ПРОТЕСТИ И СТРАСТИ - градините в София

  • 13 457
  • 494
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 48 104
да, дайте си телефоните на лични, иначе аз си се бях уговорила с другата мама, така че за мен имаше смисъл от идването
аз бях с голямата, малкия е болен и остана вкъщи

# 436
  • Мнения: 1 470
Ех,ние бяхме от пред до към 11:20-11:25,да съм знаела щяхме да изчакаме още малко... Hug
знаех си, че трябваше да хвана следващият тролей  Joy. Хубаво е другият път да си разменим телефоните. Шапчице, обаче ако пак избягаш мъжът ти ще ни стреля с пушката  Joy. И незнам как ще вземеш изпитите, но...  Hug.
Редактирам тук и ще изтрия: Да де, но в темата никой не ни отговори  newsm78, ние откъде да знаем за уговорките?
Ами да,аз като някой пубер бягам от училище,за да се мвидим,и от мъж избягах,а то... Laughing

# 437
  • Мнения: 48 104
аз писах на няколко места, че ще дойда...и дойдох, ама нямаше тълпи от майки, обсъждащи детските градини, така че звъннах на другата мама и се видях само с нея Rolling Eyes

# 438
  • Мнения: 1 479
ПОЗНАЙ ОТ 3 ПЬТИ,ЗАЩО НЯМА МЯСТО ЗА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА!ПЬРВО ТРЯБВАШЕ ДА РЕШАТ ПРОБЛЕМА ЗА МЕСТАТА НА РОДИТЕЛИТЕ ОТ СОФИЯ, И ПОСЛЕ ДА РАЗРЕШАТ ДА КАНДИДАТСТВАТ ОТ ЦЯЛА БЬЛГАРИЯ И ЧУЖБИНА!А СЕГА СТАНА ГОЛЯМА ЛУДНИЦА!Това не е само мое мнение,а на всичките ми приятели бьлгари в чужбина и чужденци! newsm61
Shocked ooooh! ooooh! ooooh! Много ми е интересно, точно приятелите ти българи от чужбина защо са на това мнение.А, да, и още нещо-дефинирай ми,  моля, "родител от София" Rolling Eyes
[/quoteКАТО РОДИТЕЛ ОТ СОФИЯ:АЗ И ТАТКОТО СМЕ ОТ СОФИЯ,РОДИТЕЛИТЕ НИ СЬЩО,ДЕЦАТА СИ РОДИХ В СОФИЯ!ПЛАЩАМЕ СИ ВСИЧКИ ДАНЬЦИТЕ В СОФИЯ!ТРИ ДГ СА ПОСТРОЕНИ НА ВРЕМЕТО ЗА МОЯТ И ОКОЛНИТЕ БЛОКОВЕ!ЩОМ СЕ СТРОЯТ НОВИ КООПЕРАЦИИ,АМИ ДА СЕ ПОСТРОЯТ И НОВИ ДГ КЬМ ТЯХ!А ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ ОТ ЧУЖБИНА:ЩЕ СИ ПУСНАТ И ТЕ МНЕНИЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ТОВА.

# 439
  • София
  • Мнения: 44 332
ПОЗНАЙ ОТ 3 ПЬТИ,ЗАЩО НЯМА МЯСТО ЗА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА!ПЬРВО ТРЯБВАШЕ ДА РЕШАТ ПРОБЛЕМА ЗА МЕСТАТА НА РОДИТЕЛИТЕ ОТ СОФИЯ, И ПОСЛЕ ДА РАЗРЕШАТ ДА КАНДИДАТСТВАТ ОТ ЦЯЛА БЬЛГАРИЯ И ЧУЖБИНА!А СЕГА СТАНА ГОЛЯМА ЛУДНИЦА!Това не е само мое мнение,а на всичките ми приятели бьлгари в чужбина и чужденци! newsm61
Shocked ooooh! ooooh! ooooh! Много ми е интересно, точно приятелите ти българи от чужбина защо са на това мнение.А, да, и още нещо-дефинирай ми,  моля, "родител от София" Rolling Eyes
[/quoteКАТО РОДИТЕЛ ОТ СОФИЯ:АЗ И ТАТКОТО СМЕ ОТ СОФИЯ,РОДИТЕЛИТЕ НИ СЬЩО,ДЕЦАТА СИ РОДИХ В СОФИЯ!ПЛАЩАМЕ СИ ВСИЧКИ ДАНЬЦИТЕ В СОФИЯ!ТРИ ДГ СА ПОСТРОЕНИ НА ВРЕМЕТО ЗА МОЯТ И ОКОЛНИТЕ БЛОКОВЕ!ЩОМ СЕ СТРОЯТ НОВИ КООПЕРАЦИИ,АМИ ДА СЕ ПОСТРОЯТ И НОВИ ДГ КЬМ ТЯХ!А ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ ОТ ЧУЖБИНА:ЩЕ СИ ПУСНАТ И ТЕ МНЕНИЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ТОВА.



Мда...пак това с таз София, ми тези дето са от провинцията и те тук работят и на София данъци плацат, не на луната....
И айде вие ясни, семейства от провинцията също да кажем по твоята логика - ама ко да правят например според теб хората като мен - аз съм 3 поколение Софиянка, мъж ми е дошъл преди 5 години в София.....и са ко да правим с детето - да го цепнем на две ли...да си ходи по живо-здаро да си живее с баща си в Шумен ли, а аз да си живея щастливо сама тук ли....????
Айде стига простотии....



А за твойте приятели от чужина - те какво като са българи там, да не би да не им взимат децата на градина случайно????


# 440
  • Мнения: 2 530
Цитат
КАТО РОДИТЕЛ ОТ СОФИЯ:АЗ И ТАТКОТО СМЕ ОТ СОФИЯ,РОДИТЕЛИТЕ НИ СЬЩО,ДЕЦАТА СИ РОДИХ В СОФИЯ!ПЛАЩАМЕ СИ ВСИЧКИ ДАНЬЦИТЕ В СОФИЯ!ТРИ ДГ СА ПОСТРОЕНИ НА ВРЕМЕТО ЗА МОЯТ И ОКОЛНИТЕ БЛОКОВЕ!ЩОМ СЕ СТРОЯТ НОВИ КООПЕРАЦИИ,АМИ ДА СЕ ПОСТРОЯТ И НОВИ ДГ КЬМ ТЯХ!А ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ ОТ ЧУЖБИНА:ЩЕ СИ ПУСНАТ И ТЕ МНЕНИЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ТОВА

Айде в подкрепа на горното и една случка от мен:
Иде ми една клиентка - добра женица,  родом от едно Червенобрешко село. Мъж й и той оттам. Обаче си изкарват хляба в София, живеят на квартара и имат адресна регистрация в квартала, в който живея и аз /мъжът ми и аз сме софиянци, дори прадядо ми е бил личен секретар на министър Лябчев и като такъв е помогнал за благоустрояването на квартал Лозенец, но тва друга хава/.
Та таз  ми обянява с треперещ глас, как аджеба силно се надява детето й да бъде прието в детската градина, която е разположена на 20-тина метра от моята къща.
На което спокойно и отговорих да не се притеснява и че е сигурно, че нейното дете ще е вътре, а моето отвън.

# 441
  • София
  • Мнения: 44 332
Цитат
КАТО РОДИТЕЛ ОТ СОФИЯ:АЗ И ТАТКОТО СМЕ ОТ СОФИЯ,РОДИТЕЛИТЕ НИ СЬЩО,ДЕЦАТА СИ РОДИХ В СОФИЯ!ПЛАЩАМЕ СИ ВСИЧКИ ДАНЬЦИТЕ В СОФИЯ!ТРИ ДГ СА ПОСТРОЕНИ НА ВРЕМЕТО ЗА МОЯТ И ОКОЛНИТЕ БЛОКОВЕ!ЩОМ СЕ СТРОЯТ НОВИ КООПЕРАЦИИ,АМИ ДА СЕ ПОСТРОЯТ И НОВИ ДГ КЬМ ТЯХ!А ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ ОТ ЧУЖБИНА:ЩЕ СИ ПУСНАТ И ТЕ МНЕНИЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ТОВА

Айде в подкрепа на горното и една случка от мен:
Иде ми една клиентка - добра женица,  родом от едно Червенобрешко село. Мъж й и той оттам. Обаче си изкарват хляба в София, живеят на квартара и имат адресна регистрация в квартала, в който живея и аз /мъжът ми и аз сме софиянци, дори прадядо ми е бил личен секретар на министър Лябчев и като такъв е помогнал за благоустрояването на квартал Лозенец, но тва друга хава/.
Та таз  ми обянява с треперещ глас, как аджеба силно се надява детето й да бъде прието в детската градина, която е разположена на 20-тина метра от моята къща.
На което спокойно и отговорих да не се притеснява и че е сигурно, че нейното дете ще е вътре, а моето отвън.

И кво???? Да не се надява ли...ей за това мразят Софиянци в цяла България, между другото....

# 442
  • Мнения: 1 479
ПОЗНАЙ ОТ 3 ПЬТИ,ЗАЩО НЯМА МЯСТО ЗА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА!ПЬРВО ТРЯБВАШЕ ДА РЕШАТ ПРОБЛЕМА ЗА МЕСТАТА НА РОДИТЕЛИТЕ ОТ СОФИЯ, И ПОСЛЕ ДА РАЗРЕШАТ ДА КАНДИДАТСТВАТ ОТ ЦЯЛА БЬЛГАРИЯ И ЧУЖБИНА!А СЕГА СТАНА ГОЛЯМА ЛУДНИЦА!Това не е само мое мнение,а на всичките ми приятели бьлгари в чужбина и чужденци! newsm61
Shocked ooooh! ooooh! ooooh! Много ми е интересно, точно приятелите ти българи от чужбина защо са на това мнение.А, да, и още нещо-дефинирай ми,  моля, "родител от София" Rolling Eyes
[/quoteКАТО РОДИТЕЛ ОТ СОФИЯ:АЗ И ТАТКОТО СМЕ ОТ СОФИЯ,РОДИТЕЛИТЕ НИ СЬЩО,ДЕЦАТА СИ РОДИХ В СОФИЯ!ПЛАЩАМЕ СИ ВСИЧКИ ДАНЬЦИТЕ В СОФИЯ!ТРИ ДГ СА ПОСТРОЕНИ НА ВРЕМЕТО ЗА МОЯТ И ОКОЛНИТЕ БЛОКОВЕ!ЩОМ СЕ СТРОЯТ НОВИ КООПЕРАЦИИ,АМИ ДА СЕ ПОСТРОЯТ И НОВИ ДГ КЬМ ТЯХ!А ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ ОТ ЧУЖБИНА:ЩЕ СИ ПУСНАТ И ТЕ МНЕНИЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ТОВА.



Мда...пак това с таз София, ми тези дето са от провинцията и те тук работят и на София данъци плацат, не на луната....
И айде вие ясни, семейства от провинцията също да кажем по твоята логика - ама ко да правят например според теб хората като мен - аз съм 3 поколение Софиянка, мъж ми е дошъл преди 5 години в София.....и са ко да правим с детето - да го цепнем на две ли...да си ходи по живо-здаро да си живее с баща си в Шумен ли, а аз да си живея щастливо сама тук ли....????
Айде стига простотии....



А за твойте приятели от чужина - те какво като са българи там, да не би да не им взимат децата на градина случайно????



ОХ БОЖЕ!ПАК НЯКОЙ НЕ МЕ РАЗБРА!Ти не можеш "да си цепнеш детето на две",а за децата ми няма свободни места,не само в квартала,но и в ДГ по месторабота!И аз и ти не сме виновни за това.А за приятелите ми бьлгари в чужбина :ЮАР,САЩ,ИЗРАЕЛ,ИТАЛИЯ,ФРАНЦИЯ,ХОЛАНДИЯ,ГЕРМАНИЯ -ПЛАЩАТ СИ ТАМ ДАНЬЦИ И НЯМАТ ЯДОВЕ С ДГ,ЯСЛИ И УЧИЛИЩА!

# 443
  • София
  • Мнения: 44 332
Е какво не разбрах, първо за софиянци, после за другите - нали така????...ама тези, които живеят в софия, но са родени другаде, те също плащат данъци, на какъв принцип ги изхвърляш така лесно от класирането????
А данъците май на държавата плащаш, не на общината , в която живееш????

# 444
  • София
  • Мнения: 1 775
Дъстин, извинявай, но моето дете е на добри позиции, просто няма как да подкрепя второ класиране, за да влезе твоето дете. Не съм чак толкова благородна.
Много ми е тъжно, като чета това и то написано от педагог.

И изобщо темата доста се изроди. Децата са деца, независимо къде са се родили и къде ще израстнат. Когато толкова семейства емигрират и водят децата си отвъд границата, това чий проблем е на съответната страна, нали?! Така че, според мен е добре да насочим усилията си към решаването на проблема, а не да дебнем кой- къде и кога е роден. Между другото съм кореняк Софиянка.

# 445
  • Мнения: 1 479
Е
Цитат
КАТО РОДИТЕЛ ОТ СОФИЯ:АЗ И ТАТКОТО СМЕ ОТ СОФИЯ,РОДИТЕЛИТЕ НИ СЬЩО,ДЕЦАТА СИ РОДИХ В СОФИЯ!ПЛАЩАМЕ СИ ВСИЧКИ ДАНЬЦИТЕ В СОФИЯ!ТРИ ДГ СА ПОСТРОЕНИ НА ВРЕМЕТО ЗА МОЯТ И ОКОЛНИТЕ БЛОКОВЕ!ЩОМ СЕ СТРОЯТ НОВИ КООПЕРАЦИИ,АМИ ДА СЕ ПОСТРОЯТ И НОВИ ДГ КЬМ ТЯХ!А ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ ОТ ЧУЖБИНА:ЩЕ СИ ПУСНАТ И ТЕ МНЕНИЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ТОВА

Айде в подкрепа на горното и една случка от мен:
Иде ми една клиентка - добра женица,  родом от едно Червенобрешко село. Мъж й и той оттам. Обаче си изкарват хляба в София, живеят на квартара и имат адресна регистрация в квартала, в който живея и аз /мъжът ми и аз сме софиянци, дори прадядо ми е бил личен секретар на министър Лябчев и като такъв е помогнал за благоустрояването на квартал Лозенец, но тва друга хава/.
Та таз  ми обянява с треперещ глас, как аджеба силно се надява детето й да бъде прието в детската градина, която е разположена на 20-тина метра от моята къща.
На което спокойно и отговорих да не се притеснява и че е сигурно, че нейното дете ще е вътре, а моето отвън.

И кво???? Да не се надява ли...ей за това мразят Софиянци в цяла България, между другото....
КАТО НИ МРАЗИТЕ,КАКВО ПРАВИТЕ ТУК А?ПОДБИВАТЕ НИ ЗАПЛАТИ,ЗАЕМАТЕ НИ МЕСТА В ДГ ПОСТРОЕНИ ЗА СОФИЯ,И СТЕ С ГОЛЯМИ ПРЕТЕНЦИИ!Преди 15 години помогнах на много СЕЛЯНКИ за квартира,работа и т.н.-ВЕЧЕ НЕ МЕ ПОЗНАВАТ!НО ПРИ ВАС ВАЖИ ПРАВИЛОТО:ВРЬЩАНЕ НАЗАД НЯМА И СТЕ СУПЕР НАГЛИ И НАХАЛНИ!ЗА БОКЛУКА НА СОФИЯ ИМАШЕ ПРОТЕСТИ И ЖИВИ ВЕРИГИ!А ВСЕ ПАК МИСЛЯ,ЧЕ СМЕ ПО ТОЛЕРАНТНИ ОТ ВАС!

# 446
  • Мнения: 1 321
Уф много гузна се чувствам и аз че не успях да дойда но мъж ми в последния момент се оказа че трябвало да ходи на работа и така пазехме се с малкия понеже той по това треме спи.Но както и да е нямам оправдание.
Наистина Шапцица е много права не сме единни... Tired

# 447
  • Мнения: 3 718
Дъстин, извинявай, но моето дете е на добри позиции, просто няма как да подкрепя второ класиране, за да влезе твоето дете. Не съм чак толкова благородна.
Много ми е тъжно, като чета това и то написано от педагог.

И изобщо темата доста се изроди. Децата са деца, независимо къде са се родили и къде ще израстнат. Когато толкова семейства емигрират и водят децата си отвъд границата, това чий проблем е на съответната страна, нали?! Така че, според мен е добре да насочим усилията си към решаването на проблема, а не да дебнем кой- къде и кога е роден. Между другото съм кореняк Софиянка.
Лови е абсолютно права.
Не е нужно да водите тези спорове, грозно и безсмислено е.

# 448
  • София
  • Мнения: 44 332
Е
Цитат
КАТО РОДИТЕЛ ОТ СОФИЯ:АЗ И ТАТКОТО СМЕ ОТ СОФИЯ,РОДИТЕЛИТЕ НИ СЬЩО,ДЕЦАТА СИ РОДИХ В СОФИЯ!ПЛАЩАМЕ СИ ВСИЧКИ ДАНЬЦИТЕ В СОФИЯ!ТРИ ДГ СА ПОСТРОЕНИ НА ВРЕМЕТО ЗА МОЯТ И ОКОЛНИТЕ БЛОКОВЕ!ЩОМ СЕ СТРОЯТ НОВИ КООПЕРАЦИИ,АМИ ДА СЕ ПОСТРОЯТ И НОВИ ДГ КЬМ ТЯХ!А ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ МИ ОТ ЧУЖБИНА:ЩЕ СИ ПУСНАТ И ТЕ МНЕНИЕТО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ТОВА

Айде в подкрепа на горното и една случка от мен:
Иде ми една клиентка - добра женица,  родом от едно Червенобрешко село. Мъж й и той оттам. Обаче си изкарват хляба в София, живеят на квартара и имат адресна регистрация в квартала, в който живея и аз /мъжът ми и аз сме софиянци, дори прадядо ми е бил личен секретар на министър Лябчев и като такъв е помогнал за благоустрояването на квартал Лозенец, но тва друга хава/.
Та таз  ми обянява с треперещ глас, как аджеба силно се надява детето й да бъде прието в детската градина, която е разположена на 20-тина метра от моята къща.
На което спокойно и отговорих да не се притеснява и че е сигурно, че нейното дете ще е вътре, а моето отвън.

И кво???? Да не се надява ли...ей за това мразят Софиянци в цяла България, между другото....
КАТО НИ МРАЗИТЕ,КАКВО ПРАВИТЕ ТУК А?ПОДБИВАТЕ НИ ЗАПЛАТИ,ЗАЕМАТЕ НИ МЕСТА В ДГ ПОСТРОЕНИ ЗА СОФИЯ,И СТЕ С ГОЛЯМИ ПРЕТЕНЦИИ!Преди 15 години помогнах на много СЕЛЯНКИ за квартира,работа и т.н.-ВЕЧЕ НЕ МЕ ПОЗНАВАТ!НО ПРИ ВАС ВАЖИ ПРАВИЛОТО:ВРЬЩАНЕ НАЗАД НЯМА И СТЕ СУПЕР НАГЛИ И НАХАЛНИ!ЗА БОКЛУКА НА СОФИЯ ИМАШЕ ПРОТЕСТИ И ЖИВИ ВЕРИГИ!А ВСЕ ПАК МИСЛЯ,ЧЕ СМЕ ПО ТОЛЕРАНТНИ ОТ ВАС!
Аз съм Софиянка все пак....и го казвам от позицията на такава....
Споко ще си отида от България изобщо след година две и ще ти освободя място в градината - най-вероятно за сега именно в една лозенска, ако изобщо ни приемат някъде....
Софиянци сме крайно не толерантни към хората от провинцията, а те не идват заради нас, а за да работят и живеят добре, защото факт е че по малките градове няма работа за специалисти....или има 2-3 места и то на заплата 500-700лв...ест че щом за тази работа в СФ ще вземе 1000-2000лв, няма да избере да си седи човек в провинцията само ,, за да се освободи място за твоето дете в градината....


Просто трябва да се построяват нови градини с темповете, с които се строят жилищни сгради...ама понеже никой не печели от тях, никой не си  дава труда и не му пука.....

# 449
  • Мнения: 2 829
момичета ,успокойте страстите

идеята  на изказванията - е ,че ако родителите дошли от провинцията и работят в София имат вариант някакъв все пак--
то за софианци -няма никакакъв--ние нямаме баби и дядовци в провинцията на които да дадем децата на отглеждане  Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт