Как бихте постъпили / за една сватба става въпрос ... /

  • 4 402
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 439
Важен е жеста на уважение, не подаръка, в който е материализиран.
Пипинка, пишеш, че се терзаеш вътрешно. Ами недей! Светни мъжа си за чувствата си, кажи му защо считаш, че не е редно да се изхвърляте излишно.
Навремето на нас девера ни подари порцеланов сервиз, купен от родителите му и букет. Малко, но от сърце. Сега малко офф - същия този чичо не подари нищо на децата ни при изписването; преди време свеки правеше планове как като имал деца какво щяла да им купи, пита и мене, аз й казах НИЩО.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 896
Заради това, че става въпрос за брата на мъжа ти, съм съгласна да им направите голям подарък, какъвто мъжът ти иска - все пак му е брат.
Аха ...  Rolling Eyes Тогава какво да си мисля за това , че неговият брат / на мъжа ми / не ни подари и едно цвете ? И той му е брат ... Защо единият брат да е така , а другият- иначе ?


Eми питай мъжа ти...той е този, който държи на скъпия подарък, защото е за брат му  Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 11 711
Пипинка,ако не друго поне те разбирам!Наистина не е необходимо да се придържаш към посочената в един постинг максима "Каквото ти на мене,такова и аз на тебе",но не е необходимо и да те смятат за глупачка.
Не зная мъжът ти какво и за каква сума иска да им подари,но брат му наистина може да се изненада предвид това,че нищо не Ви е подарил.
Струва ми се добра идеята ти за стилен подарък без да се изхвърляте и кошница цветя!
Но ако прокараш решението си,бъди готова да чуеш и приказки,особено щом казваш,че материално сте много добре.

# 63
  • Мнения: 624
Мисля, че мъжът ти има пълното право да подари каквото пожелае на брат си. Сватбата е веднъж в живота и както и да постъпите този ден няма да се върне. Но винаги съм била против да се настройва брат срещу брата. Не ме разбирай погрешно, но много хора така биха изтълкували такава постъпка. Разбирам те какво ти е, но парите не са толкоз от значение. Голяма работа, махни с ръка и постъпи правилно, а не спрямо техните действия.  Peace
Обич не се купува. Те не са сметнали за необходимо да ви подарят нещо, защо трябва и вие да се приравнявате с тях.
Както казва Гуш, ще имаш винаги повод някой ден ако те обвинят в каквото и да е да им го намекнеш, че те не са ви уважили.
Който каквото и да напише тук изборът си остава твой.   

# 64
  • Мнения: 1 038
Здравей,напълно те разбирам,какво чувстваш и какво те тормози в цялата тая работа.Според мен седнете и обсъдете със съпруга ти ,какво да купите,кажи му какво си решила за подарък,ако не е съгласен и е  решил да купи нещо наистина скъпо,по твоя преценка му кажи причините поради които не си съгласна,ако ли не.... просто се съгласи със съпруга си,а съм сигурна ,че след време сам ще прогледне без ничия помощ.  bouquet

# 65
  • Мнения: 4 668
Прави сте момичета  Rolling Eyes Аз и затова пуснах темата - за да си сверя часовника ...
Може би ще се направя на луда и въобще няма да повдигам въпроса . Чисто егоистично , в името на собственото ми спокойствие ...

Времето ще покаже кой крив , кой прав ...
И пак искам да кажа - въпросът не опира до пари , не ми се свиди за нищо , повярвайте ...
Те обаче никога няма да се усетят какво са направили , ако и сега си замълча ... чак се чудя , не им ли беше неудобно ?



# 66
  • София
  • Мнения: 11 711
Прави сте момичета  Rolling Eyes Аз и затова пуснах темата - за да си сверя часовника ...
Те обаче никога няма да се усетят какво са направили , ако и сега си замълча ... чак се чудя , не им ли беше неудобно ?

Ето това е истината и факта,който мен би ме обидил най-много,че те никога няма да се усетят...
Но най-доброто решение,ти вече си го написала-стилен подарък.

# 67
  • Мнения: 14 654
Сега като четох темата си спомних, че на нашата сватба, девер ми нищо не подари  Mr. Green Но досега не се бях сещала.
Смятам, че е по-важно да има мир в семейството, така че се съгласи със съпруга си за скъпия подарък. Явно му е приятно да избере хубав подарък за брат си. И не слушай долнопробните съвети да ги "жегнеш" с някоя змийска дума. Подаръците не са за назидание, би трябвало да са от сърце.

# 68
  • Мнения: 489
 Shocked Изумена съм от повечето мнения. Може би, защото не ви се е случвало?!
При нас се получи същото - зълва ми и гаджето и дойдоха с празни ръце, без цветя, без нищо! А не е да нямат възможност, даже напротив. По ирония на съдбата тя получи букет - хвана моя Joy  5 дни по-къно ни подариха едни гювечета / неопаковани, в торбичката от пазара  Crazy с думите, че нямала време да ни купи подарък предварително ( при положение, че знаеше датата от 5 месеца и не работи ).  ooooh!
Предполагам, че ще има война вкъщи като се стигне до там, защото и мъжът ми ще иска да купува подобаващ подарък - като за сестра. НО не мисля да го позволявам! Нещо дребно им стига и толкова! Какво значи трай си, забрави, мир да има??? Да не ни уважават, а ние да ги уважаваме двойно? И после цял живот така ли да бъде - за нашите деца нищо, а за техните двойно? Не, няма да го позволя! Писнало ми е от такива "хитреци".  #Cussing out

# 69
  • наоколо
  • Мнения: 55

Прави сте момичета  Rolling Eyes Аз и затова пуснах темата - за да си сверя часовника ...
Може би ще се направя на луда и въобще няма да повдигам въпроса . Чисто егоистично , в името на собственото ми спокойствие ...

Времето ще покаже кой крив , кой прав ...
И пак искам да кажа - въпросът не опира до пари , не ми се свиди за нищо , повярвайте ...
Те обаче никога няма да се усетят какво са направили , ако и сега си замълча ... чак се чудя , не им ли беше неудобно ?





Правилно си решила да не правиш фасони и да оставиш нещата сами да си отидат по местата. Peace След сватбата ще има много други дни в които ще ти е нужно спокойствие и близост и не е добре да ги зачеркваш предварително за дреболии.

Сега като се се замислих след доста години , то и на нашата сватба не сме получавали подаръци нито от девер ми, нито от сестра ми, но тогава те бяха все още ученици и даже не ми е направило впечатление. Когато те се зажениха ние естествено не отидохме с празни ръце, но си мисля, че нищо нередно няма в това. В допълнение само ше кажа,че  отношенията ни със сестра ми бяха чудесни до последните и дни, а с девер ми и сега са такива.

# 70
  • Мнения: 624
Pipinka, разбирам те, че искаш да ги поставиш във ситуацията, в която те са ви поставили. Можете с мъжът си да направите следния сценарий: да им купите тайно подарък, който желае мъжът ти, но на сватбата да поднесете един красив плик с една поздравителна картичка вътре. Така никой няма да знае какво има в плика, а като се приберат в къщи ще разберат как сте се чувствали вие. На сутринта да се появите с подаръка и да им обясните, че тъй като е бил много голям или чуплив не сте искали да го разнасяте в ресторанта, а и не сте искали и да им развалите изненадата.
Така хем ти ще си получила един малък реванш поне за една вечер, хем мъжът ти ще е доволен и те за една вечер ще са изпитали същите чувства и мисли както и вие тогава и ще могат да разберат какво са направили.
Но разбира се това е само ако си решила все пак да им покажеш как сте се чувствали вие заради тяхната постъпка.
Ако ли не просто махни с ръка и забрави!   Simple Smile

# 71
  • Мнения: 14 654
Предполагам, че ще има война вкъщи като се стигне до там, защото и мъжът ми ще иска да купува подобаващ подарък - като за сестра. НО не мисля да го позволявам! Нещо дребно им стига и толкова! Какво значи трай си, забрави, мир да има??? Да не ни уважават, а ние да ги уважаваме двойно? И после цял живот така ли да бъде - за нашите деца нищо, а за техните двойно? Не, няма да го позволя! Писнало ми е от такива "хитреци".  #Cussing out

Извинявай, но това е адски дребнаво. Защо трябва да се правят съпоставки и да се мерят подаръците, а това за децата пък как можа да го измислиш, какво значение има чии деца ще получават повече подаръци? Гледам, че от скоро сте семейство, а ти вече говориш за война. Помисли дали вместо да развалиш удоволствието на мъжа ти няма да ти е по-приятно да купите заедно подаръка и да зарадвате младоженците? За мен е непонятно това хабене на нерви за такива глупости, но всеки решава кои са важните неща в семейството  Wink Представям си твоята сестра да беше на мястото на неговата и на мъжа ти да му се свиди за подарък, да направи и скандал.

# 72
  • Мнения: 232
Щом сте в добри отношения..Нека да не е скъп подарък,например един сервиз за хранене е практичен подарък.Ако ще изграждате добри взаимоотношения няма смисъл да се зъбиш.Поне кашона със сервиза ще изглежда като голям дар.

# 73
  • Мнения: 489
Предполагам, че ще има война вкъщи като се стигне до там, защото и мъжът ми ще иска да купува подобаващ подарък - като за сестра. НО не мисля да го позволявам! Нещо дребно им стига и толкова! Какво значи трай си, забрави, мир да има??? Да не ни уважават, а ние да ги уважаваме двойно? И после цял живот така ли да бъде - за нашите деца нищо, а за техните двойно? Не, няма да го позволя! Писнало ми е от такива "хитреци".  #Cussing out

Извинявай, но това е адски дребнаво. Защо трябва да се правят съпоставки и да се мерят подаръците, а това за децата пък как можа да го измислиш, какво значение има чии деца ще получават повече подаръци? Гледам, че от скоро сте семейство, а ти вече говориш за война. Помисли дали вместо да развалиш удоволствието на мъжа ти няма да ти е по-приятно да купите заедно подаръка и да зарадвате младоженците? За мен е непонятно това хабене на нерви за такива глупости, но всеки решава кои са важните неща в семейството  Wink Представям си твоята сестра да беше на мястото на неговата и на мъжа ти да му се свиди за подарък, да направи и скандал.

Не мисля, че е дребнаво. Все пак не става въпрос за рожден ден или друг такъв празник, а за сватбата ни! Бих ги разбрала ако нямаха финансова възможност, но случаят не е такъв. Въпросът е, че не си направиха труда даже 1 букет цветя да купят.  Crossing Arms
За децата съпоставих нещата от един друг пост в темата и предположих, че щом за сватбата не са ни уважили и за раждането на дете ще е същото. И да, имам брат доста по-малък от мен. Тогава точно беше започнал първата си работа в живота - на половин работен ден. Той и приятелката му  (също без големи възможности) ни подариха страхотен стъклен комплект за предястия, ядки, торта и същата ваза - красиво опакован.  Heart Eyes Не изключително скъп, но от сърце!
Не, няма да ми е приятно да зарадвам младоженците, защото те не пожелаха да ни зарадват нас. Не ми се свиди, просто не заслужават луксозен подарък! Един сервиз и цветя е достатъчно. Кой каквото е заслужил  Naughty

# 74
  • Мнения: X
аз бих им подарила нещо умерено скъпо,но бих им дала да разберат,че не е от сърце Wink
Или примерно бих измислиа някакъв подарък, толкова тривиален,че да им стане ясно,че е купен не толкова от уважение,а по задължение.

Общи условия

Активация на акаунт