Деца в детската градина="хулиганчета"

  • 6 598
  • 175
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 13 217
Eй, там е тънката граница в тоя спор, Vache. A и най-вероятно разликата между теб и мен...
Ти казваш-
"Ти мислиш ли, че ако 10 годишното хулиганче ме псува ,аз ще си мълча и ще си викам "Брееей какви простаци са родителите му"
Аз казвам-
Ако видя 10 годишно дете да псува,ще ми стане безкрайно тъпо и ще пусна тема във форум с майки, за да фокусирам вниманието  с апел да има по-малко такива деца!

Ами да, има разлика. Аз ако изобщо пускам апели ще е след като яко съм насолила хлапето  Twisted Evil

# 166
  • София
  • Мнения: 958
Мами, да успокоим тона, съгласни ли сте?

Истината е, че нещата са сложни и комплексни. Времето в което живеем е време на отричане на авторитета и дори разумни, и твърди родители срещат изключителни трудности във възпитанието на децата си. Медиите, връстниците, компютърните игри, списанията по реповете, които висят на всеки срещнат ъгъл, невероятно 'съдържателните"  риалита, и всичко около нас влияе - децата попиват от това, дори и да бъдат максимално пазени, да им бъде обяснявано, да се дава пример, това влияние е като въздуха, вдишваш всеки ден, по малко....

Вярно е, че семейства, където авторитетът на учителя не се пази. Но е вярно и обратното.
Вярно е, че има слаби учители, без авторитет, неуверени, че могат да се справят с предизвикателните ни деца. Има и такива, които успяват.

Вярно е,че ги няма и възрастните, които като видят това на улицата, реагират - Строгия възрастен, който да влезе в ролята на Закона и да даде сигнал и послание на детето, че така не може? Няма го, понеже съвременната култура ти казва да не се бъркаш...Да, но ти си част от всичко около теб и няма начин да не останеш незасегнат, понеже това дете утре ще е в градината на твоето дете и всичко се обръща...

Не е просто....но не можем да се отказваме - трябва да се опитваме, да даваме пример, да говорим, да реагираме....но и да не забравяме, че децата ни не са наше копие, те са наше продължение и ще имат своя избор един ден....

# 167
  • Мнения: 4 965
Включвам се съвсем за кратко. Пак повтарям - въпросът не е да си се възмущаваме по форумите и да се срамуваме от възпитанието на всички деца, а в това да възпитаваме себе си, децата си и всички наоколо.
Защото и аз мога да обобщя колко прекрасни са тийновете - след една снощна случка... Точно на Витошка, пред Спайдър - 2 дни въпросният магазин си рекламира някакво намаление и раздават листовки, които всеки 2-ри хвърляше наоколо, но не видях служители на магазина да се погрижат да си съберат боклуците #Cussing out. Та, снощи минавах оттам на прибиране от работа и от трамвая слязоха 4 момчета на около 17 г. и единият много "театрално" се възмути: "Прекрасно! Винаги съм мечтал да живея в кочина. Страхотно е в България и в тази мръсотия.", след което започна да събира листовки от земята и да ги изхвърля в кошчето, приятелите му също се включиха, а освен тях - аз и още няколко човека. Имах чувство, че съм се телепортирала на друга планета.
Това е - възпитанието почва от самите нас и после се предава с пример на околните и снощи видях как тийнове възпитаваха възрастни Hug!

# 168
  • София
  • Мнения: 1 941
Това е - възпитанието почва от самите нас и после се предава с пример на околните и снощи видях как тийнове възпитаваха възрастни Hug!
Ако до всяко добро същество, застане поне още едно... Grinning Hug

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Да така си е.

# 170
  • София
  • Мнения: 903
Това е - възпитанието почва от самите нас и после се предава с пример на околните и снощи видях как тийнове възпитаваха възрастни Hug!

Браво, значи не всички днешни деца са "хулиганчета" и "изродчета".  Peace
Само че дали ако авторката, ти, аз или някой друг беше свидетел на някаква противоположна случка ( където тийновете правят някакви золуми) и беша обобщил. ( защото дори след 6 или 7 обяснение от авторката на темата че не обобщава не може да ме убеди в противното)нещо подобно: "Тийнове = изроди и изверги", дали родителите на тези възпитани деца, които ти си видяла снощи щяха да се зарадват от подобно обобщение.
Ей това се опитвам да кажа ( и не само аз) от доста време насам, но ....авторката казва, че била изчела всички постове досега. Да, ама друго е да си ги изчела, а съвсем друго е да си се опитала да ги разбереш. Но... както и да е. Спирам да пиша в тая тема, защото за мен това е загуба на време. Не може да убедиш човек, който отговаря на поговорката "Едно си баба знае, едно си бае", че е добре да погледне и от камбанарията на другите.

П.П.: И между другото сравнението с това какво е било когато ние сме били малки и какво правят децата сега е абсолютно неуместно. Все пак ние живеехме в съвсем затворено общество, цензурирано и т.н., а децата ни са "деца на света", за тях няма цензура, няма забрани. Навсякъде са заобилолени от просташки филми, просташко отношение и т.н.

# 171
  • Мнения: 114
добре де защо сметнахте, че авторката като е написала хулиганчета е мислила за изроди?!? доколкото зная едното не е равно на другото,но може и аз да бъркам- ще потърся в тълковния речник.
времената са различни, но доброто възпитание и моралните ценности са непреходни! и нашата роля, като родители, е да ги възпитаваме в децата си, а не да се оправдаваме с филмите и поведението на другите!!!
подкрепям напълно авторката  bouquet

# 172
  • Мнения: 7 821
добре де защо сметнахте, че авторката като е написала хулиганчета е мислила за изроди?!? доколкото зная едното не е равно на другото,но може и аз да бъркам- ще потърся в тълковния речник.
времената са различни, но доброто възпитание и моралните ценности са непреходни! и нашата роля, като родители, е да ги възпитаваме в децата си, а не да се оправдаваме с филмите и поведението на другите!!!
подкрепям напълно авторката  bouquet
Защото така беше написала.

# 173
  • София
  • Мнения: 903

Включвам се за последно само за да обясня какво съм имала предвид.

 
добре де защо сметнахте, че авторката като е написала хулиганчета е мислила за изроди?!? доколкото зная едното не е равно на другото,но може и аз да бъркам- ще потърся в тълковния речник.

Темата отначало беше озаглавена : "деца в детската градина= изроди".


времената са различни, но доброто възпитание и моралните ценности са непреходни! и нашата роля, като родители, е да ги възпитаваме в децата си, а не да се оправдаваме с филмите и поведението на другите!!!
подкрепям напълно авторката  bouquet


Напълно съм съгласна с теб.  PeaceНикой не се оправдава с филмите и отношението по улиците. Но по-напред в темата авторката се възмущаваше от това, как днешните деца на 10 години били използвали думата "педераст", а пък тя едно време изобщо не знаела какво означава тази дума ( или нещо подобно, цитирам по памет).  е, как няма да използват тази дума 10-годишните деца, като във филмите които гледат тази дума се използва поне по 100 пъти, като се качат в градския транспорт шофьора през две минути подвиква на някой , използвайки израз от рода на: "абе, айде се разкарай от тука, бе, педераст нещастен". ( Извинявам се за грубите изрази). Нормално е децата да попиват всичко, което чуват и колкото и добре да сме ги възпитавали, все пак не знаем какво говорят докато са на училище или на градина, и дали не гледат от някой техен съученик и не използват подобни изрази.

# 174
  • София
  • Мнения: 62 595
Поправка - думата "педераст" и гравитиращи ги знаят още в първи клас.  Laughing

# 175
  • София
  • Мнения: 13 217
Само че дали ако авторката, ти, аз или някой друг беше свидетел на някаква противоположна случка ( където тийновете правят някакви золуми) и беша обобщил. ( защото дори след 6 или 7 обяснение от авторката на темата че не обобщава не може да ме убеди в противното)нещо подобно: "Тийнове = изроди и изверги", дали родителите на тези възпитани деца, които ти си видяла снощи щяха да се зарадват от подобно обобщение.


Ахаааа, значи излиза, че обобщаваме само лошите неща, а хубавите - не  Laughing Е затова не е добре да се обобщава... а пък и като се каже "ее, сегашното поколение..." (и аз го казвам понякога) трябва да се броим за стари вече  Wink Twisted Evil Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт