ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА-10

  • 58 869
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, вижте този пост на един доктор /или поне с такива впечатления оставам от него/ в Здравния подфорум  Rolling Eyes

Тук

# 31
  • Мнения: 107
Момичета, вижте този пост на един доктор /или поне с такива впечатления оставам от него/ в Здравния подфорум  Rolling Eyes

Тук
Вече не знам какво да мисля!Навсякъде препоръчват Furolin,защото бил по- безвреден,щадящ организма и по-пречистен от др. лекарства.Ако се окаже,че не е така...

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 19:28 от Absent

# 32
  • Мнения: 1 802
 ThinkingТова за Фуролина никак не ми хареса... макар че, същото това изречение съм го чувала тук от една шуменска аптекарка... Не знам какво да мисля вече  Rolling Eyes
Потърсих инфо за фуразолидоните, но нищо не намерих в нета  Confused

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 16:57 от Елеонора_76

# 33
  • София
  • Мнения: 7 097
Вече не знам какво да мисля!Навсякъде препоръчват Furolin,защото бил по- безвреден,щадящ организма и по-пречистен от др. лекарства.

И аз съм чувала само добри отзиви за Фуролина. Сега за пръв път се сблъсквам с подобно мнение  Confused
Като си помисля, че го давахме на Калина цели 2 години... Rolling Eyes

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://en.wikipedia.org/wiki/Nitrofurantoin
това е съставката на фуролина

ето това ми се вижда важно
Neonates (babies up to the age of one month) have immature enzyme systems in their red blood cells (glutathione instability) and nitrofurantoin must therefore not be used because it can cause haemolytic anaemia. For the same reason, nitrofurantoin should not be given to pregnant women after 38 weeks of pregnancy, or who are about to give birth.

http://www.inchem.org/documents/pims/pharm/pim377.htm

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 00:25 от catnadeen

# 35
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
след дълго ровене срещнах това излечение
Estrogenic agents cause cancer particularly in female reproductive organs. ... Nitrofurantoin induced ovarian tumor in mice and mammary tumors in rats [3]. .
о ттук
http://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0304383504004070

общо взето не ми се отваря на първо четене нищо лошо...съмнявам се че това е пак някакви слухове...а дали са верни...кой ли ще ни каже
държа да ви кажа че лично аз вярвам че от въздуха който дишаме има по-голяма вероятност да хванем рак от колкото чрез това лекарство...

# 36
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не се настроивайте предварително негативно заради мнението на този лекар. Ако беше толкова вредно щеше и тук да е спряно. Не сме чак толкова назад в медицината че да ни тровят децата от незнание. А и сами казвате че лекарството се продава в Западна Европа. Значи и тома не е забранено.
Ето ние миналата седмица натъпкахме Марти с радиоактивен изотоп заради сцинтиграфията. Лекарката се майтапеше че светел като крушка. Вредно е ама е по-вредно да не направим изследването и да изпуснем нещата от контрол.

# 37
  • Мнения: 78
Много лошо звучи това за фуролина и ние сега започнахме да го пием, но пък като си помисля на листовките на почти всяко лекарство са изброени всички гадости които могат да ти се случат , ами стреса , ами цигарите ,ами мръсния въздух ---  не знам то като се замислиш по сериозно и се очертава една страшна картина затова щом детето се чувства добре и гадните бактерии ги няма ще го давам

До майките чиито деца пият фуролин от дълго време--- с течение на времето бактериите не стават ли резистентни на фуролина не се ли налага се сменя или да се редува с някое друго?

# 38
  • Благоевград
  • Мнения: 333
след дълго ровене срещнах това излечение
Estrogenic agents cause cancer particularly in female reproductive organs. ... Nitrofurantoin induced ovarian tumor in mice and mammary tumors in rats [3]. .
о ттук
http://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0304383504004070

общо взето не ми се отваря на първо четене нищо лошо...съмнявам се че това е пак някакви слухове...а дали са верни...кой ли ще ни каже
държа да ви кажа че лично аз вярвам че от въздуха който дишаме има по-голяма вероятност да хванем рак от колкото чрез това лекарство...
Катнадийн, много те моля, ако имаш време преведи за неграмотните от английски.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
До майките чиито деца пият фуролин от дълго време--- с течение на времето бактериите не стават ли резистентни на фуролина не се ли налага се сменя или да се редува с някое друго?

Не. Калина го пи 2 години, с малко прекъсване и през това време не е имала бактерии. В момента, в който прекъснахме приема за малко, веднага й бактеряса урината.

Когато взимахме Фуролина от Гърция ни предложиха един списък с подобни, но много по-съвременни лекарства, които ползват там. Показах списъка на Лилова, но тя не познаваше лекарствата и затова започнахме Фуролина.

# 40
  • Мнения: 78
Н а т и благодаря за отговора. Това със списъка е интересно как да разберем ако има нещо с по-малко странични въздействия да си вземем от него          Thinking         Ти имаш ли го списъка или те само са ти го показали?

# 41
  • Мнения: 107
До майките чиито деца пият фуролин от дълго време--- с течение на времето бактериите не стават ли резистентни на фуролина не се ли налага се сменя или да се редува с някое друго?

... В момента, в който прекъснахме приема за малко, веднага й бактеряса урината...


    И при моето дете беше така. На нас също ни предлагаха др. лекарства с подобно действие.Ние купихме Furolin,защото за него ни бяха казали и още един медикамент под формата на сироп Septrin forte с основна съставка триметоприм.

# 42
  • Мнения: 34
майчета някой знае ли каква е разликата между фуролин и пиелосептил,защото ние пием пиелосептил.неговата съставка е нитрофурантион

# 43
  • София
  • Мнения: 7 097
Н а т и благодаря за отговора. Това със списъка е интересно как да разберем ако има нещо с по-малко странични въздействия да си вземем от него          Thinking         Ти имаш ли го списъка или те само са ти го показали?

Ами точно за това искахме да покажем списъка на Лилова, но стана ясно, че те не познават други алтернативни лекарства и не ги изписват. Не мога да разбера защо  Thinking Нали уж ходят на семинари по чужбина - не следят ли новостите  Crossing Arms
Списъка, за съжаление не го пазя. Кой знае къде съм го забутала  Rolling Eyes

майчета някой знае ли каква е разликата между фуролин и пиелосептил,защото ние пием пиелосептил.неговата съставка е нитрофурантион

Значи трябва да е нещо като Фуролина.

# 44
  • Мнения: 205
Ох, и аз се притесних за Фуролина. Моето момиченце-на 10г.  го пие вече втори път, тъй като имаме е-коли. Но за да успокоя себе си и вас /надявам се/ искам да ви разкажа, че преди 15 дни ходихме при доц. Лилова и там имаше двама японци, за които тя ми каза че са на специализация тук, тъй като си обменяли кадри.  Тази среща с нея и тях ми се отрази много добре, защото тя на дълго и на широко им разказа за начина на лечение на нашия проблем в Бг, тя говореше с тях на английски, но аз все пак разбрах почти всичко. Когато има каза, че за поддържане на лечението детето е взимало 3 месеца Фуролин, след спирането на който пак са се развили бактерии и за това сега ще назначи по-дълъг курс с Фурoлин-6-7 месеца, те кимаха одобрително. Явно и там назначават лечение с Фуролин. Като се замисля и аспирина е много вреден и канцерогенен, но от 100 г. се прилага. Чувала съм, че фармацевтичните компании нарочно вписват максимално много странични и нежелани реакции, за да се застраховат бъдещи недоволни пациенти. Мога само да се моля, Бог да ни пази. newsm17

Общи условия

Активация на акаунт