения: 74
a vazmogno li e da ne my stiga hranata i za tova da ne aka tolkova vreme  newsm78 .veche mislia i tozi variant

# 26
  • Мнения: 54
Моят бебо също имаше период в който не беше акал близо 2 седмици, но изглеждаше добре, спеше и пишкаше нормално. Но за всеки случай ходих на пробно кърмене при педито за да види по колко мл. изяжда на ядене (да не би да не му стига кърмата). И както очаквах изяде си доволно предвиденото количество кърма. После педи взе термометъра и пред мен го изходи. Въпреки че се мъчих и аз в къщи с термометър но нищо не ставаше.
Така че ако бебто изглежда добре е нормално да не ака толкова време, просто усвоява кърмата изцяло.  Hug 

# 27
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 203
Ние имаме вече 2 мес. този проблем.Правили сме всичко до тук,което е изписано като съвети.И накрая се примирих с обяснението,че кърмата се усвоява.Обаче..........откъде такова количество после,защото то наистина е доста,като за всички дни? newsm78

# 28
И  моето бебенце спря да ака .Само на кърма сме .В началото акаше на всяка смяна на пелените .Педито изписа Дуфалак , каза да го давам поне 1 седмица . Вече 3 -ти ден го давам .Първия ден напълни памперса , та чак преля , втория ден  само го зацапа малко , а днес още не е акала. След всичко което прочетох по темата  си мисля дали пък наистина кърмата да се усвоява ицяло от организма  newsm78

Ще следя темата.

# 29
  • Мнения: 74
аз имах същия проблем оказа се че кармата не и е достатъчна,ако искаш иди на пробно кармене за твое успокоение.Колкото и да ме боли почнах да дохранвам с АМ бебка все пак тя е наи важна.

Общи условия

Активация на акаунт