Януарското човече смее се и гука вече!

  • 13 063
  • 288
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 6 182
Валя, страхотен е вагона, а и останалите неща предполагам. Ей това се казват колеги.

А за вит. Д-то, точно защото и на моите не пише на гладно, а става ясно, че се дават преди ядене, само за да не ги повърне детето с млякото. Та затова си мисля, че няма лошо да ги давам и в 10 вечерта ако трябва  newsm78

# 211
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Салис, по веднъж на месец са ни консултациите. А иначе аз си записвам в една тетрадка за всичко, мерките на децата, както и моите след раждането, т.е. кога и по колко свалям от кг и см  Grinning А иначе педито си ги записва в компютъра, а също имат и здравен картон.
Ести, свалянето на конците изобщо не се усеща, прави се без упойка, нищо особено не е  Grinning
Миа, аз май ще ги давам към 8,30-9 когато яде.
Валя, при вас има ли такова нещо като бедствено положение? сигурно не  Laughing За такъв сняг като при вас, тук биха се побъркали всички  Grinning

# 212
  • София
  • Мнения: 366
Много ми допадна от вицовете в Клю-то и искам да го споделя с вас:

Жената забременява и отиват със съпруга си на преглед при гинеколога.
Минава прегледа, двамата доволни от казаното, но мъжа кърши ръце и се чуди как да попита доктора за секса по време на бременността. Престрашава се и пита:
-Докторе, какво е позволено и какво не докато жената е бременна?
- Първите три месеца, всичко е позволено,
   Вторите три, само кучешката
   Последните три, само вълчата.
Мъжа помислил, помислил и казал:
- Докторе, не съм лаик в секса но …. как е вълчата поза ?
- СЕДИШ ДО ДУПКАТА И ВИЕШ

 hahaha hahaha hahaha

# 213
  • Мнения: 851
Алекс - ние се кърмим по 10-12 минутки - наяжда се и заспива. Първите дни докато свикне стояхме по 20 минутки на гърдата.
Асиди - и аз си помислих, че банята го разсънва. Ще видим днес какво ще каже малчо по въпроса - ще се къпем след малко като се събуди

Juju: Относно отказването от нощното хранене - зависи си от бебето. Има някои които сами се отказват има и такива, които до годинка се  будят за хапване. Иначе опитай да му даваш водичка през ноща и да го оставяш да поплаче малко. Ще поплаче 3-4 нощи и ще свикне.  Аз лично не съм имала този проблем, защото още от болницата малкият го научиха на водичка през ноща и съм много щастлива, защото и тати ни отменя  Grinning

esti: както момичетата са ти писали - махането на конци не боли и става много бързо. Просто се прерязват и после се чувстваш по-леко. На мен специално като ми ги махната се почувствах много по-добре. Преди това седем дни направо м исе ревеше от болки - много придърпваше.

redoxine, tonisi И аз съм с епизиотомия и пръскам с бивацин. Нашите шевосе не са от разлагащите се, а ги махната. Но сега усещам нещо по твърдо и леко изпъкнало на мястото на шевовете? Вие какво усещате? Кога ли ще се изглади както преди и дали?!?!?  Embarassed

Debi:   hahaha Joy hahaha hahaha Joy

# 214
  • Мнения: 52
Дебиsmile3532
Искам да попитам майките които дават Инфакол-каква доза давате?Че най-сетне пристигнаха...и незнам как да ги давам на бебка.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 18:55 от EleoHopa

# 215
  • Мнения: 851
Все се каня да ви питам - всяка вечер ли миете косата на бебешора? Ние през вечер я мием с шампоанче и се чудех  newsm78

# 216
  • Мнения: 127
на мен докторката ми каза вигантола да го давам преди първото хранене, но ако забравя не е страшно Simple Smile да го дам след това. аз смятам да го давам към 7-8 като ядем, макар че това ни се пада второто след 12 часа.

ние мием косата 1-2 пъти седмично.

Инфакол-а се дава един пълен капкомер преди всяко ядене, така пише в упътването, но аз го давам 3-4 пъти на ден.

# 217
  • Мнения: 52
на мен докторката ми каза вигантола да го давам преди първото хранене, но ако забравя не е страшно Simple Smile да го дам след това. аз смятам да го давам към 7-8 като ядем, макар че това ни се пада второто след 12 часа.

ние мием косата 1-2 пъти седмично.

Инфакол-а се дава един пълен капкомер преди всяко ядене, така пише в упътването, но аз го давам 3-4 пъти на ден.
А има ли ефект само по толкова пъти на ден като се дава...и дали трябва да е пълен капкомер...че тук ми казват че бил много силен ...и трябвало по няколко капки да се давало newsm78

# 218
  • Мнения: 1 215
Дебиsmile3532
Искам да попитам майките които дават Инфакол-каква доза давате?Че най-сетне пристигнаха...и незнам как да ги давам на бебка.
В упътването пише по един капкомер (две стискания) преди всяко ядене, но гледай да не даваш ако няма нужда, защото запича след определен период от време

# 219
  • Мнения: 393
  Косата мием през 2-3 дни(то тогава я и къпя,щото не всякога съм в състояние или имам нервите да я къпя всяка вечер)Тя реве на обличането и установих ,че не е бебе,което обича да е пипано и мачкано,затова действам мн внимателно и леко,с прекъсвания,носим се и се гушкаме... WhistlingПък ако я хвана със студени ръце(хладни)-полудява...
  Жужу,срам не срам,за да хване баткото биберона слагах по мн малко локум,а тази вечер и на мадам опитах-определено им харесва,ама тя си изплЮ бибата и още имаше локум по нея,ама поне се поуспокои и заспа сама в леглото.
 Сали,аз съм от паниките и има-няма всяка седмиза я влача на преглед,нали на 3 седмици беше качила само 400гр и аз оревах форума Blush,ама после на месец се оказа 1 кг и се смирясах и сега е оставена на мира.Аз се обадих в посолството за анг паспорт и казаха,че няма проблем,че името на бащата е записано,по техните документи няма да го има-поне така ми казаха newsm78Ама само да си намери сега акта за раждане и кой ли ще търся да ми подпише снимката?!?
  И  не се впечатляваме никак от шезлонга-при вас има ли ефект от това?И на нашия му вибрира само полвината от седалката-дали не е някаква измислица,вашите целите ли вибрират?
  И къде се е изгубила Теди

# 220
  • Мнения: 60
привеет!
Зимна приказка аз си взех слинг и ми е страшно удобен ,в него я приспивам понякога когато много мрънка,а и на вън излизаме с него и понякога ми е по-лесно с него отколкото с количката.
вит.Д го давам по една капка в устичката направо преди ядене обаче веднъж е преди сутрешното хранене,друг пат е по-нататък-ми забравям понякога и го давам когато се сетя Embarassed
Ели инфакола е по една пипета не по-малко и да има ефект дори ако го даваш само по 3 пъти на ден.
ей днес голям рев му дръпна Радито-спи и се а не заспива направо ме подлуди! е след 40 минути цвъркане заспа и като се отцепи....благодат направо ми изтръпнаха ушите от нея ooooh!

# 221
  • Мнения: 1 215
Сали,аз съм от паниките и има-няма всяка седмиза я влача на преглед,нали на 3 седмици беше качила само 400гр и аз оревах форума Blush,ама после на месец се оказа 1 кг и се смирясах и сега е оставена на мира.Аз се обадих в посолството за анг паспорт и казаха,че няма проблем,че името на бащата е записано,по техните документи няма да го има-поне така ми казаха newsm78Ама само да си намери сега акта за раждане и кой ли ще търся да ми подпише снимката?!?
 

Знам за английския паспорт, аз точно на това се надявам да мине номера на делото, защото аз ще водя дело за махане на бащиното име. А снимката може да ти я подпише който и да е, не е необходимо да е българин или англичанин. Само да не е роднина.

# 222
  • Мнения: 1 325
И нашият Лефакс пристигна днес, много ми го хвалиха, някой давал ли е ? Днес бяхме и при акушерката, има съмнение , че беба не ака защото не яде достатъчно тя иначе си сучи но заспива и днес имах урок по кърмене, обясняваха ми за позите при кърмене, кои са препоръчителни след секцио, трябвало да пия по три литра вода на ден, да спя повечко, и такива неща, също така е важно как засуква бебето, трябва да захапе не само зърното част от ареолата, когато бебето започва да се унася се взема поставя се на рамото докато се събуди и пак се слага на гърдата.Иначе само за вчера сме наддали 40гр.
Гледам че обсъждате как да изключите нощното кърмене, при нас проблема е друг как да го включим Laughing че нашата хич не се буди нощем, а ми казаха да я храня.

# 223
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Ей Валя, браво на колегите на мъжа ти. Колегите на моя мъж ни подариха една картичка и gift-карта от Sears за 25 долара. Големи скъперници Simple Smile

Аз да се оплача - тази вечер отново ни мъчиха колики. Вече съм сигурна, че са колики - свива се детето, пропищява от болка и все вечер по едно и също време, а после спи омаломощено върху гърдите ми и ако го отделя от себе си се буди и иска пак да е до мен. Не знам някакъв страх ли я гони след тези гадни колики...? А през деня си спинка където свари съвсем спокойно. Аз още давам от тази Gripe вода, но ако и днес е същото положението ще почвам с някакви капки.

juleto18, нашият шезлонг вибрира целия мисля. Снощи пак с тези вибрации морихме коликите, плюс топли пеленки на коремчето - като че ли тази комбинация облекчаваше малко положението.

За кърменето - нашата докторка ми препоръча да храня по 20 минути на всяка гърда, като между двете гърди да сменям памперс, да оригвам бебчето и въобще да правя разни неща за разбуждане, щото то се успива още на първите 20 минути. Гледам да следвам тези препоръки но не винаги се получава.

Ние нашето момиченце го писахме с две имена само - нейното и на баща й малкото име. Пропуснахме фамилията, щото много сложно се пише и хората все се блещят като я видят, та решихме да спестим това на детето ни. Чудех се някой знае ли какво е положението в БГ? Дали там ще държат да й сложат три имена или ще си остане с две? Някой има ли представа от законите по този въпрос, щото аз търсих, но нищо не открих.

# 224
  • Мнения: 26
искам да задам един малко неудобен въпрос към мамите раждали нормално: колко дни след раждането може да сте интимни с таткото Embarassed Embarassed Embarassed?

Общи условия

Активация на акаунт