Машина за хляб - 8 част

  • 47 942
  • 668
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 125
joop!, може ли да напишеш как я адаптира моята рецепта към машинката, може би ще спре да ме мързи и да взема да го направя и аз ако ще става по-бързо така  Grinning

Unknown_lady, сложих я при другите рецепти : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.new#new
joop!, честита ти машинка и на мен точно такива мисли ми се въртят - да дам сегашната ми фурна на майка ми и аз да си взема големия Мулинекс Crazy  , но ще го мисля още  newsm78
Дали ще можеш да ми кажеш на обикновената програма за бял хляб колко минути трае първото премесване, че на мойта десетте минути ми се виждат
малко  newsm78
Хич не му мисли, ами отивай и я грабвай. Много съм доволна от нея, въпреки че предишната ми беше по-хубава на вид - Kenwood. Сега се точа за козунака на Lebeduna, заяла съм се с него, щото досега не искаше да става. Предполагам че и машинката има вина.
А пък за месенето, не е пред мен книжката, не съм го гледала това, но хляба стана идеален!!! Ще погледна и ще ти кажа.

# 301
  • Мнения: 1 811
Захванах се, ама нещо днес ми е толкова лошо, че не знам как ще сколасам. После ще пиша пак.

joop!,
стига бе, и аз отдавна си го мисля това, ама де да знам какво чакам, може пък да пуснат някакви машинки по 2 кила  Laughing Но идва Великден и сега му е времето. Много мисля  Laughing

# 302
  • Мнения: 125
Ако бях сондирала мнения предварително, да науча че по-голяма е по-добре, ама на, като ми влезе нещо в главата и сън не спа докато не го имам  Rolling Eyes. Та тогава нямаше голям избор, само Кенууда и Северин с 3 програми. Не ми се чакаше за други. Но нищо сега и мамчето е доволна, сложила одеве да пече хляб, баща ми и той супер въодушевен  Party.

# 303
  • варна
  • Мнения: 564
Моя хляб хукна да ме търси #CrazyНещо май съм предозирала маята и всичко загоря. #2gunfireСега не мога да проветря а страх ме е да погледна какви са пораженията по чисто новичката ми машина.Не знам дали ще се изчисти и после дали няма да мирише хляба при следващо печене?Някой да е имал такива изпълнения? newsm78

# 304
  • Мнения: 125
Пак аз! Същото изпълнение го направих преди 3-4 дни, но няма страшно. Изчакай я да истине, и внимателно с мокра гъба изчисти реотаните и отвътре. Ваничката ще се изчисти по-лесно. Следващия път може малко да замирише на изгоряло- но не много. Зависи как си я почистила. В моя случай мъжа ми я изчисти , аз бях в паника....

# 305
  • варна
  • Мнения: 564
Ха-Ха и при мен мъжът ми я чисти.Ама навсякъде ми мирише на изгоряло.Притеснявамс е за хлляба. newsm78

# 306
  • Мнения: 125
 Laughing Няма страшно, ще се измирише!
Gabolina, на тази машина - Му 5000  Grinning, на основната програма 1то месене е 10мин, 5мин почивка,2то е15мин, втасва 40мин1пак меси 10 мин втасва 25мин, пак меси 15 мин и последно втасва 50 мин. Уфф изпотих се  Joy

# 307
  • Мнения: 1 811
Стана! Най-после, че вече ми идваше да се гръмна. Бухнах вътре де що стафиди и други сухи плодове намерих, кайсийки в случая, малко портокалови корички и ето резултата. А, сложих малко дъхава ракия - 30 мл, поради липсата на друг алкохол. По принцип портокаловите корички ми са в някаква алкохолна смес от ром и уиски доколкото си спомням, така че смесих алкохола  Laughing Като го видях, ахнах. При разреза обаче, малко твърдичък ми идва. Или сложих повечко брашно, или нещо със захарта обърках. Ама ми е развалена везната и само се ядосвам с тези грамажи

Сега ще пусна същата рецепта за нощно втасване, да видим и това чудо дали ще стане. Ако утре не се вестна, значи ме е срам и съм се покрила  Rolling Eyes

Лебедуна,   bouquet

# 308
  • Мнения: 125
Браво бе! Много добре изглежда, задобряваме ....И аз се тръшкам със същата рецепта в момента, сега втасва за последно в печката на 50 градуса. Ще се отчета като се опече  bowuu

# 309
  • Мнения: 125
http://images23.snimka.bg/005174012-thumb.jpg[/img][/url]

Сега ще пусна същата рецепта за нощно втасване, да видим и това чудо дали ще стане. Ако утре не се вестна, значи ме е срам и съм се покрила  Rolling Eyes
Какво е това ношно втасване ? Я ме светни? А каква ти е хлебарката?

# 310
  • Мнения: 1 811
Ех, миналата година що козунаци правих и нямаше нито един несполучлив, а сега какво става, не знам.
Правиш си тесто и след омесването го слагаш в намаслен плик, като предвидиш достатъчно място в плика  за втасване. Връзваш - и в хладилника. На сутринта вадиш (то би трябвало да е увеличило обема си 2-3 пъти и да е придобило характерната шуплеста структура),  оставяш го десетина минути да се отпусне, премесваш с плънката, оформяш и оставяш да втаса на топло. После мажеш, ръсиш със захар и печеш.

Такааааааа, това  е теорията. Знам я наизуст. Дойчинова беше пуснала в Козунаците рецептата за мързелив козунак. Много ще съм щастлива, ако стане, че така си спестявам доста време. При мен веднъж тя не се доказа, но вината си е изцяло моя - обърках дозите. Сега много ще внимавам и утре ще докладвам. Стискай палци.
Машинката ми е иноксов Клатроник и ми служи вярно една година. Ама искам по-голяма и аз.

# 311
  • Мнения: 125
Аха, ясно.Ще пробвам и аз някой път.
Стискам палци, стискай и ти, засега доста бухна, почвам да пека Praynig

# 312
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Днес отново спретнах козунак по рецепта на Пина,само че предварително размих маята в малко от прясното мляко с малко захар и оставих да шупне.И се получи,тестото втаса много добре още в машинката.Пекох във фурната.Резултата много добър.Можеше и по-добре,но следващият път.

# 313
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте,
и аз направих козунака на Пина. Мила Пина, трябва да го патентоваш!   bouquet
И аз замих маята предварително, но не я чаках да шупне. Добавих още малко брашно още в първото месене, видя ми се много рядко и лепкаво тестото. Месих и втасва в машината, но ми се видя не до там втасал и го сложих още малко във фурната на 50 С да довтаса за 15 мин. После пекох в машината, но попрегоря. Явно 60 минути са му много за печене, но го оставих да се пече и излязохме, може би ако си бях в къщи щях да го извадя по-рано. Но момичета за първи път правя козунак на конци. Стархотен е! Ето я и еволюцията  Laughing

# 314
  • Мнения: 1 811
Боже, Гери, каква ти е машинката? Това казанче ми се вижда огромно и изпичането е супер. Къде са разположени реотаните?

Общи условия

Активация на акаунт