Помощ моля!!! Как да я науча отново да суче?

  • 1 477
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 243
Ина, едно нещо трябва да знаеш - ти можеш да кърмиш детето си толкова дълго, колкото искаш. Организмът ти е устроен да изхрани детето ти само с твоята кърма. Не се колебай, не се съмнявай в това - така е и толкоз. (Ако не беше така, да сме се загубили като биологичен вид, защото адаптираните млека не са от хилядолетия на пазара, а само от няколко десетилетия.)

Ти можеш да кърмиш. Стига си се притеснявала. Това не е дар от Господ за избрани, а нормално нещо, само трябва да си повярваш. Всеки път, когато те обхване съмнение, си казвай - мога и ще го кърмя това дете и толкова.

# 31
  • САЩ
  • Мнения: 323
Чудесни новини! Поздравления, ina_5kova, можеш да се гордееш със себе си! Давай на бебе да суче когато поиска и не се тревожи повече. Сега е твой ред да даваш кураж на майките чиито бебета са в стачка!

# 32
  • у дома
  • Мнения: 708
Здравей Ина,
Сладка хапка е много права!
Спри да се притесняваш! Успокой се, детенцето ти изяжда толкова мляко колкото му е небходимо, а гърдите ти прозвеждат точно толкова колкото му трябва.
Наскоро прочетох че може има голяма разлика в  количествата мляко, които поглъщат две деца на една и съща възраст (например едното 500гр другото 800гр дневно) без това да се отрази на нормалното им развитие. Просто зависи от темперамента на детето.
Признавам че малко ме притеснява безразборното хранене - моят принцип е поне 1 час престой след хранене, да може да се изпразни добре стомахчето. След това детенцето ще хапне повечко и няма да иска пак след 10 мин.

Ако си смуче палеца или ръчичката това може да е сигнал че е гладничко, но може и да го сърбят венците и да ги чеше. А дали плаче толкова много защото е гладно - може да има колики например, да му е самотно, да го боли нещо, да е наакано?

Нашето бебче имаше един период, в който във вертикално положение беше ОК, но в момента в който я сложим хоризонтално надаваше ужасен рев.

Бих ти предложила да се вслушваш повече в себе си и в детенцето си, а не да изпълняваш 100% съветите на лекарите. Има много различни мнения и дори некомпетентност в лекарското съсловие напоследък. Една майка знае най-добре кое е най-добро за детето й! всяко дете е различно и на лекаря е трудно да подходи индивидуално ако не познава добре детенцето.
За изцеждането лекарят мамолог при когото ходих миналия месец ми каза следното - на едно кърмене се дава само едната гърда и след кърменето се изцежда до последната капка. на следващото кърмене се дава втората гърда, а другата не се пипа.  Така в гърдата се събира достатъчно мляко за цяло едно кърмене. Признавам че не го спазвам стриктно този съвет.

Продължавай да упорстваш с кърменето! Стискам палци и на теб и на бебчето!!!

# 33
  • Мнения: 249
Здравейте!
Пак съм тук...продължаваме борбата Sign Exclamation
Най-напред искам да благодаря на всички вас за подкрепата  love001 Ако не бяхте вие - вече нямаше да съм от гилдията на кърмещите мами  Misc Baby Bottle . Тази победа е ваша smile3501 Вашите насърчения ни помогнаха да стигнем с бебока до тук...
...Не съм се предала и продължаваме  само да се кърмим...но през деня все още сме на тъмно, иначе се разсейва...яде по малко и начесто (последните два дни започна през около 2 часа, но пак малко суче)...най-добре се храни през нощта, ама вече всичко ме боли, защото не смея на шавна да не я смачкам...Апропо докога трябва да спи при мен? Мога ли вече да я оставям в нейното креватче?...
... Cry  Cry  Cry и понеже вече няма биба, ползва гърдата ми за такава - направо ужас  smile3504 ..не мога да свърша нищо вкъщи...оставя я да спи ислед 5 минути хайде мрън-мрън и така на прибежки...
...Вчера и днес  вече излизахме за малко на разходка, но не знам как ще успеем да излизаме за по-дълго, камо ли да се кърмим навън...дано да дойде и този момент скоро, защото идва топло време и затворени вкъщи...е малко гадно Cry  Cry

# 34
  • Мнения: 472
Абе и на нас така ни бяха казли  в болницата само от едната и после изцеждаш , и после от другата .
Ама на малката не и стига само от едната та и давам и от двете !

Общи условия

Активация на акаунт