ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ИЗХОД от ситуацията с ДГ

  • 21 841
  • 510
  •   1
Отговори
# 300
Само да ви информирам, че нашата паралелна подписка, за която ви писах вчера вечерта, вече "отпраши". До този момент имаме 117 подписа.

http://www.bgpetition.com/detski-gradini-kandidatstvane/index.html

Ще виси още няколко дена, да я подкрепи и разпространи всеки, който иска, и след това ще имаме втори проблем, практически: как да я връчим.

118 са вече.

Kosio

# 301
  • Sofia
  • Мнения: 576
Кабо Алма благодаря за инфото. Добре че има дейни хора сред нас, които се заемат да представляват всички ни.

# 302
  • София
  • Мнения: 114
Аз съм за анулиране на този бъгав опит за кандидатстване, но да се запази регистрацията. 
 

Да има възможност за кандидатстване само за 3 детски заведения и по дати за различните райони. Останалото си мисля, че не е реално. Така ще отпаднат многото подадени заявки, респ. ще се разтовари системата.

напълно подкрепям това мнение  bouquet



А ако 3-те ДГ, за които предлагате да се кандидатства са в различни райони, и родителите са принудени да кандидатстват там, защото в техния няма обявени свободни места, това не означава ли още 3 дни висене  пред компа, без гаранция, че системата ще е по-разтоварена!? Това по-нормално ли звучи? НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ, ЧЕ ОСНОВНИЯТ ПРОБЛЕМ НЕ Е СИСТЕМАТА, А ТОВА ЧЕ НЯМА МЕСТА ЗА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА?!

# 303
  • Мнения: 1 531
да вметна нещо, вероятно вече взето предвид: подкрепям в ясла да се пазят местата до пролет примерно  Peace алтернативата - гледане вкъщи по нелегален начин + спряно майчинство поради легално даване на ясла - е ужасна  Close

# 304
  • Мнения: 48 060
а смяташ ли че е редно да се заема мястото на друго дете, което е можело да тръгне веднага?!

# 305
  • София
  • Мнения: 1 775
Само да ви информирам, че нашата паралелна подписка, за която ви писах вчера вечерта, вече "отпраши". До този момент имаме 117 подписа.

http://www.bgpetition.com/detski-gradini-kandidatstvane/index.html

Ще виси още няколко дена, да я подкрепи и разпространи всеки, който иска, и след това ще имаме втори проблем, практически: как да я връчим.

118 са вече.

Kosio
Към Общината има и виртуално деловодство. Може там да я пуснете, като жалба и да дадете линк към самата подписка. Оттам ще Ви изпратят номер на жалбата.

# 306
Само да ви информирам, че нашата паралелна подписка, за която ви писах вчера вечерта, вече "отпраши". До този момент имаме 117 подписа.

http://www.bgpetition.com/detski-gradini-kandidatstvane/index.html

Ще виси още няколко дена, да я подкрепи и разпространи всеки, който иска, и след това ще имаме втори проблем, практически: как да я връчим.

118 са вече.

Kosio
Към Общината има и виртуално деловодство. Може там да я пуснете, като жалба и да дадете линк към самата подписка. Оттам ще Ви изпратят номер на жалбата.
Ужасно благодаря за идеята! Аз вече мислех за отчаяни мерки, като например да изнамеря някой ресорен журналист и да се самопоканя заедено с него на  следващата пресконференция на бат. Бойко.

# 307
  • Мнения: 1 531
а смяташ ли че е редно да се заема мястото на друго дете, което е можело да тръгне веднага?!
идея е да се направи прием и от пролетта или нещо подобно  newsm78 Peace не е хубаво да се заема място, но пък готовите за ясла пролетта, честно ли е да чакат чак до есента  Rolling Eyes

# 308
  • Мнения: 1 470
Само да ви информирам, че нашата паралелна подписка, за която ви писах вчера вечерта, вече "отпраши". До този момент имаме 117 подписа.

http://www.bgpetition.com/detski-gradini-kandidatstvane/index.html

Ще виси още няколко дена, да я подкрепи и разпространи всеки, който иска, и след това ще имаме втори проблем, практически: как да я връчим.

118 са вече.

Kosio
Може някой лично да я внесе,така ще е сигурно че е вътре,ще му дадът входящ номер и всичко останало,но никой не ти гарантира отговор,нали миналата година внесохме подобно нещо,и нищо не стана...А по имейла съвсем...Затова смятам че все пак си е нужно ако не протест,то поне делегация,и медии,за да се даде гластност,тогжаваевентуално............

# 309
  • София
  • Мнения: 1 775
Само да ви информирам, че нашата паралелна подписка, за която ви писах вчера вечерта, вече "отпраши". До този момент имаме 117 подписа.

http://www.bgpetition.com/detski-gradini-kandidatstvane/index.html

Ще виси още няколко дена, да я подкрепи и разпространи всеки, който иска, и след това ще имаме втори проблем, практически: как да я връчим.

118 са вече.

Kosio
Може някой лично да я внесе,така ще е сигурно че е вътре,ще му дадът входящ номер и всичко останало,но никой не ти гарантира отговор,нали миналата година внесохме подобно нещо,и нищо не стана...А по имейла съвсем...Затова смятам че все пак си е нужно ако не протест,то поне делегация,и медии,за да се даде гластност,тогжаваевентуално............
Виртуалното деловодство е сигурно! Досега много пъти сме го ползвали и има резултати. Спокойно, пак има входящ номер, но можеш и да следиш на чие бюро е документа и как се придвижва. Можете да разчитате.

# 310
  • Мнения: 3 740
  Кабо Алма това е постинга http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264828.180
на предишната страница са линковете към документите.

Благодаря!

# 311
  • Мнения: 48 060
а смяташ ли че е редно да се заема мястото на друго дете, което е можело да тръгне веднага?!
идея е да се направи прием и от пролетта или нещо подобно  newsm78 Peace не е хубаво да се заема място, но пък готовите за ясла пролетта, честно ли е да чакат чак до есента  Rolling Eyes
и аз това казвам- редно ли е децата, родени в началото на годината, да чакат по 9 месеца за градина- за септември?!ама така трябва Thinking

# 312
  • Мнения: 3 740
Днес бях на обсъждането на общинския бюджет.
В изложението на Минко Герджиков беше посочено, че за 2008 са предвидени 9,5 млн. за обновяването на 12 ДГ, които са  пожароопасни и още 8,7 млн. за 6 нови ДГ. Предвижда се и строителство на ново училище в Стрелбище.
За съжаление, говорилнята беше голяма, така че не успях да задам въпроса колко нови места означават тези предвидени за строеж ДГ. Но се надявам в най-близко време да получим по-конкретна информация.

П.П. Интернет-връзката ми ще ме съсипе - прекъсва при всяко отваряне на нова страница и после много трудно се възстановява. Затова не успявам да се включвам по-активно.

# 313
  • София
  • Мнения: 1 775
Кабо Алма, Благодаря за всичко което правиш  и за инфото което даваш bouquet. Както и на другите момичета, които отделиха от така оскъдното си време   bouquet.

Утре ще има ли среща?

# 314
  • Мнения: 3 740
Аз не знам нищо за среща. Явно изпускам важни неща.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт