Как се справяте с непослушанието?

  • 5 053
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
hahaha  Хитруши!
 Да не би някой в детската градина да ги е пердашил newsm78

Не. Убедена съм 100%. Иначе щяха да си кажат, а и са влюбени в госпожите.
Просто понякога ги плаша, че ще ги натупам и тя се е изхитрила  Joy. Само да не направи подобен номер на улицата, че все се сещам за една тема преди време, където така едно дете ревяло по улиците: "Не казвай на тати. Не искам бой.".

# 16
  • Мнения: 67
Нашите близначки са на 3 г.и  все се надявах ,че скоро ще отмине периода с непослушанието.Но като чета тук направо се отчайвам. CryПри нас Ивета е много щура,гледа да се налага,отговаря и прави всичко напук,голямо урсузче.Като и се скарам взема чак да посяга и изпада в истерия,че ще бъде наказана(без въобще да се стига до там).Явно го възприема като голяма несправедливост.С Маги по-може да се разберем вербално,и много се страхува от наказания,разбира че не трябва да прави така и се извинява.

# 17
  • Мнения: 5 278
Ох,нашите проблеми направо са още песен в сравнение с вашите Simple Smile И аз все ги оправдавам,че са още малки и не разбират,но много добре си разбират.И явно всички са с вроден увреден слух по желание:) Колкото и да викам по тях най-много да се обърнат и да ме погледнат с усмивка .След което си продължават.Трябва да ги измъкна от мястот на поредната беля ,с което се започва един вой до бога на два гласа и определено отсега не им завиждам на комшиите. Другото ,което започвам да забелязвам у дъщеря ни е  как започва да се тръшка ,когато не стане на нейната. Хвърля се на земята,извива се и рееев.Но засега с това се справям просто като я оставя там където е да си пореве.Обикновено като не й обърна внимание и спира.Лошото е когато не съм сама,защото веднага някой се втурва да я вземе ,да не ревяло детето. А то хитрооо,как няма пак да го направи следващия път.

# 18
  • Мнения: 7 640
аз моите ги наказвам- да отидат в другата стая.  И след 2-3 мин, ако не са си дошли сами, отивам да видя дали им е минало.
Работи в общия случай Confused

# 19
  • Мнения: 1 895
да отидат в другата стая

По този повод: преди 2 дни, гледаме някакъв филм, в един момента на младият господин му писва и отива в неговата стая да си рисува. Сестра му на връщане от кухнята, където беше на водопой и пропусна оттеглянето му, пита: Алекс за какво е наказан, че седи отатък Crazy Mr. Green

# 20
здравейте!и аз имам близнаци,които са на 4г.и в къщи е голям ужас!никой не може да се справя с тях и техните лудории.много са палави.много трудно се справям.освен това имаме и голям проблем искат да ги изключват от детската градина,защото те двамата били носители на всички бацили.това не е така.не мога да им обясня.никой не разбира какво е.само майки,които имат близнаци ми съчувстват.дайте ми съвет.моля ви.не мога да допусна децата ми да бъдат изключени.това за мен е голям абсурд!

# 21
  • Мнения: 3 336
Димчева, аз ако съм на теб ще пиша писма до ХЕИ-то ви по район, до МЗ и до районното кметство относно моите "бацилоносители". Сигуна съм, че който го е казал ще си понесе заслуженото Peace Мога да ти кажа, че пиах такива писма точно до упоменатите институции по друг повод и всяка от институциите отиде на проверка на място и са карали директорката да пише обяснения. Както самата тя каза 2 седмици само с моите писма се е занимавала. Така че защо не напишеш в какво  обвинават децата и после стой и гледай какво ще стане. Как може такова безобразие Rolling Eyes Сигурна съм, че ако го направиш ще те потърсят дори да ти се извиняват. Твоите какво, да не ги отглеждаш в развъдник за бацили Crazy Или просто ще им е по-лесно да се отърват от вас под този предлог, понеже са активни децата и не им  се занимава?

И аз наказвам в другата стая, но поотделно обикновено. В повечето случай още след 1 минута ревящото диване излиза и казва - Шушам, шушам. Но понякога се изхитряват и си заиграват в стаята, та отивам да проконтролирам и ако отказва да се извини го провокирам, че ако не се извини брат й / сестра му ще получи нещо си, а тя/той не, което веднага помага. Също ако искам да ги накарам нещо да правят, а те си правят пас, ги питам първо искате ли еди какво си /нещо любимо като сироп с витамини например/ и те естествено казват да, тогава им казвам, че ще го получат ако свършат еди кое си. Върши добра работа за подреждане на играчки и т.н. неприятни за тях И ЗА МЕН занимания Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 1 727
Димчева, може да подхвърлиш в детската градина - съвсем небрежно - че си написала писмо до една от посочените от Мишленце институции, и ей сега отиваш да пускаш и до останалите.
Честно казано, може и да не ти се наложи да пишеш истински писма Simple Smile

# 23
  • Мнения: 21
като чета и се отчайвам #Crazyмислех че ще се оправят нещата но явно и на нас ни предстоят доста изпитания newsm78

# 24
  • софия
  • Мнения: 555
Мога да дам мнение само за момчетата близнаци и братя.
Съревнованието го има не само при близнаците. Тая "болест" принципно ходи по мъжете все да се състезават и показват кой е по-по-най Simple Smile
И мойте малките се опитват да подражават на батко си, като резултата е от играчка плачка. А пък баткото съответно иска да прилича на таткото и да оправя тоците из къщи  Rolling Eyes

Аз съм за многото търпение и много дългото обяснение с тих и равен тон, защото мъжкото ухо филтрира шумове с голяма сила на звука, идващи от майките и жените им  Laughing, но иначе музиката се слуша на МАКС.

# 25
  • Мнения: 2 757
А моят Тединко е голям глезан и хитран. Хоби му е да се тръшка и да реве жално и неутешимо. Обаче е много смешен, защото толкова си личи, че го прави нарочно за да ме манипулира. Начи редовният му номер е да се тръшне пред мен. Аз обикновено в такъв случай си заминавам и се правя, че не го виждам. Като изляза от стаята или се скрия от погледа му той спира да реве. След което ме намира и пак ляга пред мен и се тръшва и почва да бреца. Направо умирам от смях, толкова е сладък с дребните си хитринки.

# 26
  • Мнения: 21
О тръшкането го практикуват редовно , най - обичат да го правят на обществени места Simple Smile , най-внимателно ляга единия на земята в знак на протест , а след малко и другия се нарежда до него и не искат да мръднат докато не стане на тяхната. 

# 27
  • София
  • Мнения: 12 231
  Купих си книжката "Близнаци вкъщи" на Лилия Попова, вътре има информация и за възпитанието. Когато я прочета ще се опитам да споделя тук в темичката някои интересни неща за възпитанието на близнаците, които авторката е споделила от личен опит  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 12 231
Ето откъс от книжката, мисля че е точно оп темата  Wink

   Синдромът на ескалация

    Памела Пиндл Фиерро в статия - Вашето ръководство за отлеждане на многознаци, описва синдром на ескалацията при близнаците - онова ужасно поведение, при което децата ни прогресивно засилват състоянието си на "дивеене", като реакция един на друг. Всички ние родители на близнаци сме се сблъсквали с това поведение, без повечето да знаем , че е описано в специален синдром.
     Подобно взаимодействие може да започне още от ранна възраст или по-късно - когато децата вече тичат и викат, и унищожават всичко по пътя си. Примерите за него са много. Единият заплаква силно за нещо. Като отговор другият веднага започва да плаче още по-силно, въпреки че причината за рева на близнак номер 1 може и да не му е ясна....
     Дъщеря ми Йоана, дакато жестикулира и обяснява неща разпалено, бута от масата любимата чаша на брат си с нарисувани покемони и тя се чупи на пода. Само за секунди Златин скача, грабва неината "барбешка" чаша и я запраща на пода. " И ти няма да си имаш чаша!!!", крещи той през сълзи. Тя заревава още по-силно от него и посяга да счупи чинията му, където аз се намесвам, дотърчала при първите по-силни звучи. Скандалът помежду им продължава още дълго и завършва без нови "жертви", само благодарение на звероукротителските функции, които поемам.
     Тя е нарисувала малко цветенце с химикал на дланта си- Той тутакси следва примера й и само след петнайсетина минути целите им крака и ръце са изрисувани във всички цветове на фулмастерите....
     Тук има описано още една случка, двамата близнака ядат, единия почва да сърба шумно, другия веднага започва да си прави гъргара, първия се изправя в стола, втория почва да пее на висок глас и са задавя и тн, а родителите кършат ръце  Simple Smile
     Отчайващо, нали! Всички родители на близнаци са жертва на този тип поведение и, поне за мен, някак си беше успокоително да открия, че в САЩ са го диагностицирали, изследвали и даже са го нарекли синдром. Съзнанието, че си жертва на масов близнашки синдром и дивотията на децата ти не е резултат от това, че си ужасна майка, или пък че отглеждаш двама малки бъдещи бунтари или престъпници, ми помага да подходя по различен начин към възпитанието на децата си и да не ги сравнявам непрекъснато с благоприличните им връстници, играещи си кротко, само от гледна точна на родителите на близнаци, край майки, татковци, баби или дядовци в парка.
      Ето няколко техники, които биха помогнали за контролирането на проявите на симптома.
      1. Разделяйте ги.
      2. Отвличайте им вниманието
      3. Намалете съревнованието
      4. Ако можета, запазете спокойствие.
   
       Ако ви е интересно ще се опитам по-късно да набера и описанието на всяка една от техниките.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 638
Давай, давай, че е много интересно  Hug Някоя и друга техника за "укротяване" е винаги добре дошла.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт