Малко размисли по темата за имената, любовта и общото между тях...

  • 3 579
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Бубе, не бих те възприела по друг начин, освен като БУБА Mr. Green. ти май си Радослава, дано не бъркам.
Чак тръпки не ме полазват, като произнесе цялото ми име, но не ми е неприятно.

# 16
  • Мнения: 2 212
Сега ме замисли къв е тоя Уентър дето ми е в главата, не му ли викахме така на галено на Уентуърт или се получи предзнаменованието на Лиска и по-добре сега да се откажа от използването на лични имена...

# 17
  • Мнения: X
Моя мъж като ме нарече по име се чувствам така, все едно не говори на/за мен.
А и аз го наричам по име в изключително редки случаи.
Имаме си наше си обръщение, но не е лигаво. За пред хората и децата  е  съкратено обаче. Цялото си го знаем само ние.  Mr. Green

# 18
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Ако мъжът ми се обърне към мен с "мишленце", определено ще ме побият тръпки.

# 19
  • Мнения: 803
Моето име няма вариант на галено. И съответно някой като се обърне към мен с цяло име, значи или съм сгазила лука, или ме привикват на сериозен разговор.
Имаме си много галени имена, които си идват от разни наши си неща, дето за другите нямат кой знае какъв смисъл. Когато сме пред други хора му казвам "Любо, еди-какво си", защото не върви да започна разговор с неговите приятели така "Пък, онзи ден муцито (примерно) направи ...."
Понякога обаче хич не се усещам и му казвам "Беб", от "бебо".
Когато той ме нарича с цяло име, значи тотално съм прецакала нещо. Или пък иска да ми каже нещо мноогооо сериозно и съответно моментът застива, разнася се ангелски хор и чувам: "Диляна, обичам те!" Mr. Green

# 20
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Имената ни са прекалено кратки, по галените обращения не сме, някак отвътре ни идва да се зовем на фамилия, предшествана от "госпожо" и "господин". В извънредни случаи - "любезна госпожо" и "драги ми господине"... Joy
Ако си чуя малкото име, сигурно ще ми прозвучи като трясване с юмрук по масата, придружено от "Сипвай ракията и носи салатата!".

# 21
  • Мнения: 6 993

Ако си чуя малкото име, сигурно ще ми прозвучи като трясване с юмрук по масата, придружено от "Сипвай ракията и носи салатата!".
Цуро!  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 386
Това с името ми звучи като от любовен френски роман от 18 век.
-Христо, как прекарахте деня си ? Хакнахте ли Майкрософт, скъпиMr. Green - на голяма маса със златна покривка и златни свещи.



Моля?!  Mr. Green Mr. Green

Днес ме боли глава и чета само къси постинги, та по тях се ориентирах какво се пита. ooooh!

Мъжът ми не ме нарича по име, както и аз него, защото сме свикнали с едно адски лигаво обръщение..А и не харесвам кратката форма на името му.Ако някой използва цялото ми име, все си мисля, че ще ми се кара мама.. Въпреки че реално означава ''любима на народа''. Laughing

# 23
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ео, ама точно за "Цуро" се сетих и аз! Joy

# 24
  • Мнения: 6 993
Ми Ев, той ще ходи в конкуренцията да работи, доколкото ми е казал.
Но от мен да мине, може и Яху да хакне, че Гугъл не давам. Без гугъл хептен нЕма го завършим СУ-то. Mr. Green
Гаргамела, на свеки и викат съседки разни Цурееее. Направо откачам като го чуя, много ми е ужасно  Shocked  Та за тва се сетих с ракията и салатата - възможно най-ужасното, което съм чувала  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 521
 - Surfline, метни 2 треви насам!
 - No problem, mañana!


Мне, много дълго звучи>баш като истинското ми име, а неговото пък направо плаши гаргите - т.е. кастрираме леко обръщенията.

От друга страна споменавала ли съм, че свекърите ми са Зигфрид и Лизелотте Mr. Green?! Наздраве! Благодаря!

# 26
  • Мнения: 1 072
Измислянето на псевдоними е олимпийска дисциплина в семейството ни. Както и любезната форма на обръщение - Вие. Само на дъщеря ни артистичните имена могат да напълнят един телефонен указател.

Заговорим ли си на имена и на ти, значи разговорът е сериозен, но това ни се случва рядко.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 750
Не съм се замисляла до сега..... Thinking
Аз наричам съпругът ми по име.Винаги!Само като му се глезя за нещо го наричам honey!
А той името ми да ми е казал два пъти до сега...и то примерно някой го пита има ли огънче а той ми казва ''........има''!
Но,към мен не се обръща по име!
Сигурно да не ни бърка! Joy

# 28
  • Мнения: 5 940
Никога не сме се наричали по име. Винаги ми е странно като разказва нещо за мен пред познати и като каже името ми. Следя го, малко е смешен, едва си пречупва езика. Само, че странното е, че на мен ми харесва. В този смисъл разбирам напълно авторката на темата.

# 29
  • Мнения: 17 546
Като дете имах плоча "Том Сойер". Слушала съм я безброй пъти и когато Беки Тачър попита Том попита как се казва той отговори "Том. Но когато ми се карат, ми казват Томас". Запомнила съм го за вечни времена, защото баща ми използваше цялото ми име точно когато ми се караше за нещо. Сега като прочетох темата, си давам сметка, че и у дома се обръщаме с целите си имена само когато този, към когото се обръщаш , с нещо те е издразнил или ядосал. Иначе ползваме съкратени форми на имената си. Аз не харесвам своето име (а и на мъжа си името не харесвам!) и не се чувствам удобно с него и както и да ме нарекат по име все не ми харесва, така че всяко друго ми е по-приятно. А и понеже съм добричка, рядко се използва името ми, още по-рядко цялото. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт