Деца в детската градина="хулиганчета"

  • 6 649
  • 175
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 941
Права си за последното, Judy, даже е много сложно. В цялата работа трябва да има заинтересованост и от двете страни пък дано успеем да ги направим достойни хора.

# 151
  • Мнения: 1 615
crazy chick, sorry! Wink Грешно съм разбрала. Да са ти живи и здрави! Все едно бях писала аз всичките ти постове Simple Smile

# 152
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
А това, че едно дете обиждало учителката и и е метнало чантата и в кофата, съм твърдо убедена, че вината си е на учителката...

Тази мисъл е уникална, наистина  Mr. Green От всичко изписано по темата, стигам до извод, че когато дете се държи кретенски с учителката си, последната сама си е виновна; когато обаче същото това дете се държи кретенски с родителката си, тя е нещастна жертва на бебешки пуберитет, лоша градина, кофти учителка и прочее. Светът изглежда се крепи на плещите на разни учителки, горко им...

Да, да, знам, много е лесно да се измъкне едно изречение от контекста и да му се придаде друг смисъл, браво  Tired Ако наистина си прочела цялата тема от началото, изводите ти са просто великолепни!

Какво искате да кажете, че виновно е детето, а не възрастният? Че възпитателката, която е по-възрастна от детето и освен това е педагог и това и е работата (да работи с деца!) е нещастна жертва, защото в никакъв случай не може да повлияе на едно 4 годишно дете? Или неее - виновни са родителите на детето, които задължително са простаци! И всички обобщения на базата на една разказана случка, която дори може и да е преувеличена от възмутената майка...

И аз мисля, че темата плаче за заключване, "дъвчат" се едни и същи неща...

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 18:32 от PetiaK

# 153
  • Мнения: 4 303
Ще бъда кратка.
Прочетох цялата тема, от първия до последния пост. Разбирам авторката и страховете и. Малко крайно и неподходящо се изразява, но засегна един много сериозен проблем, който повечето родители не могат или не искат да видят. Най-вероятно и двете.
Аз лично не обвинявам децата. На тази възраст (3-7г) е малко трудно да бъдат катигоризирани и диагностицирани. Аз имам много буйно дете, смело твърдя, че поемам всичката отговорност за неговото поведение - добро или лошо. Както и за изявите му в градината, защото като не ми изнася, не ми харесва как го възпитават, на какво го учат и как се развива интелектуално и психически, ще взема мерки. Ще говоря, ще изисквам, ще настоявам, ако се налага - ще го отпиша. Защото аз и баща му сме родителите, защото ние вземаме решенията. Съответно ние ще си сърбаме попарата за това какъв човек ще стане синът ни един ден, в зависимост от това какво възпитание ще получи от нас.
Учителите и средата са важни, но ние като родители сме много, много по-важни и отговорни за поведението на децата ни.  Peace

# 154
Нямам време да споря.И желание.И нерви. А и срещу вятъра не се плюе.
Имам двама братя и много приятели.
Цялото ми детство и пубертет мина из различни страни в Европа (предимно Германия). и в България.
Живяла съм и на село и в столици.Сменила съм много училища...срещала съм много,различни деца.

За по малко от 18 години никъде никой съученик не ме е ругаел като хамалин,не съм виждала истински,жесток побой от деца върху друго дете.
Не съм си представяла това, което 14 годишният ми съсед вика на баба си- а то е "ама уууууууу-кранто".,че може дете да  изрече на роднина.
На 12 не съм й чувала думата "педераст"-камо ли да я използвам.
На 4 не можеше и да ми мине през ума да нарека някой възрастен "простачка"....или да сипя пясък на главата на бебе........примерите са много.
Детството ми беше шарено ,весело ,незабравимо- заради майка и татко,които успяха да ме научат.Тук ключовите думи са "майка и татко" и "научиха".

А когато съм правила, глупости защото всички деца ги правят - родителите ми търсиха вината в себе си първо  и после заедно оправяхме нещата-
и никога не съм се "литкала" между " лоши приятели и кофти учители ,защото мама и татко бяха и все още са МОЯТА ЗДРАВА ПОЧВА И МОИТЕ КРИЛА
Ако успея да дам това на детето си.....от нищо не ме е страх,относно нейното възпитание.Те успяха.Дано успея и аз.


Не говоря за леките детски пакости,за буйният им нрав ,за хитрините и безобидни закачки-като скачане в калта.
Говоря за по-страшните неща.
А, че гореспоменатите свинщини ги има -тук и сега- има ги.
И това ,че има майки които наричат това нормално,вече ми дава отговора -Защо ги има?
Прочела съм всички мнения до едно,относно хулата че не чета.

Казвам за пети път( броих ги) -не обобщавам,не конкретизирам ,не поставям всички под общ знаменател.(дори и името е "деца",...а не "децата"-едни деца..там някъде в София)
Шести път няма да го правя,все пак тук всички сме интелигентни хора.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 21:45 от iv40

# 155
  • Мнения: 25 880
И това ,че има майки които наричат това нормално,вече ми дава отговора -Защо ги има?


Виждам, че сама си стигнала до отговора.  Peace

# 156
а тази супер майка дето се възмущава от темата лелка ми бие детето само ще кажа че моето е едно от тях и от учителите ми нама оплаквания да е лош или нещо просто бавно се храни, не умее да се обслужва на 100% това повод и причина ли е за "красиви думи " и шамари ако да то щте те видя след 2-3 години успех побеснях от коментара ти това е истината

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595
нищо не разбрах от поста ти, независимо от внимателното четене. Слагай малко препинателни знаци и главни букви.

# 158
  • София
  • Мнения: 13 235
Казвам за пети път( броих ги) -не обобщавам,не конкретизирам ,не поставям всички под общ знаменател.(дори и името е "деца",...а не "децата"-едни деца..там някъде в София)
Шести път няма да го правя,все пак тук всички сме интелигентни хора.


Ми хубаво де, защо тогава темата се нарича "Деца в детската градина="хулиганчета", м? Знака за равенство в математиката означава само едно... Laughing Laughing
Да беше почнала с въпросите "Защо децата на 10 г. псуват като каруцари?", "Защо хвърлят на учителката чантата в кофата?" и т.н. А ти си разказала една случка, в която учителката изглежда напълно безпомощна. Ако действотелно е било така и не си преувеличила съм напълно съгласна с ПетяК, че тя сама си е виновна (учителката). На всеки е ясно, че децата пробват а се държат невъзпитано и е нормално възрастният човек, независимо дали е учител, родител или буден гражданин да не го допуска. Ти мислиш ли, че ако 10 годишното хулиганче ме псува аз ще си мълча и ще си викам "Брееей какви простаци са родителите му"  Mr. Green

# 159
  • София
  • Мнения: 13 235
нищо не разбрах от поста ти, независимо от внимателното четене. Слагай малко препинателни знаци и главни букви.
Само където е необходимо е достатъчно!  Joy Joy Joy

# 160
защотото пиша на тъмно и не виждам, мисля си, и така ме разбраха тези, който искат да разберат  newsm78

# 161
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, как да разбера, като не зная къде свършва едното изречение и къде започва другото?

# 162
Eй, там е тънката граница в тоя спор, Vache. A и най-вероятно разликата между теб и мен...
Ти казваш-
"Ти мислиш ли, че ако 10 годишното хулиганче ме псува ,аз ще си мълча и ще си викам "Брееей какви простаци са родителите му"
Аз казвам-
Ако видя 10 годишно дете да псува,ще ми стане безкрайно тъпо и ще пусна тема във форум с майки, за да фокусирам вниманието  с апел да има по-малко такива деца!

# 163
  • Мнения: 25 880
Iv40, спри се!  Peace
Права си, по принцип. Но начинът, по който повдигаш проблема, не кара майките да се замислят, а да настръхнат първосигнално в защита на децата си. Не е това начинът просто. Не може да се нахвърлиш с обидни думи към децата и да очакваш разбиране в родителите им.

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да вярно е първоначалното заглавие ме втрещи. Но съм на мнение, че трябва да обръщаме повече внимание на децата си.

Общи условия

Активация на акаунт